Ana sayfa İlginç Angut Kuşu Özelliği ve Angut Kuşu Hikayesi

Angut Kuşu Özelliği ve Angut Kuşu Hikayesi

2900
0
angut-kusu-hikayesi

Bugün angut kuşu hayvanını anlatacağız. Altın renkli tüyleri ile muazzam görüntüye sahip olan angut kuşu özellikleri nelerdir ve angut kuşu hikayesi ne olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca angut ördeği , angut kuşu ölümü ve angut kuşu efsanesi ni bahsedeceğiz.

Angut Kuşu 

Bir insanı sevmekle başlar herşey ve bir insanı sevmekle de biter. Sevginin sadakatin örneği ise bizlere o masum bakışlarıyla angut kuşu verir.

Gelin hep birlikte angut kuşları nın dünyasına doğru duygusal bir yolculuğa çıkalım. Altın rengi tüyleri, siyah gagaları ve hisli bakışlar ile angut ördek ailesinin en duygusal canlılardır.

Ayrıca angut kuşu hikayesi yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Angut ne demektir ve kelime anlamı nedir yazımıza da bakabilirsiniz.

angut-kusu-hikayesi

Angut Kuşu Yaşadığı Yerler

Angut kuşunun yani angut ördeği nin kökleri Afrika ve Etiyopya olsa da hemen hemen bütün Avrupa’da, ülkemizde Marmara ve Trakya bölgesinde görülür.

Su kenarlarında yaşanan angut kuşu, ailelerin oldukça bağlıdırlar. Yuvalarını genelde ağaç diplerine, topraktaki ve kayalarda oluşmuş olan kavuklar yaparlar.

Angut kuşları ülkemizde avı yasaklanmıştır. İyiki de yasaklanmış. Çünkü muazzam bir görünüşe sahip olması ve nesli tükenmek üzere olduğundan angut kusu avı yasaklanmıştır.

Ayrıca angut kuşunun hikayesi yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz ilginç savunma taktikleri olan hayvanlar yazımıza da bakabilirsiniz.

Angut Kuşu özellikleri (Angut Kuşu Hikayesi)

Angut kuşu efsanesi ölüm derecesinde eşlerine bağlıdırlar. Angut kuşu eşi ölünce sonra hayatı boyunca yas tutarlar. Hatta ölen eşinin yanında yırtıcı bir hayvan ya da insan gelse dahi, gözlerini bir dakika bile eşlerinin ölüsünün üstünden ayırmadan kendisi de ölene kadar başucunda dururlar.

Birisi bizde angut dese bozulur, alınır belki de kavga ederiz. Angut kuşları nın bu duygusal ve trajik hikayesini, bizler bir alay konusuna dönüştürtürüz. İnsanoğlunun kelimelere karşı duyarsızlığıdır belki de bu hüzün dolu angut kuşunun hikayesi.

Angut kusu olmak vardır bu hayatta? Birisine ölesiye sevmek. Onun için gözyaşı dökmek. Belki de angut kişi olmak var bu hayatta? Sevdanın kıymetini bilmek için.

angut-kusu-hikayesi

Angut Kuşunun Eti Yenir Mi?

Bu soruya cevap verecek olursa ördek familyasından olduğu için yenilebilir. Ama bu muazzam kuşu yemek sizce angut kuşunun eti yemek ne kadar doğrudur?

Angut ördeği yanında en çok insan öldüren hayvan hangisi merak edeceğinizi düşündüyseniz makalemize bakabilirsiniz.

Bu yazımızda angut kusu hayvanını anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak angut kuşu özellikleri nelerdir ve angut kuşu efsanesi ne olduğu hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Ardından angut kuşu ölümü ve angut kuşu hikayesi ni bahsetmeye çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here