Ana sayfa Sosyal Medya instagram Videoları Açılmıyor Neden?

instagram Videoları Açılmıyor Neden?

1380
0
instagram-video-açılmıyor

instagram videoları açılmıyor isimli makalemizde neden instagram video oynatmıyor sorusunun cevabını arıyor olacağız. Ayrıca instagram video yükleme sorunu çözümünü anlatacağız.

İnstagram’da Videoları Açılmıyor

Dünya üzerinde en çok tercih edilen bu uygulama her geçen gün daha da geliştirilerek kullanıma sunuluyor. Firma, birçok önemli özelliği ekledikten sonra eksiklerini tamamlamayı başardı. Fakat İnstagram kullanıcılarının karşılaştıkları instagram video oynatmıyor sorunu daima artıyor. Bu sorunun oluşmasının kaynağı nedir ve çözmek adına neler yapılması gerekir inceleyelim.

İnstagram da Videolar Neden Açılmıyor?

instagramda video izleyemiyorum problemi genel olarak internet veri hızının azalması sonucunda oluşuyor. İnternet veri hızı yavaşladığı vakit videoların açılma durumunda sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Fakat sadece veri hızından kaynaklı olarak bu instagram video açılmıyor sorunu oluşmuyor. Değişik sebeplerden dolayı da Bu olay ile karşılaşma olasılığı mevcut. Video açılmama sorununun oluşma nedenini öğrenmek için şu yolları takip etmek gerekir.

İlk olarak internetin hızı test edilmesi gerekir. İnternet hızı ölçtükten sonra aşırı derecede bağlantı hızında düşüş gördüyseniz modeminizi kapatıp tekrar açın. Bu durum instagram da videolar açılmıyor sorununu çözmedi ise, farklı bir internet erişimi denemelisiniz. Bağlantı bakımından engel konabilir. Telefonun ön belleği aşırı doluysa temizleyin.

Bu durum genellikle olumlu sonuç veriyor. Farklı telefonlar da İnstagram hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Tüm İnstagram videoları mı yoksa bazı videolar mı açılmıyor kontrolünü sağlayın. Eğer hepsinde bu problem var ise uygulamadan çeşitli video oynatıcı destekleri bulunuyor. Bunlardan bir tanesini kullanarak videoları açabilirsiniz.

İntagram Video Açılmama Probleminde Diğer Nedenler

Telefonunuzdan girmiş olduğunuz İnstagram hesabınıza video yükleme işlemi yaparak veya video oynatmak isterken oluşan problemler sadece internet kaynaklı olarak oluşmamaktadır. Bazen güç tasarrufundan kaynaklı olarak instagram video yükleme sorunu ve izleyememe sorunu ile karşılaşılabiliyor.

Telefonda açılmış olan güç tasarrufu modu enerji harcamasını minimin seviyeye indirdiğinden dolayı video oynatma gibi istekleri kabul etmeyecektir. Videoların normal şekilde oynatılması için mutlaka güç tasarrufunun kapatılması gerekir. Böylece normal şekilde videoları izleyebilirsiniz. Eğer bu durum problemi bitirmedi ise yapılması gereken farklı yollar bulunuyor.

Problemin Çözülmesi Adına Yapılması Gerekenler

İnstagram video açılmama sorunu için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • İnstagram’ı tekrar yükleyin.
  • Güncellemeleri her zaman gerçekleştirin.
  • Hücresel veri kullanımını kapatın.
  • Uygulama ayarlarının kontrolünü yapın.
  • Fabrika ayalarına döndürün.

Bu yolları kullanarak İnstagram da video açılmama sorununu düzeltebilirsiniz.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here