Ana sayfa Android GG Ne Demek?

GG Ne Demek?

260
0
gg nedir

Bu makalemizde sizlere gg ne demek sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca lol gg ne demek ve gg wp ne olduğundan bahsedeceğiz.

GG Nedir?

Bilgisayar oyunlarında, bazı oyun kuralları ya da oyuncular arasındaki oyun ile ilgili konuşmalarda, terimler kısaltma olarak kullanılmaktadır. Kullanılan kısaltmalar daha çok İngilizce kelimelerin kısaltmalarıdır. En çok kullanılanlardan birisi GG kısaltmasıdır. Gg ne demek lol gibi oyunlar için “Good Game” yani iyi oyun anlamında kullanılmaktadır. Oyunu oynadıktan sonra, arkadaşlarına çok iyi oyundu demek yerine GG demek, centilmen bir hareket olarak görülmektedir. Bu tür terim ve kısaltmalar daha çok online oyunların chat bölümlerinde yapılan sohbetlerde kullanılmaktadır. Günlük hayatta fazla kullanılmamaktadır.

WP Ne Demek

Online oyunlarda kullanılana GG kısaltmasından sonra WP en çok kullanılanlardan birisidir. Gg wp ne demek GG iyi oyun demek olurken, WP “Wald Playin” kelimelerinin kısaltmasıdır. Wald Playin, Türkçe karşılığı, iyi oynadın anlamındadır. Yani oyuncular, oyunu iyi oynadın demek yerine wp yazarak bunu iletebiliyorlar. Karşılıklı oyun oynayan rakipler, aynı zamanda chat yapabildikleri için centilmenlik olsun diye karşısındakine oyunu iyi oynadın yapacak başka bir şeyin yoktu yerine wp yazabiliyorlar. Online oyunlarda bunlara benzer çok sayıda terim ve kısaltma bulunmaktadır. Sürekli oyun oynayanlar bu terimleri öğrenmekte ve chat görüşmelerinde kullanmaktadır.

GG Ne Zaman Kullanılıyor

Good Game kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan gg online oyunlarda, oyunun iyi olduğunu belirtmek için kullanılmaktadır. Gg ne demek wp gibi terimleri bilen oyuncular, bunları kullanarak, rakipleri ile centilmenlik ilkeleri içerisinde görüşmeler yapabiliyorlar. Oyuncular hangi durumlarda, GG kullanıyorlar? Chat yazışmalarında, oyundaki şu aşamalarda kullanıldığı görülmektedir.

  • Oyun biterken
  • Oyunda adam kesince
  • Az canla kaçınca
  • Penta vb. gibi bir şey yapınca
  • Koridorda önde olunca
  • Eşyanı önde bitirince

Oyun içerisinde bazı değerlendirmeleri yapmak için GG kullanılıyor. İlk başlarda sadece yabancı oyuncu sunucularında bu terimler kullanılırken, son zamanlarda tüm sunucularda kullanılmaya başlamıştır. Oyun içerisinde yapılan görüşmelerde, bilinmeyen şeylerin yazılması, karşınızdaki kişinin sizi anlamasını zorlaştıracaktır. GG gibi kısaltmalar söylenmek istenileni daha iyi ifade etmek için kullanılmaktadır.

GG Kullanımı

Online oyunları oynayanlar, GG ve diğer kısaltmaların ne demek olduğunu öğrenmeye çalışırlar. Öğrenmek isteyenler, köklü geçmişi olan oyunlara bakarak, bunları öğrenebilirler. Oyunları oynarken keyif almak istiyorsanız öğrenmeniz gerekiyor. Online oyun dünyasında oyuncular, oyun oynarken yaptıkları chat görüşmelerinde en çok kullandıkları ve popüler olan GG, WP, EZ gibi terim ve kısaltmalar hem zaman kaybını önlemiş hem de daha etkili bir tavır sergilemiş olurlar. Oyun oynarken, bu kısaltmaları kullananları karşısındaki rakipleri oyunları daha iyi bildiklerini ve profesyonel olduklarını düşünürler.

Online Oyunlarda Kullanılın Kısaltmalar

Online oyunlarda, GG ve WP den sonra EZ en çok kullanılan kısaltmalardan birisidir. İngilizce Easy kelimesinin yerine kısaltma olarak kullanılır. Türkçe anlamı ise karşısındaki kişiye, kolaydın, basit anlamında bir söz söylemek istenildiğinde kullanılmaktadır. Online oyunlar, İngilizce olarak hazırlandığı için oyunlarda söylenmek istenilenin tam ve anlamlı ifade edilebilmesi için çeşitli terimler kısaltma olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Oyunlarda, karakter hareketleri, oyun malzemesi temini ya da yapılacak her türlü hareket için bir terim kullanılmaktadır. Bu terimlerin kısaltmalarını, oyuncular karşılıklı yaptıkları chat görüşme içeriklerinde kullanarak, daha hızlı yazışmayı sağlayabilmektedirler.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here