Ana sayfa Sosyal Medya Streak Ne Demek?, Streak Nasıl Yapılır?

Streak Ne Demek?, Streak Nasıl Yapılır?

2611
0
streak-nedir

Streak nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabını bu makalemizde bulmaya çalışıyor olacağız. Ayrıca snapchat streak nedir sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Streak Nedir?

Başlıkta da görülebileceği üzere bu yazıda streak nasıl yapılır onu inceleyeceğiz. Streak kavramı bir sosyal ağ olan Snapchat platformuyla ilgili bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Snapstreaks olarak da isimlendirilebilecek olan bu kavram gerçekte aslında tamamen yararsızdır. Bu uygulama, ardışık birkaç gün süresince en az yirmi dört günde bir, bir başka kullanıcıyla anlık fotoğraf alışverişinde bulunulacağı anlamına gelir.

Snapchat Hikâye (Story) Özelliği

Snapchat son yıllarda diğer uygulamalarda da popüler olan bir özelliğiyle tanınıyordu. Aslında bu özelliği ilk olarak Snapchat kendisi getirmişti. Bu özelliği hepimiz hikâye ya da story olarak tanıyoruz. Buna göre hikâye bölümünde paylaşılan fotoğraflar paylaşıldıktan belli bir süre sonra kayboluyor ve kullanıcılar tarafından görülemiyordu.

Ayrıca fotoğrafı ekran görüntüsü alan kişilerin bilgisi de paylaşan kullanıcıya gidiyordu. Bu şekildeki uygulama çok sevildi ve uygulamanın yaygınlaşmasında büyük bir yer edindi. Ancak daha sonra diğer uygulamalar da bu özelliği kendileri kullanmaya başladılar.

Özellikle de İnstagram bu özelliği kullanmaya başladıktan sonra kullanıcı sayısında büyük bir artış meydana geldi. Bu nedenle de Snapchat eski popülerliğinden uzak olarak gözüküyor. Snapchat bu popülerliğini yeniden yakalamak için yeni bir uygulama başlatacağa benziyor.

Streak Nasıl Yapılır?

Burada Snapchat Streak işlemlerin nasıl kolayca yapılabileceğine bakacağız. Konuşmalar sekmesinde arkadaşların adları boyunca emojiler kontrol edilerek canlı Snapstreak görülebilir. Uygulamaya konulduğundan beri kullanıcılar arasında popüler hale geldi. Buna göre uygulamaya bir oyunlaştırma ögesi eklenmiş oldu.

Snapchat genel olarak yüzlerce farklı emoji ile doludur. Ancak Snapstreak emojileri yalnızca üç ya da dört tane olarak belirlenmiştir. Bunları burada liste halinde sıraladık.

Ateş emojisini iki kişi arka arkaya üç gün Snapstreak’te olunca birinin adının yanında ateş emojisi görülecektir.

100 işareti art arda yüz gün boyunca Snapchat çizgisinde olunduğunu belirtir.

Kum saati emojisi ise bitmek üzere olan diğer emojiler bitmeden bir süre önce görünür. Bitmek üzere olan emoji ile beraber görünür ve diğer emoji gelince ortadan kaybolur.

Dağ emojisi tek boynuzlu ata benzeyen bir emoji olarak karşımıza çıkıyor. Bazı Snapchat kullanıcıları çok uzun süreler Snapchat’ta bulunduklarını ve bu emojiyi kendi hesaplarında gördüklerini iddia ediyorlar. Henüz gerçek olup olmadığı belli değil, bu şuan tamamen kullanıcıların bir kısmının iddiası olarak gündeme geldi.

Görüldüğü üzere en az üç ve muhtemelen de dört tane Snapstreak emojisi olacak. Snapchat streak nedir hakkında vermemiz gereken tüm önemli bilgileri böylece vermiş olduk.

Snapchat Streak Kuralları

Elbette ki bu özelliğinin bazı kuralları mevcuttur. Kurallar oldukça basit olarak gözüküyor. Bu çizgiyi çalışır halde tutmak için arkadaşınızın ve sizin yirmi dört saat ara ile en az bir kez göndermesi gerekiyor.

Snapchat üzerinden yapılan normal metin tabanlı sohbetler ise bu uygulamaya dahil değildir. Yine Snapchat uygulamasının en önemli özelliklerinden biri olan hikaye uygulamasında paylaşılanlar da uygulamaya dahil edilmez.

Anılar özelliği de Snapchat’ta daha önce paylaşılmış olanların yeniden paylaşılmasına olanak verir. Burada tekrardan paylaşılanlar bu uygulama kapsamında değildir.

Snapchat gözlükleri hala işe yarasa da gözlükleri başkalarına göndermeniz bir işe yaramayacaktır. Yine grup sohbetleri de ne yazık ki Snapstreak çizgisini artırmaya yardımcı olmayacaktır.

Hangi Durumlarda Snapstreak Çizgisi Artırılabilir?

Bunun yalnızca iki adet yolu bulunuyor. Bir arkadaşa tek tek fotoğraf gönderimi ya da tek tek video gönderimidir. Snapstreak özelliği ancak bu iki yolla aktif olacaktır. Bunu iki arkadaş arasındaki bir savaş olarak düşünmeniz mümkün. Yirmi dört saat aralıklarla sürelik olarak iki arkadaş birbirlerine paylaşımlarda bulunacaktır. Burada zamanlanma önemlidir. Eğer ki zamanında paylaşım yapılmazsa çizgiler kaybolabilir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here