Ana sayfa Son İçerikler Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

3403
0
android sürüm yükseltme rootsuz

Android sürüm yükseltme konu bu yazımızda siz değerli okurlarımıza samsung yani android sürüm yükseltme rootsuz nasıl yapılacağı anlatıyor olacağız.

Android Sürüm Yükseltme

Android işletim sistemine sahip olan telefonlarınızdan sürüm yükseltme android kolay bir şekilde yapılıyor. Sürüm yükseltmenin amacı akıllı telefonlarınızdan daha yüksek verimin alınmasıdır. Tabii ki burada önemli olan bir konu daha bulunuyor.

Yazılım güncellemesinin sürüm yükseltme kadar önem arz ettiğini ifade etmek istiyoruz. Telefonunuza uyarı olarak gelen güncellemeleri kabul ederek android sürümünüzü yükseltmiş oluyorsunuz. Bunun size faydası ise akılı telefonunuzdan daha fazla verim almanız oluyor. Telefonunuz daha yüksek performansta ve hızlı bir şekilde çalışmış oluyor.

Android Sürüm Yükseltme İşlemi

Andoid işleminize sahip olan telefonunuzun sürümünü yükseltmeniz için telefonunuzun cihaz modelinize göre güncelleme işlemini yapmanız gerekiyor. Bazı android işletim sistemine sahip telefon markaları otomatik olarak güncelleme yapıyorlar. Bunların başında gelen Samsung sürüm yükseltme otomatik olarak güncelleme yapan markaların arasında bulunuyor.

Eğer yeni çıkmış olan android sürüm telefonunuza otomatik olarak gelmiyorsa yapmanız gereken işlem olacaktır. Telefonunuza yazılım yani rom atmanız halinde android sürüm yükseltme rootsuz işlemini yapmış olacaksınız. Akıllı telefonunuza yazılım yüklemesini yaptıktan sonra istediğiniz uygulamanın sürümünü güncel hale getirmiş oluyorsunuz. Nasıl bu işlemi yapacağınızı yazmak istiyoruz.

  • Telefonunuzda internet bağlantısı olması gerekiyor.
  • Sonra ayarlar bölümüne girin.
  • Daha sonra cihaz hakkında olan bölüme tıklayın.
  • Yazılım güncellemesine basınız.

Bu bölümden size gelen güncellemeleri rahatlıkla görme şansına sahip oluyorsunuz.

Android Sürüm Yükseltme Programı

Android işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarınızın yazılım güncelleme işlemini yaparken üreticilerin programlarına ihtiyacınız olmuyor. Telefonlarınıza bilgisayara ihtiyacınız olmadan ve kabloya gerek olmadan android telefonlarınızın yazılımlarını güncelleme yapabiliyorsunuz.

Fakat bu işlem üretici firmanın size sunmuş olduğu yazılım sürümü dışında olmuyor. Eğer başka bir yazılım yüklemek istiyorsanız ve üretici olan firma size bu yazılımı sunmadı ise yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor. Böyle bir durumda android sürüm yükseltme programı uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Bu yükseltme programını kullandığınız zaman üreticinin size sunmamış olduğu yazılımları kolayca telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Yüklemiş olduğunuz android yükseltme programı ile üreticinin size vermediği android sürümünü yükseltme işlemini yapabiliyorsunuz.

Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı

Android sürüme sahip olan akıllı telefonlarınız dışında kullanmış olduğunuz android tabletlerinizin de zamanla güncellenmesi gerekiyor. Aynı akıllı telefonda olduğu gibi üretici kullandığınız android sürümü olan tabletlerinize yazılım yüklemeye izin vermediği zaman bu işlemi yapmanız için bazı şeyler gerekiyor. Telefondaki yazılım programı yüklemesi gibi android tablet sürüm yükseltme programı indirmeniz bu işlemi yapmanız için yeterli olacaktır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here