Ana Sayfa Buluş & İcat Devekuşu Başını Neden Kuma Gömer?

Devekuşu Başını Neden Kuma Gömer?

789
0
deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Bu makalemizde sizlere devekuşu başını neden kuma gömer? sorusunu cevabını arıyor olacağız.

Bazen bazı şeyleri duymak istemezsiniz. Hani kulaklarınızı kapatmak isterseniz ama yine de duyarsın. Başınızı kumamı soksanız acaba! onu bilmiyoruz ama başını kuma sokan hayvanlar var. Örneğin deve kuşları. Acaba deve kuşu başını kuma neden sokar?

Hiç düşündünüz mü devekuşları neden başlarını kuma gömerler? Zor bir durumdan kaçmak için mi? Öyle mi dersiniz.

deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Bir bakalım. Genelde gerçeği görmemek adına saklanan insanlar için kullanırız bu tabiri. Devekuşu gibi başını kuma gömüyor deriz. Gerçekten devekuşlarının yaptığı bir harekettir bu.

Ayrıca merak ettiğinizi düşündüğümüz. Angut kuş hakkında bilmedikleriniz yazımızı inceleye bilirsiniz.

Devekuşu Başını Neden Kuma Gömer?

Eski bir inanışa göre devekuşu, bir tehlikeyle karşılaşınca düşmanını görmemek için başını kuma gömermiş. Ama bilim insanları bu inanışın yanlış olduğunu söylüyor.

Gerçekte devekuşunun başını kuma sokmasının başka bir nedeni var.  Devekuşları uzaktan bir ses duydum, bir tehlike sezinlediğin zaman başlarını kuma gömerler. Bunu düşmanın sesini daha iyi alabilmek, tehlikenin geldiği yönlü kestirebilmek için yaparlar.

deve-kusu-basını-neden-kuma-gomer

Ayrıca deve kuşu neden başını kuma gömer konusunu yanında merak edceğinizi düşündüğümüz ilginç savunma taktiği olan hayvanlar makalemize bakabilirsiniz.

Düşmanının mesafesine göre ya savunmaya hazırlanırlar ya da kaçar saklanırlar. Buradan sizlere sorunlar karşısında başınızı devekuşu gibi kuma gömmeyin gerçeklerle yüzleşen diyoruz. Sorunlar ister büyük ister küçük olsun her konuda bilginiz olsun.

Bu yazımızda devekuşu başını neden toprağa gömer? sorusunun cevabını verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz