Ana sayfa Keşfet Satanist Nedir? Satanizm Nedir?

Satanist Nedir? Satanizm Nedir?

2491
0
satanist;satanizm;satanist-nedir;satanist-ne-demek;satanizm-nedir

Bu makalemizde sizlere satanist nedir? ve satanizm nedir? sorularının cevabını arıyor olacağız. Ayrıca satanist ayini ve satanist işareti hakkında bilgiler vereceğiz.

Satanizm Nedir?

Öncelikli olarak satanizm nedir? sorusu ile başlayacak olursak. Satanizim, şeytanı veya şeytanın sembolünü yücelten, yüce gören ve birtakım mezheplerinde şeytana tapınmasını isteyen öğretidir.

Satanist Nedir?

Satanist nedir? yada satanist ne demek sorusunun cevabı ise, şeytanı ve şeytanın sembolünü yücelten, yüce gören ve bu yolda yürüyen bu öğretinin gerekliliklerini yapan kişiye denir.

Satanizm iki gruba ayrılır bunlar; ateistik satanizm ve teistik satanizmdir.
Teistik satanizm; şeytanın ruhi varlığına tapılan orta çağdan gelme satanizm türüdür.
Ateistik satanizm; ise şeytanın bir felsefi simge veya bir sembol olarak benimsendiği ve bu bahsedilen simgenin dini inançlara ve ortak değerlere karşı yüce tutulduğu bir satanizm şeklidir.

Ayrıca merak edeceğinizi düşündüğümüz kanıksamak nedir? yazımıza bakabilirsiniz.

satanist;satanizm;satanist-nedir;satanist-ne-demek;satanizm-nedir

Satanizmin sembolü olarak ters döndürülmüş haç işareti kullanılır.
Başka bir önem arz eden sembol ise Baphomettir. Bu sembol bir daire içine ters bir yıldız çiziler anlatılır.

Ateistik satanizm ABD de yaşayan aslen Macarlı ismi Anton Szandor Lavey olan şahıs tarafından kurulup şeytan kilisesi ile piyasaya çıkıp şekil almıştır.

Ülkemizde satanizm denildiği zaman akla gelen şey, değişik kıyafetler giyip vücutlarına dövmeler yaptıran ve metalik tarzda müzikler dinleyen gençler ve şeytana tapınmak. Peki bahsettiğimiz satanizm böyle bir satanizm midir?. Satanizm şimdilerde farklı şekillere ayrılmıştır. Aslına bakılırsa dünyada bizde sanıldığından çok daha fazla yaygındır. Örneğin Müslümanlıkta nasıl farklı tarikatkar mezhepler vs varsa satanizm de işte böyledir.

Ayrıca satanist nedir? ve satanizm nedir? konumuzun yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz sayko nedir? Kime sayko denir? yazımıza da bakabilirsiniz.

Satanizm grupları bazı noktalarda buluşurlar fakat bir tane felsefeleri yoktur. Günümüzde olan satanist gruplarını şu şekilde ayırabiliriz;
– Ortaçağ satanizmi,
– Hristiyan şeytanına tapanlar,
– Modern satanizm,
– Kötülüğe tapanlar,
– Spiritual satanzm,
– Ateistik satanizm,

Bu yazımızda satanizm ne demek ve satanist ne demek olduğunu öğrenmiş olduk Ayrıca satanist işareti ve satanist ayini hakkında bilgiler sunduk.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here