Angut Kuşu Hakkında Bilinmeyenler

1376
0
angut-kusu-hikayesi

Altın renkli tüyleri ile muazzam görüntüye sahip olan angut kuşları hakkında bilinmeyenlerden, angut kuşu özelliklerinden ve angut kuşu hikayesinden bahsedeceğiz.

Bir insanı sevmekle başlar herşey ve bir insanı sevmekle de biter. Sevginin sadakatin örneği ise bizlere o masum bakışlarıyla angut kuşları verir.

Gelin hep birlikte angut kuşlarının dünyasına doğru duygusal bir yolculuğa çıkalım. Altın rengi tüyleri, siyah gagaları ve hisli bakışlar ile angut ördek ailesinin en duygusal canlılardır.

Ayrıca merak edeceğinizi düşündüğümüz ilginç savunma taktikleri olan hayvanlar yazımıza da bakabilirsiniz.

angut-kusu-hikayesi

Angut Kuşu Yaşadığı Yerler

Angut kuşunun yani angut ördeğinin kökleri Afrika ve Etiyopya olsa da hemen hemen bütün Avrupa’da, ülkemizde Marmara ve Trakya bölgesinde görülür.

Su kenarlarında yaşanan angut kuşları, ailelerin oldukça bağlıdırlar. Yuvalarını genelde ağaç diplerine, topraktaki ve kayalarda oluşmuş olan kavuklar yaparlar.

Angut kusu ülkemizde avı yasaklanmıştır. İyiki de yasaklanmış. Çünkü muazzam bir görünüşe sahip olması ve nesli tükenmek üzere olduğundan angut kusu avı yasaklanmıştır.

angut-kusu-hikayesi

Angut Kuşu Özellikleri (Angut Kuşu Hikayesi)

Angut kuşu efsanesi ölüm derecesinde eşlerine bağlıdırlar. Angut kuşunun eşi öldükten sonra hayatı boyunca yas tutarlar. Hatta ölen eşinin yanında yırtıcı bir hayvan ya da insan gelse dahi, gözlerini bir dakika bile eşlerinin ölüsünün üstünden ayırmadan kendisi de ölene kadar başucunda dururlar.

Birisi bizde angut dese bozulur, alınır belki de kavga ederiz. Angut kuşlarının bu duygusal ve trajik hikayesini, bizler bir alay konusuna dönüştürtürüz. İnsanoğlunun kelimelere karşı duyarsızlığıdır belki de bu hüzün dolu angut kuşunun hikayesi.

Angut kusu olmak vardır bu hayatta? Birisine ölesiye sevmek. Onun için gözyaşı dökmek. Belki de angut kişi olmak var bu hayatta? Sevdanın kıymetini bilmek için.

angut-kusu-hikayesi

Angut Kuşunun Eti Yenir Mi?

Bu soruya cevap verecek olursa ördek familyasından olduğu için yenilebilir. Ama bu muazzam kuşu yemek sizce angut kuşunun eti yemek ne kadar doğrudur?

Angut ördeğinin yanında en çok insan öldüren hayvan hangisi merak edeceğinizi düşündüyseniz makalemize bakabilirsiniz.

Bu makalemizde angut kuşunun özelliğinden ve angut kuşu hikayesinden bahsettik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here