Ana sayfa Sosyal Medya Random Ne Demek?, Random Atmak Nedir?

Random Ne Demek?, Random Atmak Nedir?

2986
0
Random-Atmak-Nedir

Random ne demek veya nedir sorusunu bu makalemizde cevaplamaya çalışacağız. Ayrıca random atmak nedir sorusunu yanıtlayacağız.

Random Nedir?

İngilizceden gelen random, anlam olarak rastgele anlamını taşır. Günümüz uygulamalarında çok sık kullanılan bu ifade kişilerin aklına random nedir sorusunu getiriyor. Daha çok genç kesimin bildiği random, şimdilerde bir gülme stili olarak kullanılıyor.

Çeşitli uygulamalarda harflere ve tuşlara karışık olarak basmak, anlamsız bir ifade oluşturmak randomu ortaya çıkarıyor. Böylelikle kişiler gülücük ifadeleri yerine randomu kullanıyor. Peki, random ne için ortaya çıkmış ve ne için kullanıyor. Bu sorunun herhangi bir cevabı bulunmuyor ve bir kesim bu özelliği çok sık kullanıyor.

Random Atmak

Çoğu kişi random atmak nedir sorusunu soruyor ve bilgi almak istiyor. Herkesin kullandığı ve oldukça basit bir yöntem olan random büyük bir hızla yayılıyor ve bu yüzden merak edenlerin sayısı da hızlı bir şekilde artıyor. Mesaj gönderirken veya bir yere yorum yaparken kullanılan randomun yeni bir gülme şekli olduğu biliniyor. Çok yeni bir şekil olmasa da bazı kişiler için yeni keşfedilmiş olması onu daha dikkat çekici hale getiriyor. Bu yüzden de kişiler sürekli olarak random atmak ne demek sorusuna cevap arıyor.

instagram Random Atmak

Randomun en sık kullanıldığı uygulamalardan birisi de instagram uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanan kişiler birbirlerine mesaj atarken veya bir şeyin altına yorum atarken sık sık random atıyor ve bu şekilde gülüyor. Yeni bir gülme şekli olmasından dolayı bu konuda çok sık araştırma yapılıyor ve son zamanlarda random ne demek instagram araştırması oldukça popüler hale gelmiş durumda. İnstagram uygulamasını aktif olarak kullanan kişiler random atmayı bir rutin haline getirdiği için elleri oldukça alışmış durumda ve gülücük gibi semboller kullanmak yerine random kullanmayı tercih ediyor.

Random Nerelerde Kullanılır?

Herhangi bir yere bağlı olmayan random istenildiği zaman ve istenildiği yerde atılabiliyor. Kısacası resmiyet bulunmayan ağlarda istenildiği şekilde kullanılması mümkün oluyor.

Randomun kullanıldığı belli başlı yerler aşağıdaki gibidir;

  • Bir gönderinin altına yapılan yorumlarda
  • Bireysel veya grup olarak yapılan mesajlaşmalarda
  • Herhangi bir sosyal medya paylaşımının altında
  • Kullanılan mobil uygulamalarda
  • Sosyal ağlarda

Bu tür yerlerde random kullanmak oldukça basit ve kullanışlıdır. Bu nedenle isteyen herkes random atabilir veya gülme şekli olarak randomu tercih edebilir. Random atarken resmi bir yazı olmaması ve gönderilen mesajın resmiyet içermemesine dikkat edilmelidir. Çünkü random daha çok günlük hayatta kullanılabilecek bir stildir.

Random Atmanın Kuralları

Random atarken herhangi bir kurala ihtiyaç yoktur. Çünkü random atmak rastgele bir durumdur ve bir düzene ihtiyaç duyulmaz. Harflere ve tuşlara rastgele basmakta herhangi bir kural yoktur. Eğlenildiğini göstermek için atılan randomlar istenildiği şekilde atılmaya müsaittir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here