Ana Sayfa MOBİL ANDROİD Whatsapp Durum indirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Durum indirme Nasıl Yapılır?

6485
1
whatsapp-durum-indirme-nasıl-yapılır-1

Bu makalemizde sizlere whatsapp durum indir ve whatsapp durumdan video indirme gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız. Ayrıca whatsapp durum indir ile durum özelliğinde beğendiğiniz hikayeleri kaydetmenin yolunu açıklıyor olacağız.

Whatsapp Durum indir

Whatsapp durum indir konusu ile başlayacak olursak. Popüler uygulama whatsapp her gün yeni bir özelliği ile kullanıcıları mest etmeye devam ediyor. Whatsapp durum özelliği yazımızda anlatıldığı gibi kullanıcıların keyifli paylaşımları, bir albüm kalabalığı yapmadan 24 saat içerisinde kayıtlı kalmak şartı ile paylaşımlar yapılabiliyor.

Whatsapp durum özelliği sayesinde anlık görüntüleri ve video paylaşabiliyorsunuz. Wp durum ile eklenen ikon, yazı ve efektler sayesinde şimdilerde vazgeçilmezler arasında yer almaya başladı.

Wp Durum indirme

Whatsapp durum kaydetme ile durum özelliğinde paylaşılan ve ah keşke bu videoyu indirebilseydim diye iç çektiğiniz fotoğraf ve videoları indirmenin yolunu açıklıyor olacağız. Sizlere adım adım anlatacağımız whatsapp durum indirme nasıl yapılır? Yazımızda ihtiyaç duyulduğu an itibari ile oldukça katkı sağlayacaktır.

Rehberinizde kayıtlı bulunan arkadaşınızın resim veya GIF formatında paylaşmış olduğu bir videoyu wp durum indirmek için öncelikle olarak durumdaki görüntüyü bütün akıllı telefonlarda var olan screenshot yani ekran görüntüsünü alma yöntemi ile yapıyoruz.

Whatsapp durum indir özelliği olmadığından dolayı bizler yardımcı uygulamalar ile yayınlanan videoyu telefonumuza indirebiliriz. Evet sizlere wp durum indirme yöntemlerinden bahsedelim.

1. Whatsapp Durum indirme Programı

Birinci yöntem ile whatsapp durum indirme programı olan Story Saver For Whatsapp isimli bir programı anlatacağız. Bu program ile sevdiklerinize ait durumları çok kolay bir şekilde indirebileceksiniz. Ama bu uygulama hali hazırda android işletim sistemine sahip olan telefonlarda bulunmaktadır. İos işletim sistemine sahip olan telefonlarda iphone whatsapp durum indirme işlemi için ikinci yöntemi kullanabilirsiniz.

Evet şimdi android telefonlarında whatsapp durum video indirme işlemi nasıl yapacağımızı anlatalım.

wp-durum-indirme-
Wp durum indir işlemi için Story Saver For Whatsapp uygulamasını Google Play storeden indirmeniz gerekmektedir. İndirmiş olduğumuz uygulamayı çalıştırıyoruz.
Açılan ekranda Recent Stories, Saved Stories ve How tu use? seçenekleri çıkacaktır. Buradan siz Recent Stories seçeceksiniz. Seçtikten sonra karşınıza rehberinizde kayıtlı arkadaşlarınıza ait durumlar gelecektir. İstediğiniz wp durumu videoyu, gif veya fotoğrafı seçip sağ üst köşede bulunan indir butonuna basabilirsiniz. Ardından indimiş olduğunuz wp durumu galerinizden bakabilirsiniz.

 

wp-durum-indirme-

Ayrıca whatsapp durumdan video indirme yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz  whatsapp durumda müzik paylaşma nasıl yapılır? yazımıza bakabilirsiniz.

2. Whatsapp Durum indirme Uygulaması

Whatsapp durum indir ikinci yöntem ise. Hepimizin bildiği yöntemlerden biri olan ekran kaydedici uygulamalarından yardım almak olacaktır. Bu uygulamalardan bazıları ile nasıl ekranı kaydedeceğimizi anlatacağız.

Android ve ios uygulamalarında ekran kaydetme uygulamaları vardır. Ama İos işletim sistemlerine sahip telefon ve tabletlerde ygulamaya ihtiç olmadan ekran kaydını yapabilirsniz. Şimdi whatsapp durum video indirme için her iki işletim sisteminde var olan uygulamayı bahsedelim.

REC HD Screen Recorder

Öncelikli olarak REC HD Screen Recorder uygulamasını App Store ve Google Store’dan indiriyoruz.

Ben burada sizlere android işletim sistemine sahip telefonlarına yüklenen uygulamadan bahsedeceğim. Aynısını Apple cihazlarında da uygulayabilirsiniz.

wp-durum-indirme-

Durum indirme için telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamayı açıyoruz. Ekran kaydını başlatmak için uygulama içerisindeki sağ alt kısımda bulunan yuvarlak butonuna basıyoruz.

Ardından karşıma çıkan ekranda “Şimdi Başla” seçeneğini seçiyoruz.Kayıt beşten geriye saymaya işlemi bittikten sonra ekran görüntüsünü alamaya başlayacaktır.

wp-durum-indirme-

Kayıdın devam ettiğini ekranın sol üst köşesinden veya bildirim ekranından görebileceksiniz.

Şimdi whatsapp uygulamasının içerisine girdimizde karşımıza çıkan ekranda durum yazan yere tıkladığımızda istediğimiz durumun görüntüsünü bu şekilde kaydetmiş olursunuz. Böylelikle wp durumu kaydetme işlemini yapmış olursunuz.

Bundan sonraki aşamada Whatsapp uygulamasından çıktıktan sonra REC Screen Recorder uygulamasına girdimizde kaydı sonlandırıp yapmış olduğumuz kaydı izleyebiliriz.

wp-durum-indirme-

Böylelikle wp durum indir işlemi tamamlamış oluyoruz.

Ekran kaydetme özelliğine sahip olan REC HD Screen Recorder uygulaması benzer birçok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise; AZ Screen Recorder, Mobizen, İlos vb uygulamalardan da istediğini ekran kaydının yapabilirsiniz.

Ayrıca whatsapp durum video indir yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz telefona müzik indirme yazımıza da bakabilirsiniz.

iphone whatsapp durum indirme için Apple cihazlarda nasıl yapılacağını anlatacak olursak. ios işletim sistemlerinde sahip iphone ve ipad tabletlerde ekran kaydetme için ekstra bir uygulamaya ihtiyaç yoktur. Ayarlar menüsünde Denetim merkezi içerisinde yer alan denetim özelleştir seçtiğiniz. Ardından denetim merkezinde görmek istediğiniz Ekran kaydı özelliğini aktif ediniz. Sonrasında denetim merkezinde ekran kaydı simgesi yerini alacaktır. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde bu simgeye tıklayarak ekran kaydını başlatabilir ve sonlandırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere whatsapp durum indirme ve whatsapp durum video kaydetme işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştık. Ayrıca wp durum indir ve whatsapp durumu nasıl indirilir? gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz