Ana sayfa İlginç Eşref Saati Ne Demek?

Eşref Saati Ne Demek?

2536
0
esref-saati-ne-demek

Bu makalemizde sizlere eşref saati ne demek olduğundan ve eşref saati vaktinden bahsedeceğiz.

Özellikle terslik çıkarma ihtimali olan birinden bir şey isteyecek olsak onun en uysal olduğu anı beklemeye seçeriz. Yani eşref saatini.

Eşref Saati Nedir?

Eşref saati ne demek ? sorusunun cevabını verecek olursak. Bir işin olumlu yola girmesi için en uygun zaman dilimini ifade eden saate denir.Yani eşref saati vakti de denir.

esref-saati-ne-demek

Eski İstanbul‘da önemli bir işe başlanacaksa uygun zaman gözetilirdi. Seferler, savaşlar düğünler ve seyahatler mutlaka eşref vaktine bakılarak yapılırdı.

Zenginin fakire, herkes buna inanır ve saraydan sokağa herkes bunu uygulardı. Peki saatlerin anlamlarını merak ediyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

Eşref saati ne demek deyince kişiler bir müneccime başvurulur, müneccim de yıldızların hareketlerinden bir mana çıkararak eşref vaktini tayin ederdi.

esref-saati-ne-demek

Ayrıca eşref saatinin yanında merak edeceğinizi düşündüğümü saat nasıl ortaya çıktı? makalemizde bakabilirsiniz.

Bugün artık falcılara başvurmadan içgüdülerinize güvenerek hareketlerimizi ayarlıyor ve çevremizdeki sinirli mizaca sahip olanların eşref saatini kolluyoruz. Dileriz eşref saatiniz tıkır tıkır çalışıyor ve işleriniz hep yolunda gider.

Bu makalemizde sizlere eşref vakti ne demek ve eşref saat nedir? soruların cevabını bulmaya çalıştık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here