Ana sayfa Son İçerikler Metrekare (m²) işareti nasıl yapılır?

Metrekare (m²) işareti nasıl yapılır?

14941
0
metrekare-isareti-nasil-yapilir

Metrekare işareti dijital ortamda nasıl yapılır ve m2 nasıl yazılır gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

Hayatımızın birçok alanında okulda ders işlerken veya ölçüm yapmak istediğimizde veya başka durumlarda üste iki (²) işaretinin dijital ortamda nasıl yapılacağı noktasında bizi düşündürüyor. Klavyede metrekare işareti nasıl yapılır  sorusunun cevabını arıyor olacağız.

Metre Kare Nasıl Yazılır ?

Bilgisayarda veya klavyenin kullanıldığı televizyon, tablet, telefonlarda ister microsoft office word, excel ister metin belgelerinde veya başka bir yerlerde metrekare işareti (m²) kullanmak istediğimizde nasıl yapılacağını bilmiyoruz.

Mevcut klavye üzerinde bulunmayan bu gibi ascii yani yardımcı kodlar ile yazılmasına olanak sağlıyor. İşin özünde ise bizim yapmamız gereken kare işaretidir. Zaten m veya kilometre kısaltması olan km harfleri klavyemizde mevcuttur.

Ayrıca m2 işareti nasıl yapılır yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz kalp işareti ( ♥ ) işareti nasıl yapılır yazımıza da bakabilirsiniz.

metrekare-isareti-nasil-yapilir

Aynı zamanda matematiksel kısaltmalarda üste iki (²) işaretinin vazgeçilmez olduğunu biliyoruz.

Metre kare işaretini nasıl yapılacağına gelecek olursak öncelikler istediğimizi birimin kısaltması olan harfi veya istediğimiz sembol ya da sayıyı yazıyoruz. Yanına kare işaretini yapabilmek için klavyede Alt tuşuna basılı tutmak kaydıyla 0178 yazdığımızda üste iki (²) işareti çıkacaktır.(Alt(Basılı Tut)+0178)

Telefonda metrekare nasıl yazılır? sorusuna cevap verecek olursak telefonumuzda hali hazırda bunu yapmak pek mümkün değil. Sizin için aşağıda sunduğumuz kare işaretleri kopyala yapıştır şeklinde yapabilirsiniz.

Ayrıca şekilli nickler nasıl yapılır? yazımıza bakabilirsiniz.

Tablette veya bilgisayarda yapamadığımızda kare işaretini aşağıda vereceğimiz işaretleri kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Üste iki işaretini Kopyala                    ²

Metrekare işaretini Kopyala             m²     M²

Kilometre işaretini Kopyala      km²   Km²    KM²

Ayrıca m2 işareti nasıl yapılır yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? yazımıza da bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here