Ana sayfa Teknoloji Klavyede Çukur işareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Çukur işareti Nasıl Yapılır?

1584
0
çukur-simgesi

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza klavyede çukur işareti veya çukur simgesi nasıl yapılacağını bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca çukur işarettinin anlamı nedir sorusunu yanıtlayacağız. Son olarakta kısa yoldan çukur işaretini kopyalayabilmeniz için makale sonunda sizlere sunacağız.

Çukur işareti

Bilgisayar klavyesinden çukur işareti yapmak oldukça basittir. Bu çukur işareti yazı şeklinde yapabiliriz. Şimdi çukur işareti klavye üzerinde nasıl yapılır biraz tarif edelim. Önce klavyede bulunan shift sembolüne basılı tutuyoruz ve sonra büyük ve küçük işaretine klavye üzerinden basıyoruz. Arada bulunan nokta işaretlerini klavyedeki nokta işaretine basarak yapıyoruz. Bu şekilde çukur işareti yapmış oluyoruz.

Klavyede Çukur İşaretinin Anlamı

Klavye üzerinde yapmış olduğumuz bazı işaretlerin anlamı olduğu gibi çukur işaretinin anlamı bulunmaktadır. Şimdi çukur işareti anlamı ne demektir kısaca aktaralım. Birçok anlamlar ifade eden çukur işareti sembolü yiğitlik, kahramanlık, mertlik, dürüstlük gibi anlamlara gelmektedir. Ayrıtten küçük ve büyük işaretlerinin arasında bulunan nokta işareti yaşanan olaylarım bu çukur içerisinde kalınacağını ifade eder.

Klavye Üzerinde Çukur İşaretinin İfade Ettikleri

Bilgisayarın klavyesinden yazışmalarımızda çukur işareti yapmak karşı tarafa bir şeyler ifade ettirir. Aynı şekilde karşı tarafın kullanmış olduğu çukur işareti bizim içinde bir şey ifade eder. Ne gibi şeyler ifade ettiğine gelecek olursak sizin veya karşı tarafın yazışmalarında kullandığınız çukur işareti farklı şekilde anlanabilmektedir. Bazen bu işareti kullanarak sizin veya karşı tarafın karakteri ön plana çıkartılmak istenebilir. Bunlar çukur işaretinin sadece ifade ettikleri anlamları taşıyabilir. Herkes farklı şekilde anlayabilir.

Çukur İşareti Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde herkes akıllı telefon kullanmaktadır. Bu akıllı telefonlarda mesajlaşma uygulamaları mevcuttur. Arkadaşlarımızla sohbet ederken bazı işaretler kullanırız. Bu bazen esprili olur, bazen kızgın olur. Bazen ise farklı şeyler ifade eder. Çukur işaretini aynı diğer işaretler gibi mesajlaşma uygulamalarında kullanabiliriz.

Ne Kadar Sıklıkla Kullanılır?

Çukur işareti bilgisayar klavye üzerinden diğer işaret sembolleri gibi çok sık kullanılmamaktadır. Bunun sebebi ise diğer işaretler gibi çok farklı anlamlar taşımamasıdır. Taşımış olduğu anlamı az olduğu için karşı tarafla yazışırken bu işareti az kullanırız. Sadece anlatmak istediğimiz şeyin anlamını bu çukur işaretini yaparak karşı tarafa ifade ederiz. Diğer işaret sembolleri bilgisayar klavyemizde oldukça fazla anlamlar ifade etmektedir. Bu yüzden gerekli olduğu zamanda ve durumda çukur işaretini kullanarak mesajlaşmaya devam edebiliriz.

Çukur işareti Kopyala 

<···>

<···>

<···>

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here