Ana sayfa Android Video Efekt Yapma Programı

Video Efekt Yapma Programı

1718
0
video-efekt-yapma;video-efekt-yapma-programi;efektli-video-yapma-programi;video-efektleri-yapma;efekli-video-yapma-programi;efektli-video-yapma

Bu gün video efekt yapma konusuna değineceğiz. Öncelikli olarak sizlere video efekt nasıl yapılır ve video efekt programı hangileridir gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

Video Efekt Yapma 

Projeler de yada ürettiğimiz içeriklerde ihtiyaç duyduğumuz video efekt yapma programı günler geçtikçe daha fazla zor bir hal alıyor. Çeşitli videolara efektler vererek izlenebilirliği arttırmak ve kullanıcının canını sıkmadan elde tutmak önemli etkenden birisidir.

Video Efekti Yapmak Kolay mıdır?

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile özellikle mobil uygulama alanında hızlı gelişim sayesinde önceden sadece profesyonellerin yapabildiği işi, kullanıcılar olarak bizlerinde akıllı telefonlarımızdan bu işi kolayca yapabilir duruma geldik. Böylece işimizi gayet basitleştirenlerin başında da video ve fotoğraf konusunda bulunan uygulamalar geliyor. Bu uygulamalar bizi bir profesyonel fotoğrafçıya veya görüntü yönetmenine dönüştürmüyor ama işlerimizi basitleştirdiği gerçek.

Önceden bildiğiniz üzere herkesi dev bir albümü vardı. Şimdi yüzlerce veya binlerce fotoğrafları dijital ortamın sonsuzluğun da saklayabiliyoruz. Ayrıca video çekmek için kameraların içinden çıkılmayan karmaşıklığı ile uğraşmamıza gerek yok. Bütün işlemler telefondan bir tuş ille halledilebiliyor. Yaşadığımız mutlu ve güzel günleri kaydetmek, çektiğimiz fotoğrafları videoya dönüştürmek, artık oldukça popüler ve eskisi kadar zor değil. Kullanılan video düzenleme uygulamaları bu işi bizim için basit bir şekilde yapıyor.

Ayrıca video efekt yapma yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz videoya müzik ekleme nasıl yapılır yazımıza da bakabilirsiniz.

Video Efekti Yapan Uygulamalar Hangileridir?

Video efekt programları günümüz de 4 sınıfa ayrılıyorlar. Basit seviye, orta seviye, zor seviye ve extreme seviyeler. Videolara efekt verebileceğiniz her seviye için efektli video yapma programı bulunuyor.

1-) Camtasia Studio

Videolara istediğiniz gibi ses alçaltma, yükseltme, yazı ekleme, görüntü değiştirme, geçiş ekleme, video efektleri yapma ve bunun gibi daha fazlası işlemi uygulamanızı sağlıyor. Ayrıca Türkçe kullanımına da sahip.

2-) Wondershare Video Editor

Basit bir program olup üst segment bir program değildir. Fakat kolay bir şekilde videolara efekt verebiliyorsunuz. 300’e yakın efektin olduğu yanı sıra videolar arası geçişler,slaytlar ve görüntüler ekleyebiliyorsunuz.

3-) Diğer Örnekler Uygulamalar

Particle Illusion, Sony Vegas Studio 13, Adobe After Effects, We video, Magisto gibi uygulamalar da video efekti yapmak için kullanılıyor.

Ayrıca efektli video yapma yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Video editleme nasıl yapılır? yazımıza da bakabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere efektli video yapma veya video efekt nasıl yapılır gibi soruların cevabını bulmaya çalıştık. Ayrıca video efekt programı hangileridir olduğundan bahsetmeye çalıştık.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here