Ana sayfa Keşfet Mor Renk Anlamı Nedir?, Rüyada Mor Renk Görmek

Mor Renk Anlamı Nedir?, Rüyada Mor Renk Görmek

3162
0
mor-renk;morun-anlami;mor-rengin-anlami;mor-renk-anlami;ruyada-mor-renk-gormek;ruyada-mor-renk;morun-enerjisi;mor-hangi-renklerden-olusur;mor-renge-hangi-yakisir;mor-ile-uyumlu-renkler;mor-renge-uyumlu-renkler

Bu makalemizde mor renk konusuna değineceğiz. Öncelikli olarak mor renk anlamı nedir? ve mor renk nasıl elde edilir? soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca rüyada mor renk görmek ne anlama gelir ve mor renk hangi renklerle uyumlu olduğunu bahsetmeye çalışacağız.

Mor Renk Ne Anlama Gelir?

Mor anlamı nedir? sorusu ile başlayacak olursak. Asaletin rengi olarak bilinen bu renk yüksek enerjiye sahip bir renktir. Menekşe çiçeğinin rengini veya mor rengini seviyorsanız şayet bu makalemiz tam sizin için. Mor renk anlamı hayat, lüks, para ve zarafet kavramları ile ifade edilmektedir. Bununla birlikte morun anlamı duygu yoğunluğunu, romantizmi ve tutkuyu da simgeleyen heyecan verici bir renk olarak da bilinmektedir. İnsan beyni için de önemli bir renktir. Beyinsel faaliyetleri artırma ve sanatsal düşünceleri kuvvetlendirme konusunda etkin rol oynamaktadır. Böylelikle mor rengin anlamı nı öğrenmiş olduk.

Mor Renk Nasıl Elde Edilir?

Renkleri karıştırarak yeni renkler oluşturmak mümkündür. Mor bir ara renktir. Dinlendirici özelliği ile de çok tercih edilen bir renk olan mor elimizde olmadığında mor renk nasıl elde edilir sorusu akla gelmektedir. Mor elde etmek oldukça kolaydır. Kırmızı ve mavi renkleri eşit oranda karıştırılarak mor elde edilebilmektedir. Kırmızının ve mavini oranlarını azaltarak açık mor renk ya da artırarak koyu mor rengi ortaya çıkarılmaktadır.

Rüyada Mor Renk Görmek Ne Demektir?

Rüyada mor renk konusuna gelecek olursak. Rüyalarda görülen baskın renklere göre rüyalar yorumlanmaktadır. Dolayısıyla rüyada mor renk görmek de oldukça merak edilen rüyalar arasındadır. Rüyasında mor renk gören kişiler gerçek hayatında diğer insanlar tarafından kolay bir şekilde fark edilen, yakışıklı ya da güzel olarak tanımlanan kişilerdir. Girdikleri ortamda hemen fark edilirler. Ayrıca bu kişiler herkes tarafından sevilen ve saygı gören kişilerdir.

Rüyada mor renk görmek iyiye ve hayra yorulmaktadır. Rüyasında mor bir kıyafet giydiğini gören kişi duygusal bir kişiliğe sahiptir ve hayatına duyguları doğrultusunda yön verir. Rüyasında mor bir elbise giydiği gören kişi bekarsa yakın zamanda evlenir. Rüyasında üzerinde mor renkte bir gömlek olduğunu gören kişi ise kısa süre sonra aksilik ve şansızlıklara maruz kalacaktır. Rüyada mor renkte çiçek ya da çiçekler görmek ise kolay şekilde elde edilecek rızk ile tabir edilir.

Mor Renge Sahip Çiçekler Nelerdir?

Bütün çiçekler güzel olmakla birlikte mor çiçeklerin cazibesi de oldukça fazladır. Ayrıca mor renkli çiçekler evleri, bahçeleri ve balkonları süslemek için en çok tercih edilen çiçekler arasındadır. Mavi boru çiçeği, petunya, klematis, çiğdem, allium, çuha çiçeği, çarkıfelek, ortanca, kelebek çalısı, solanum, unutma beni, sümbül, lavanta, Afrika zambağı, veronika en çok bilinen mor renkli çiçeklerdir.

Ayrıca merak mor rengin anlamı yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz kuzey ışıkları yazımıza da bakabilirsiniz.

Mor Renk ve Menekşe Rengi arasındaki Fark 

Mor renk ve menekşe rengi arasındaki fark şudur ki; mor renk gökkuşağı renklerinin içinde görünmesidir. Mor renk mavi ve kırmızı renginin karışımından meydana gelmiştir. Menekşe rengi yani eflatun, renk tayfında oldukça yüksek titreşime sahip bir renk tonudur.

Menekşe rengi mor renk kadar yoğun olmasa da aslında özünde birbirilerine benzerler. Genellikle adları yer değiştirebilir ve anlamları birbirilerine benzer. İkisi de mavi renginin ruhu ve bütünlüğü ile birlikte kırmızının güç ve enerjisini içinde barındırır. Bu durum, ruh ve beden enerjilerimiz arasında bir denge sağlar ve beden ve ruh birleşir.

Ev Dekorasyonunda Mor Renk Kullanımı

Ev dekorasyonunda en fazla tercih edilen renklerden biridir. Dolayısıyla mor hangi renklerden oluşur sorusunun cevabını bilenler farklı tonlarda moru kolayca elde ederek dekorasyonda duvar boyası olarak kullanabilirler.

Bir mekan boyanmak istenildiğinde renk karışımları ile değişik tonlarda ara renkler elde edilerek ortaya güzel işler çıkarılabilir. Mor renge hangi renk yakışır? sorusu aklımıza geldiğinde mor rengi gri, siyah ve beyaz renklerle birlikte kullanılarak ev dekorasyonunda mükemmel bir uyum yakalamak mümkün olmaktadır. Ancak mor kullanımında denge iyi sağlanmalıdır. Morla uyumlu renkler dışında bir renkle kombin edildiği takdirde göz yoran bir görüntü oluşturabilir. Mobilyalarda ya da evde kullanılan objelerde mor renk isteniyorsa mutlaka mor renk geçişleri ile ortama canlılık katılmalıdır. Ev dekorasyonunda tek bir tonda mor kullanımından özellikle kaçınılmalıdır. Dekorasyonda mor renk kombinleri yaparak kullanıldığında ortamın enerjisini yükselecektir.

Mor Renkle Uyumlu Renkler Kıyafet?

Mor renkle uyumlu renkler konusuna gelecek olursak. Mor renkli kıyafetler hem yaz hem de kış için tercih edilebilecek kıyafetlerdir. Kombin oluştururken mor ile uyumlu renkler tercih edilmelidir.

Mor renkte bir pantolon altın, lame, bej, siyah tonlarda bir gömlek, bluz ya da tişörtle şık bir şekilde kombinlenebilir. Aynı şekilde mor bir etek siyah renkte bir platform ayakkabı ve krem bir bluzla şık bir kombin oluşturabilir. Mor bir tişört mavi ya da siyah bir jean ile spor bir kombin oluşturabilir. Ayrıca şık siyah bir takım elbise ile mor renkte bir kravat da oldukça çekici bir kombin oluşturacaktır. Böylelikle mor renge uyumlu renkler hangileri olduğunu bahşetmiş olduk.

Bu gün sizlere mor rengin anlamı ve mor ile uyumlu renkler konularını anlatmaya çalıştık.  Ayrıca mor renkli çiçekler ve rüyada mor renk görmek konularını cevaplamaya çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here