Ana sayfa Android Video Editleme Nasıl Yapılır ? ve Video Editleme Programları

Video Editleme Nasıl Yapılır ? ve Video Editleme Programları

1426
0
video-editleme;video-editleme-programlari;youtube-video-editleme;en-iyi-video-editleme-programi;youtube-video-editleme-programi;video-editleme-programlari-ucretsiz;kolay-video-editleme-programi;en-iyi-video-editleme-programlari

BU yazımızda video editleme konusuna değineceğiz. Öncelikli olarak video editleme programları ve en iyi video editleme programı hangisi olduğundan bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca en kolay youtube video editleme programı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Video Editleme

Video düzenleme programları, genelde Youtube için içerik çıkartanlara, düğün ve özel günler için video hazırlayanlara, amatör olarak film işiyle ilgilenenlere ve video konusunda kendisini geliştirmek isteyenlere gereklidir. Bu programlar farklı ölçekteki bilgisayarlar tarafından kaldırılabilmektedir. Kimisi oldukça basit ara yüzü sayesinde rahatlıkla bilgisayarda videoları işlerken, kimi video programları bilgisayarı kasmakta, yormakta ve hatta kitlenmektedir. Bilgisayarınıza bir video editleme programı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta, bilgisayarınızın bu programı kaldırıp kaldırmayacağı olmalıdır.

Programların Amacı

Video editleme programları genel olarak, kesme, kırpma, efekt verme, sesi düzenleme, video geçiş efekti uygulama gibi araçlarla birlikte gelirler. Panel içine giriş yapılarak bu alanda videolar düzenlenerek dışarı çıkartılabilir. Kolay kullanıma sahip ve küçük yer kaplayan video düzenleme programları, gelişmiş özellikleri barındırmazken sadece kesme, birleştirme, fotoğrafları videoya dönüştürme işlemleri için yeterlilik gösterir.

Ayrıca video editleme yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz videoya efekt yapma yazımıza da bakabilirsiniz.

Kendine Uygun Programı Bulmak

En iyi video editleme programı kişiden kişiye göre değişebilir. Kullanımı insanlara kolay gelmesi açısından tercih edilen edit programları, ara yüzü ve sunduğu imkanlar yüzünden tercih edilen edit programları vardır. Kendi sevdiğiniz ve beğendiğiniz ürünleri bulabilmek ve satın almak için ilk olarak bilgisayarınızın özelliklerine göre bir program aramalısınız. Bulduğunuz bu programlar arasında karar vermek için internetten kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz, videolarını izleyebilir ve hangisini daha çok seveceğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Youtube Video Editleme Programı

Youtube video editleme programı kendi bünyesinde de bulundurmaktadır fakat daha iyi işlenmiş videolar için ilk başlayanlara karmaşık uygulamalar önerilmemektedir. Karmaşık programlar size zaman kaybettirerek, amacınızdan saptırabilir. Hiçbir şey bilmeden bir programın içerisine kendinizi atarsanız ya da öğrenmek için gereksizce zaman harcarsanız, youtube içeriği çıkartmak için ayırdığınız sürenizi tüketiyorsunuz demektir. Başlangıçta hiç düzenleme bilmeyen birisi, kolay kuruluma ve kullanıma sahip programlar tercih etmelidir. Müzik ve videoları düzgün şekilde dışarı aktarması tercih edilme seçeneğidir.

Ayrıca video editleme yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz videoya müzik ekleme nasıl yapılır? yazımıza da bakabilirsiniz.

Video Düzenleme ve Filigran

Kolay video editleme programı çok fazla özelliği olmayan ya da internetten kullanımıyla ilgili açıklamalar bulabileceğiniz işleme kaynakları arasındadır. Üretilen birbirinden farklı video işleme programları aslında aynı amaca hizmet etmektedir. İnsanların kullanırken ihtiyaç duyduğu kesme, müzik ekleme, birleştirme, efekt verme, stabilize etme, müzik düzeyini ayarlama gibi özelliklerin olduğu, size yetebilecek programlar başlayanlar için kolay sınıfında yer alabilir. Daha sonrası için akan görüntülerde yazı yerleştirme, videolara özel hareketli fotoğraflar ekleme ve kaliteli geçişler yapmak için daha profesyonel programları tercih edebilirsiniz.

Programları internet üzerinden indirecekseniz, dikkatli olmanız gereken bir diğer nokta, videoyu dışarı aktarırken üzerine filigran koyup koymadığıdır. Filigran bazen ekranın tam ortasında, bazen de sadece sağ alt köşede görünen, firmanın logosu ve yazısının bulunduğu kısımlardır. Bu filigranlar uygulamaya para ödendiğinde ortadan kalkmaktadır. Uzun uğraşlar sonucunda ücretsiz deneme sürümü indirdiğiniz uygulama sizlere 30 günün sonunda videolarınıza filigran ekleyebilir.

nu makalemizde en iyi video editleme hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Ayrıca video editleme programları ve en iyi video editleme programı hangisi olduğundan bahsetmeye çalıştık.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here