Ana Sayfa Güncel En Çok İnsan Öldüren Hayvan Hangisidir?

En Çok İnsan Öldüren Hayvan Hangisidir?

963
0
en-cok-insan-olduren-hayvan-hangisidir

Bu yazımızda en çok insan öldüren hayvan hangileri olduğundan ve onlar hakkında kısa bilgilerle sizlere anlatacağız.

En çok hangi hayvanla karşı karşıya kalmak sizi korkutur? Bir köpek balığı, bir kurt, bir aslan belki de bir böcek. Hele sizi bir av olarak görüyor yada bir tehdit olarak algılıyorsa korkabilirsiniz. Peki size dünyada en çok insan öldüren hayvan hangisi diye sorsam? Evet sizlere azdan çoğa doğru açıklayalım.

5. Köpek Balıkları (En çok insan öldüren hayvan)

En çok insan öldüren hayvanlardan ilki açık denizlerin büyük dişli canavarları olan köpek balıkları yılda ortalama 10 kişiyi öldürüyor.

insan-olduren-hayvanlar

4. Aslanlar (En çok insan öldüren hayvan)

En çok insan öldüren hayvanlardan bir diğeri Aslana gelecek olursak sayı biraz daha yükseliyor. Koruma altına alınan ve Afrika kıtasında yaşamlarını sürdüren etçi yırtıcı memeliler yıl da ortalama 100 kişinin ölümünden sorumlu oluyor.

insan-olduren-hayvanlar

Atlar, Filler ve İnekler gibi bazı uysal hayvanlar da sinirlendiklerinde vahşi hayvanlardan daha çok insana zarar vererek ölümüne sebep olabiliyorlar.

3. Filler (En çok insan öldüren hayvan)

İstatistiklere bakıldığında yılda ortalama 500 civarında insan filler tarafından çoğunlukla da ezilerek öldürülüyor. Böylece en çok insan öldüren hayvanlar arasında yerini alıyor.

insan-olduren-hayvanlar

Ölüm her zaman büyük saldırılar, ezilmeler ve parçalamalar şeklinde karşımıza çıkmıyor. Bazen minik bir ısırık küçük bir temas büyük bir zehrin bedeninize nüfus etmesini olanak sağlıyor. Bazı böcekler yılanlar ve akrepler yüzünden her yıl on binlerce insan hayatını kaybediyor.

Ayrıca insan öldüren hayvanlar makalemizin yanında  ilginç savunma taktikleri olan hayvanlar yazımıza da bakabilirsiniz.

2. İnsanlar (En çok insan öldüren canlı)

Friedrich Nietzsche “insan en vahşi hayvandır” demiştir. İnsanlığın başlangıcından beri yaşanılan onca savaş insanın insana ettiği zulüm doğada eşi benzeri yok. Dünyanın en çok insan öldüren canlıları arasında insanlar 2. sırada geliyor. İnsanoğlu her yıl 750 bin kadar hemcinsini katlediyor.

insan-olduren-hayvanlar

1. Sivrisinekler (En çok insan öldüren hayvan)

Dünyada en çok insan öldüren hayvan hangisidir? sorusunun cevabı sivrisineklerdir. Birçok hastalıkları bünyesinde barındıran ve insanoğluna taşıyarak ölümcül sonuçlara neden olan sivrisinekler bugüne dek 45 milyar insanı ölümünden sorumludur. Günümüzde her 12 saniye de bir kişi bu sinekler yüzünden hayatını kaybediyor.

insan-olduren-hayvanlar

Özellikler sıtma mikrobunu taşıyan sivrisinekler yılda ortalama 1 milyon insanı bu hastalıklardan öldürüyor. Bundan sonra yaz geceleri pencereleriniz açarken bir kere daha düşünün.

Ayrıca üç kalbi olan hayvan hangisidir? makalemizde merak edeceğiniz tahmin ediyoruz.insan-olduren-hayvanlar

Makalemizde en çok insan öldüren hayvanlar hangileri olduğundan anlaşılır ve akıcı bir dille sizlere bahsettik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz