Ana sayfa Son İçerikler Erkek işareti Nasıl Yapılır?

Erkek işareti Nasıl Yapılır?

212
0
erkek-simgesi

Bu makalemizde sizlere klavyede erkek işareti nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca erkek simgesi veya sembolü yapmanın kısa yolunu göstereceğiz.

Erkek Sembolü

Evde ve iş yerlerinde kullanmış olduğumuz bilgisayarlarda bazı yazışmalar yaparız. Bu yazışmaları yaparken karşı tarafa erkek simgesi emoji işareti göndeririz. Bu yazışma esnasında karşı tarafın göndermiş olduğumuz emojinin erkek sembolü olduğunu bilir ve anlar.

Kadın İşareti Ne Anlama Geliyor?

Whatsapp, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında arkadaşlarımızla konuşurken kadın erkek işareti yaparak bazı kelimeleri yazmadan anlatabiliriz. Bu yazışmaları yaparken karşı tarafın erkek kadın işareti emoji kullanması da mümkün olabilmektedir.

Erkek İşaretinin Anlamı

Örnek verecek olursak Facebook Messenger yazışmalarında arkadaşımızla veya başka bir kişi ile konuşurken cinsiyet işareti yaparız. Bu yapmış olduğumuz cinsiyet işareti karşı taraftan anlaşılmayacak bir durum teşkil ederse erkek cinsiyet işareti yaparak anlatmak istediğimizin erkek ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz.

Konuşma Esnasında Cinsiyeti Belli Etme Durumu

Günümüzde çok sayıda insan tarafından mesajlaşma platformları kullanılmaktadır.

Bu çoğunlukla kullanılan mesajlaşma platformları şöyledir;

  • Facebook Messenger
  • Twitter
  • İnstgram
  • Telegram

Ayrıca daha başka çok sayıda mesajlaşma platformları bulunmaktadır. İnsanlar bu mesajlaşmaları yaparken cinsiyet işaretleri yaparlar. Bu işaret koymalarının bazı nedenleri olabilir. Karşı tarafa anlatmak istediğini esprili bir şekilde erkek kız işareti koyarak anlatmaya çalışırlar.

Akıllı Telefonlarda Cinsiyet Belli Etme Durumu

Çok kişi tarafından tercih edilen akıllı telefonlarda birçok mesajlaşma uygulamaları vardır. Olmayan telefonlarda da mesajlaşmak istediğiniz uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Bu indirmiş olduğunuz mesajlaşma uygulamasından bazı emoji işaretleri yaparak konuşabilirsiniz. Akıllı telefonlarda emoji işaretleri oldukça fazla bulunmaktadır. Bu işaretlerin arasında cinsiyet belli etme emojileri bulunmaktadır. Kadın ve erkeğe mahsus olan işaretler değişik renklerde belli edilmiştir. Bu renkler ve işaretler doğrultusunda karşı taraf sizin ne anlatmak istediğinizi kolayca anlayabilir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here