Metrekare (m²) işareti nasıl yapılır?

672
0
metrekare-isareti-nasil-yapilir

Bu günkü yazımızda sizlere dijital ortamda metrekare işareti nasıl yapılır? ve m2 nasıl yazılır? gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca kilometre kare işareti nasıl yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Hayatımızın birçok alanında okulda ders işlerken veya ölçüm yapmak istediğimizde veya başka durumlarda üste iki (²) işaretinin dijital ortamda nasıl yapılacağı noktasında bizi düşündürüyor. Klavyede metrekare işareti nasıl yapılır? sorusunun cevabını arıyor olacağız.

Metre kare nasıl yazılır?

Bilgisayarda veya klavyenin kullanıldığı televizyon, tablet, telefonlarda ister microsoft office word, excel ister metin belgelerinde veya başka bir yerlerde metrekare işareti (m²),  kilometre işareti (km²) kullanmak istediğimizde nasıl yapılacağını bilmiyoruz.

Mevcut klavye üzerinde bulunmayan bu gibi ascii yani yardımcı kodlar ile yazılmasına olanak sağlıyor. İşin özünde ise bizim yapmamız gereken kare işaretidir. Zaten m veya kilometre kısaltması olan km harfleri klavyemizde mevcuttur.

metrekare-isareti-nasil-yapilir

Aynı zamanda matematiksel kısaltmalarda üste iki (²) işaretinin vazgeçilmez olduğunu biliyoruz.

Metre kare işaretini nasıl yapılacağına gelecek olursak öncelikler istediğimizi birimin kısaltması olan harfi veya istediğimiz sembol ya da sayıyı yazıyoruz. Yanına kare işaretini yapabilmek için klavyede Alt tuşuna basılı tutmak kaydıyla 0178 yazdığımızda üste iki (²) işareti çıkacaktır.(Alt(Basılı Tut)+0178)

Telefonda metrekare nasıl yazılır? sorusuna cevap verecek olursak telefonumuzda hali hazırda bunu yapmak pek mümkün değil. Sizin için aşağıda sunduğumuz kare işaretleri kopyala yapıştır şeklinde yapabilirsiniz.

Ayrıca metre kare işareti nasıl yapılır? konusunun yanında şekilli nickler nasıl yapılır? yazımıza bakabilirsiniz.

Tablette veya bilgisayarda yapamadığımızda kare işaretini aşağıda vereceğimiz işaretleri kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Üste iki işaretini Kopyala                    ²

Metrekare işaretini Kopyala             m²     M²

Kilometrekare işaretini Kopyala      km²   Km²    KM²

Kilometrekare işareti nasıl yapılır? sorusuna cevap ise metre karede olduğu gibi aynı şekilde yapabiliriz.

Ayrıca m2 işareti nasıl yapılır? yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüüz Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? yazımıza da bakabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere m2 nasıl yazılır? ve klavyede metrekare işareti nasıl yapılır? ve bilgisayarda metrekare işareti nasıl yazılır? gibi soruların cevabını bulmaya çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here