Ana sayfa Keşfet Telefon Şakaları

Telefon Şakaları

3487
0
telefon-sakalari;telefon-sakasi

Bu makalemizde sizlere telefon şakaları nedir? ve telefon şakası nasıl yapılır? ile alakalı bir yazı derledik, gelin hep birlikte bir bakalım.

Telefon Şakaları

Gelişen dünyada beraberinde teknolojinin bu kadar ilerlemesi ile insanların birbirleri arasındaki iletişim ve etkileşim artmıştır. Bu da insanların birbirleri arasında bazı enteresan olayların meydana gelmesine sebep olabiliyor. Mesela bunu telefon şakaları olarak düşünebiliriz.

Telefon şakası ilk olarak 80’ li yıllarda ODTÜ de okuyan öğrencilerin profesör hocalarına yaptığı şaka ile başlayıp bunu illegal bir şekilde dağıtmalarıyla devam etmiştir. Günümüzde de insanlar eğlenme maksadıyla telefon şakaları yapmaktadırlar.

Ayrıca telefon şakaları yazımın yanında merak edeceğiniz düşündüğümüz 1 Nisan şakası nedir? 1 Nisan şakası nereden çıktı? yazımıza da bakabilirsiniz.

Telefon Şakaları Nasıl Yapılır?

Belirlediğiniz bir kişiyi veya tanımadığınız bir telefon numarasını çevirerek farklı bir ses tonuyla konuşarak veya telefondaki kişiye bir oyun oynayarak yapılabilir. Telefon şakaları oldukça eğlenceli bir aktivitedir.

Komik telefon şakaları özünde karşıdaki insanın sinirlenmesi veya kızıp küfür vs etmesi şakayı daha da eğlenceli bir hale getirebilir. İnsanlar kimi zaman eşref saatinde olmaya bilir. Şakakapılacağı zamanı iyi seçmemiz lazım.

Küfürlü telefon şakası ise küfür eden kişi kendisine şaka yapıldığının farkına varamadığından dolayı, aynı zamanda yapılan şaka ağır olduğu için istemsiz bir şekilde  küfür etmesidir.

Telefon şakası karşıdaki kişiyi kandırıp sinirlendirip en sonunda da şaka olduğunu itiraf ederek son bulabilir. Bu sizin tercihinize kalmış bir durumdur, istenirse birkaç gün daha uzatılabilir.

Ayrıca telefon şakaları yazımın yanında merak edeceğiniz düşündüğümüz en komik temel fıkraları ve Karadeniz fıkraları yazımıza da bakabilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesi ve akıllı telefonlarımızın artması ile kişilerin birbiri arası iletişimde artmıştır. Bu da beraberinde sosyal medya, Youtube, Facebook, İnstagram vs uygulamalar üzerinde birbirlerine telefon şakaları yapma olanağı sağlamıştır.

Bu makalemizde sizlere telefon şakası nasıl yapılabileceğinden ve telefon şakalarından bahsettik. Diğer makalalelerimize bakmayı unutmayınız…

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here