Ana sayfa İos iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

2602
0
iPhone-Etkin-Değil-Hatası-uyarısı

Makalemizde siz değerli okurlarımıza iphone telefonlarımızın başına gelen iphone etkin değil hatası nasıl çözeceğimizi anlatacağız. Ayrıca iphone etkin değil uyarısı ne gibi durumlarda meydana gelir gibi soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

iPhone Etkin Değil Uyarası

Genelde İPhone kullanıcı kişiler iPhone etkin değil sorunu ile karşılaşmaktadır. Böyle bir uyarı ile karşılaşıyorsanız dikkat edin. Apple güvenlik sistemini maksimum seviyede tuttuğu için böyle bir sorunla karşılaşmanız çok normaldir. İPhone telefon kullanıcıları kilit ekranı güvenliği açısından oluşturduğunuz parolayı, yanlış olması halinde size belli bir süre vererek bekletir. Ancak her seferinde (6 kez) parolayı yanlış girmeniz halinde telefonu çalıntı vs. durumlara çevirerek, iPhone etkin değil uyarısı ile karşılaşırsınız.

Genelde bu durumla karşılaşan kişiler, parolalarını unutmuştur veya ekranların fazla hasarlı olmasından dolayı dokunmak özelliği zayıflayarak sürekli yanlış şifre girilmektedir. Böylelikle verilen süre oldukça uzun zamanları bulmaktadır.

Peki, böyle bir sorunla karşılaşmanız halinde iPhone etkin değil sorunu çözümü sadece İPhone cihazınızı tamamen silmeniz gerekmektedir. Ancak cihazınız içerisinde ki veriler önemli olabilir. Peki bu verileri kaybetmeden nasıl cihazınızı temizleyeceksiniz? İşte merak edilen bu sorunun cevabı!

iPhone Etkin Değil Hatası Çözümü

Apple, güvenliği oldukça yüksek seviyede tutmaktadır. Ancak güvenlik sırasında karşılaşabilecek sorunları da düşünmüştür. iPhone etkin değil hatası problemini 2 şekilde çözümleyebilirsiniz.

  • İTunes geri yükleme işlemi
  • İPhone bul veya İPhone sil özelliği

2 şekilde bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

iTunes ile Geri Yükleme

Eğer eş zamanlı bir şekilde yani sürekli kullandığınız iTunes hesabınız ile geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem ile telefonunuzda güncel olan fotoğraflar, videolar ve kontrolünü sağladığınız ayarlarınız aynı şekilde geri yüklenecektir.

iTunes ile eş zamanlama yaparak yedek oluşturmalısınız. Dilerseniz manuel bir şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra İPhone geri yükle seçeneğine tıklayarak yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

İşlem sonrasında ekrana gelen pencere ile yedeklemeyi geri yükle seçeneği gelecektir. Böylelikle tüm parolalar sıfırlanarak telefonunuzu kullanabileceksiniz.

iPhone’umu Bul ile İPhone’u Silme

Kullandığınız telefonda İPhone’numu bul özelliğini aktif etmiş olmanız gerekmektedir. Bu özelliği kullanabilmeniz için wifi ya da hücresel verinin açık olması gerekmektedir.

Şimdi sırasıyla;

  • com/find adresine girin,
  • Apple kimliğinizi yazın,
  • Tüm aygıtlara tıklayın,
  • Geri yüklemek istediğiniz aygıtı seçerek sil seçeneğine tıklayın.

Böylelikle geri yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here