Ana sayfa Son İçerikler Youtube Açılmıyor Sorunu

Youtube Açılmıyor Sorunu

1486
0
youtube-girmiyor

Bu yazımızda sizlere youtube açılmıyor sorunun çözümünü anlatmaya çalışacağız. Ayrıca telefonda ve bilgisayarda youtube açılmıyor sorununu ve çözümünü anlatacağız.

Youtube Açılmama Sorunu

Modern Çağ ile birlikte gelişen platformların başında elbette Youtube geliyor. Gelişen teknolojiyle hepimizin artık video çekmesi ve Youtube’ de paylaşması mümkün. Birçok kişi kendi içeriklerini üretiyor ve Youtube platformu üzerinden paylaşıyor. Bizler de paylaşılan bu videoları izliyoruz. Ancak bazen bilgisayar Youtube girmiyor sorunu alabiliyoruz. Peki, bu sorunu nasıl çözebiliriz. Gelin birlikte telefon, bilgisayar ve tabletten Youtube girme hatası sorununu çözelim.

HOSTS Dosya Sorununu Çözmek

Bilgisayarımızdan Youtube uygulamasına giremememizin birçok sebebi var. Bunların başında da HOSTS dosyasında oluşan sorun geliyor. Bu sorunu düzeltmek çok basittir. HOSTS dosyasını açabilmek için : ”C:\Windows\System32\drivers\etc ” dosya şeklini açın. Açılacak ” ETC ” klasöründe ” HOSTS ” yazan dosyaya sağ tıklayın. Birlikte aç seçeneğine basın ve çıkan seçeneklerden Not defterini seçin. Açılan HOSTS dosyasında bulunan tüm bilgileri silin ve sayfayı kapatın. Ardından yaptığınız işlemleri kaydedin. Düzelttikten sonra muhtemelen Youtube açılmama sorunu düzelecektir.

Google DNS Kullanarak Sorunu Çözmek

Aslında Youtube DNS ayarlarını düzenleyerek bilgisayarda Youtube açılmıyor sorununu çözmek çok basit. Windows işletim sisteminizde bulunan görev çubuğunun sağ bölümünde yer alan ağ bağlantılar simgesini açın. Ağ ve Paylaşım ekranı açılacaktır. Sol tarafta bulunan ” Bağdaştırıcı Ayarları Değiştirin ” seçeneğine tıklayın.

Ayarları değiştirdikten sonra bilgisayarınızda bulunan tüm ağ bağlantıları açılacaktır. Kullanmakta olduğunuz ağ bağlantılarına tıklayın ve özellikler butonuna basın. Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri bölümündeki ’’ İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4)’’ Seçeneğine iki kere tıklayın. İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) seçeneği daha önce seçilmemiş ise sol tarafında bulunan kutucuğa tıklayın.

Şimdi ise yapmanız gereken birkaç işlem kaldı. İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) Özellikler sayfasında bulunan ‘’Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan’’ Kutucuğunu işaretleyin. Otomatik olarak bir IP adresi al kutucuğunu işaretleyin. Ardından işlemleri kaydedin. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kutucuğuna tıklayın. Tercih Edilen DNS Sunucusu: 8.8.8.8 / Diğer DNS Sunucusu: 8.8.4.4 bu şekildedir. Bu işlemlerin ardından bilgisayar Youtube girmiyor sorununu çözmüş olacaksınız.

Telefonda Youtube Açılmıyor Sorununu Çözmek

Son zamanlarda kullanıcılar telefonda Youtube açılmıyor gibi bir sorunla karşılaşıyor. İlk işlem olarak telefonunuzun ayarlar kısmına girin. Ardından Uygulamalar ve Uygulama Yöneticisi kısmına tıklayın. Kaldırmak istediğiniz Youtube uygulamasını bulun. Daha sonra uygulamayı kaldır yazan kısma dokunun. Bu şekilde uygulama telefonunuzdan silinecektir. Daha sonra telefonunuza Youtube uygulamasını tekrar yükleyin. Muhtemelen bu işlemleri yaptıktan sonra telefonum Youtube girmiyor sorununuz çözülecektir.

Tablette Youtube Açılmıyor Sorununu Çözmek

Son zamanlarda birçok kişi tabletlerinden video izleyemedikleri için şikayetçiler. Tabletlerine Youtube uygulamasının yeni bir versiyonu mevcut bildirimi geliyor. Güncelleme yapmak için Google Play uygulamasını açıyorlar ancak hiçbir güncelleme gözükmüyor. Bu durumda yapılacak tek bir şey var. Tabletinizden Youtube uygulamasını silin. Daha sonra tabletinizi yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar yükleyin. Muhtemelen bu işlemleri yaptığınızda tablette Youtube açılmıyor sorununuz düzelecektir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here