Ana sayfa Hayvanlar Deve Kuşu Başını Neden Kuma Gömer?

Deve Kuşu Başını Neden Kuma Gömer?

1111
0
deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Deve kuşu kafasını kuma gömer mi? gömerse, devekuşu başını neden kuma gömer sorularını cevaplaya çalışacağız. Ayrıca kafasını kuma gömen devekuşu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Deve Kuşu Kafasını Kuma Gömer mi?

Bazen bazı şeyleri duymak istemezsiniz. Hani kulaklarınızı kapatmak isterseniz ama yine de duyarsın. Başınızı kumamı soksanız acaba! onu bilmiyoruz ama başını kuma sokan hayvanlar var. Örneğin deve kuşları. Acaba deve kuşu başını neden kuma gömer?

Hiç düşündünüz mü devekuşları neden başlarını kuma gömerler? Zor bir durumdan kaçmak için mi? Öyle mi dersiniz.

deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Bir bakalım. Genelde gerçeği görmemek adına saklanan insanlar için kullanırız bu tabiri. Devekuşu gibi başını kuma gömüyor deriz. Gerçekten devekuşlarının yaptığı bir harekettir bu.

Ayrıca merak ettiğinizi düşündüğümüz. Angut kuşu hakkında bilmedikleriniz yazımızı inceleye bilirsiniz.

Devekuşu Kafasını Neden Kuma Gömer?

Eski bir inanışa göre devekuşu, bir tehlikeyle karşılaşınca düşmanını görmemek için başını kuma gömermiş. Ama bilim insanları bu inanışın yanlış olduğunu söylüyor.

Gerçekte devekuşu başını kuma sokmasının başka bir nedeni var.  Devekuşları uzaktan bir ses duydum, bir tehlike sezinlediğin zaman başlarını kuma gömerler. Bunu düşmanın sesini daha iyi alabilmek, tehlikenin geldiği yönlü kestirebilmek için yaparlar.

deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Ayrıca deve kuşu neden başını kuma gömer konusunu yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz ilginç savunma taktiği olan hayvanlar makalemize bakabilirsiniz.

Düşmanının mesafesine göre ya savunmaya hazırlanırlar ya da kaçar saklanırlar. Buradan sizlere sorunlar karşısında başınızı deve kuşu gibi kuma gömmeyin gerçeklerle yüzleşen diyoruz. Sorunlar ister büyük ister küçük olsun her konuda bilginiz olsun.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here