Ana sayfa Android {Çözüm} Sonsuzluk işareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır ?

{Çözüm} Sonsuzluk işareti ( ∞ ) Nasıl Yapılır ?

2307
0
sonsuzluk-isareti;sonsuzluk-sembolu;sonsuzluk-emojisi;sonsuzluk-simgesi;sonsuzluk-isareti-kopyala

Bu makalemizde sizlere sonsuzluk işareti nasıl yapılır ve sonsuzluk işareti klavye de nasıl yapılır gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca sonsuzluk emojisi nasıl yapılır ve klavyede sonsuzluk işareti yapmanın kısa yolunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Sonsuzluk işareti

Sonsuzluk işareti sekiz rakamının yatık () şeklinde olan bir simgedir. Sonsuzluk işareti anlamı ise isminden de anlaşılacağı üzere ebediyet anlamı taşır. İnsanlar duygu ve düşüncelerini karşı tarafa yansıtmak için sonsuzluk isareti kullanırlar

Gelişen teknolojiyle birlikte insanlar arası iletişimde tamamen internet üzerinden yapılmakta. İnternet üzerinden yapılan iletişimden genellikle çoğu zaman sosyal medya kullanılmakta. Hatta sonsuzluk işareti whatsapp uygulamasında çok kullanılıyor. Nedeni ise en çok kullanılan kitle iletişim uygulamasıdır. 

İnternet kullanarak haberleştiğimiz ve iletişim kurduğum kişi veya kişiler ile bir çok konuyu paylaşa biliriz. Son derece yoğun olarak kullandığımız kitle iletişim araçlarını çok fazla cümleler kullanmadan sadece tek bir işaret yada sembol veya emoji ile karşı tarafa konuyu ifade edebiliriz. Sonsuzluk emojisi de bu işaretlerden sadece bir tanesidir.

Şimdi de dijital ortamda sonsuzluk işareti nasıl yapılacağını 4 ana başlık adı altın da toplayacak olursak;

  1. Bilgisayarda sonsuzluk isareti yapma, 
  2. Mac’de sonsuzluk isareti yapma,
  3. iphone sonsuzluk isareti yapma,
  4. Android sonsuzluk isareti yapma,

Ayrıca sonsuzluk işareti nasıl yapılır? yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz metrekare (m²) işareti nasıl yapılır? yazımıza da bakabilirsiniz.

Klavyede Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır ?

Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda sonsuzluk işareti nasıl yapılacağını anlatacak olursak. Klavyede sonsuzluk işareti olmadığından dolayı size anlatacağımız yöntemler ile çok basit olduğunu göreceksiniz. Şimdi sonsuzluk sembolü yapmak için yöntemleri anlatalım;

1. yöntem klavyemize bulunan ALT tuşuna basılı tutup 8734 sayısını (Alt+8734tuşluyoruz. Ayrıca kullanmış olduğunuz işletim sistemi eski ise ALT tuşuna basılı tutup 236 sayısını (Alt+236) tuşluyoruz. Göstermiş olduğumuz bu kombinasyonlar ile sonsuzluk isareti yapabilirsiniz.

NOT: Windows 10 işletim sistemlerine sahip bazı bilgisayarlarda Alt+8734 sayısını tuşladığında karşısına ▲ şeklinde işaret çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda sonsuzluk sembolünü başka bir yerden kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ne demek istediğimi aşağıda sizlere anlatacağım.

2. yöntem bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır diyorsanız şimdi anlatalım. Microsoft Word ve Excel programlarını kullanırken sonsuzluk işareti emojisi yapma ihtiyacı duydunuz. Bunu yapabilmeniz oldukça basit. çalışma yaptığınız word veya excel dosyasının Ekle>Simge yolunu takip ederek sonsuzluk işaretini seçebilirsiniz

3. yöntem ise sizlere vereceğimiz aşağıda bulunan sonsuzluk işareti boyutlarını kopyalayıp istediğiniz bir yere yapıştırabilirsiniz. Bu yöntem diğerlerinden herhangi bir sonuç alamazsanız veya hızlı sonuca ulaşmak için yapabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti kopyala

 

 

Bu gibi sonsuzluk işareti kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Hızlı ve kolay çözüm. 🙂

Sonsuzluk işareti iphone Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti iphone telefonlarda ve tabletlerde yapabilmek için ufak bir ayar yapmanız gerekmektedir.  Bu yöntem biraz uğraştırıcı olacak ama elimizin altında olmasını istiyorsanız bu işlemleri takip etmelisiniz.

Öncelikli olarak yukarıda vermiş olduğunuz sonsuzluk işaretini kopyalayın. Ardından telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Sonra klavye yazan yeri tuşlayın. Açılan ekranda metin değişimini seçin. 

sonsuzluk-isareti;sonsuzluk-sembolu;sonsuzluk-emojisi;sonsuzluk-simgesi;sonsuzluk-isareti-kopyala

Metin değişimi seçtikten sonra karşımıza ekranın sağ üst köşesinde bulunana artı (+) tuşlayın. Açılan pencerede ifade yazan yerin karşısına kopyalamış olduğumuz sonsuzluk sembolünü yapıştırın. Kestirme yazan yere ise sonsuzluk kelimesini yazın ve ardından kaydet deyin. Bundan sonra sonsuzluk yazdığınız zaman hemen size sonsuzluk işareti nick‘i çıkacaktır.

sonsuzluk-isareti;sonsuzluk-sembolu;sonsuzluk-emojisi;sonsuzluk-simgesi;sonsuzluk-isareti-kopyala

Bu şekilde artık iphone klavyede sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

Ayrıca sonsuzluk işareti nasıl yapılır yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz kalp işareti ( ♥ ) işareti nasıl yapılır yazımıza da bakabilirsiniz.

Android Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır ?

Android işletim sistemlerine sahip telefonlarda sonsuzluk simgesi yapabilmek için herhangi bir yöntem yoktur. Sonsuzluk işareti nick yapabilmeniz için tek yöntem kopyala yapıştır yöntemidir. Bunu da size kolaylık olması için yukarıda istediğiniz boyutta sonsuzluk işaretleri vardır. Oradan istediğiniz sonsuzluk sembolünü kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Android uygulamalarında ve sonsuzluk işareti whatsapp uygulamasında kopyala yapıştır yöntemi oldukça kolaylık sağlayabilir.

Mac’de sonsuzluk işareti nasıl yapılır ?

İos işletim sistemlerine sahip Mac bilgisayarlarında sonsuzluk emojisi yapmak için oldukça basittir. Klavyede bulunan Option tuşu ile 5 sayısını kullanarak yapabilirsin. Yani sonsuzluk işareti yapmak için Option tuşu ile 5’i aynı anda basınız gerekmektedir.

Makalemizde sizlere sonsuzluk işareti ve sonsuzluk işareti whatsapp uygulamasında nasıl yapılır? gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Ayrıca klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır? ve iphone’de sonsuzluk işareti yapma hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here