Ana sayfa Son İçerikler Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu ve Çözümü

Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu ve Çözümü

2041
0
Wifi-Ağına-Oturum-Açın-Sorunu

Wifi ağına oturum açın isimli bu yazımızda sizlere wifi ağda oturum açın sorunu veya hatasının çözümü nasıl yapılacağını anlatacağız.

Wifi Ağına Oturum Açma

Günümüzde artık akıllı cihazlar oldukça sık kullanılmaya başlamıştır. Hatta birçok işimizi İnternet üzerinden yürüterek pratik bir şekilde yapmaya çalışmaktayız. Ancak akıllı mobil cihazları, açık alanlarda ki internetlere bağlamaya çalıştığınızda çok yüksek ihtimal olarak wifi ağda oturum açın sorunu yaşayabilirsiniz.

Wifi ağında oturum açın hatası için birçok çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemler yardımıyla ağda oturum açma hatası sorununu çözümleyebilirsiniz. Ağda oturum açın sorunu çözebilmek için izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımları takip ederek sorunu kökünden çözebilirsiniz.

Bu tarz durumlarda genelde ağa bağlanmanız ile wifi ağda oturum açın tarzından bildirimler alabilirsiniz. Bu direkt olarak karşınıza sorun olarak çıkmayabilir ancak herhangi bir İnternet sitesi üzerinden bir şeye giriş yaptığınızda karşınıza kablosuz ağda oturum açın şeklinde çıkabilmektedir.

Bu yüzden son zamanlarda sıklıkla insanlardan wifi ağına oturum açın diyor tarzında şikayetler duymaktayız. Bunun en can sıkıcı noktası ise İnternet’e bağlı gözüktüğünüz halde İnternet hizmetinden faydalanamamaktır. Şimdi dilerseniz sorunu çözmek adına birkaç yöntemlerden bahsedelim.

İlginizi Çekebilir: VoWifi Nedir? Ne İşe Yarar?

WiFi Oturum Açma Sorunun Çözümü

Şimdi öncelikle bunun yapmanız gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

Buyurun birlikte sorunun çözümünü inceleyelim;

  • İlk olarak tarayıcı kısmına yani URL kısmına 192.168.1.1 adresini yazın.
  • Bu sayede direkt olarak oturum açma sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Bu nokta da tüm sorunlarınızı giderebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu yöntem genel anlamda insanların şikayetlerini gidermekte etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Bunun dışında yapabileceğiniz başka bir yöntem daha bulunmaktadır.

Onlarda şöyle ki;

  • Doğrulama sayfasına erişiminizi sağlayabilmek için öncelikle wifi kısmına girmelisiniz.
  • Ardından kablosuz ağ kısmına gereke erişimi sağlamanız için birkaç seçenek karşınıza çıkacaktır.
  • Burada ilgili ekrana IP adresinizi doğru bir biçimde girmelisiniz.
  • URL kısmına 19.248.1 adresini kopyalayarak, adres çubuğuna yapıştırın.
  • Burada işlemlerin sorunsuz ilerlemesi için sürekli onay verin.

Böylece an itibariyle oturumunuzu rahatlıkla açarak İnternet hizmetinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Sorun Halen Devam Ediyorsa!

Yukarıda bahsettiğimiz tüm uygulamaları yaptığınız halde halen sorunun devam ettiğini gözlemliyorsanız, bunun için kimlik doğrulaması yapmanız gereklidir. Yani kimlik doğrulma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla ilk olarak bu sorunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Yani sorunu ortadan kaldırmanız için wifi şifresinin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Çünkü o an ki aksiyonla birlikte birçok insan şifreleri hatalı girebilmektedir. Şifreyi doğruladığınızdan emin olduktan sonra;

Ağı unut diyerek, tüm bilgileri genel olarak sıfırlayın. Ağ unut demeniz ile birlikte tekrardan girişi yapmayı deneyin. Çok yüksek ihtimalle bu kez bağlantınız başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Bizler bu tarz sorunlarla sürekli karşı karşıya kalan kişilere yardımcı olmaya çalıştık. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyerek, çok yüksek ihtimalle wifi oturum açma sorununu kökünden çözebilirsiniz. Çünkü genel olarak insandan kaynaklı hatalar olmaktadır. Bu yüzden dediklerimizi dikkatli bir şekilde adım adım uygularsanız, herhangi bir sorun oluşmadan rahatlıkla İnternet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Eğer sizlerde bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsanız, yukarı da yöntemi deneyerek çözüme kavuşabilirsiniz. İşte WiFi oturum açma sorunun çözümü bu şekildeydi. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here