Ana sayfa Son İçerikler İnternetsiz Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

İnternetsiz Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

1260
0
internetsiz-müzik-dinleme-programı,

internetsiz müzik dinleme nasıl yapılacağını bu makalemizde anlatmaya çalışacağız. Ayrıca internetsiz müzik dinleme programı hakkında bilgiler vereceğiz.

İnternetsiz Müzik Dinleme 

Cep telefonu veya Android / İOS yazılıma sahip cihazlarda çevrimdışı müzik dinleme olanakları vardır. Birçoğumuzda akıllı cep telefonları bulunuyor fakat internete bağlanmadan müzik dinleme hakkında yeterince bilgi sahibi değiliz. internetsiz müzik dinlemek istiyorum diyenler için birkaç basit yöntem bulunmaktadır.

internetsiz müzik dinleme uygulamaları kullanarak dilediğiniz her yerde çevrimdışı müzik dinleyebilirsiniz. Cep telefonu uygulamaları yanında telefonlarda bulunan radyo seçeneğini kullanarak internetsiz şarkı dinleme yapabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak internetinizden harcamadan müzik dinlemek mümkündür.

İnternetsiz Müzik Dinleme Programları

İstediğiniz müziği dinlemek için en uygun yöntem internetsiz müzik programı kullanmaktır. Cep telefonuna indireceğiniz internetsiz müzik uygulamaları bir defaya mahsus mobil veya kablosuz bağlantı gerektirmektedir. Bazı programlar Youtube internetsiz müzik dinleme olanağı da sunmaktadır.

Çevrimdışı müzik dinle seçeneğine sahip uygulamalardan bazıları şunlardır;

  • Spotify
  • soundCloud
  • Deezer Music
  • Napster
  • Bravo Music
  • Iplay
  • Free Mp3

Bu programları Play Store veya AppStore üzerinden müzik dinle internetsiz yazarak aratırsanız ulaşabilirsiniz. Cep telefonunuza bu uygulamaları indirmek için internet bağlantısı gerekmektedir. Ayrıca şarkıların yüklenmesi için de bir defa internet bağlantısı olması lazım. Şarkıları programları ve interneti kullanarak bir kez indirdikten sonra dilediğiniz her yerde internetsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Cep Telefonuna Şarkı Yükleme

Cep telefonlarında internetsiz müzik dinle programı kullanmak istemeyenler telefonlarına PC veya diğer tür bilgisayarlarda bulunan müzikleri yükleyebilir. Bilgisayarlarda bulunan şarkıları akıllı telefonların bağlantı kablolarını kullanarak cep telefonuna aktarabilirsiniz. Bunun için internet bağlantısına gerek yoktur fakat güvenli olmayan dosyaların cep telefonuna yüklenmesi bazı sorunların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bunun için yapılması gereken güvenilir ve virüs taraması yapılmış müzik dosyaları bulmaktır. Cep telefonlarında da yükleme sonrasında dosya taraması yaptırmak olası virüs sorunlarının çözümünde etkili bir yöntemdir. Fakat bu yöntemin kullanılması yerine programların tercih edilmesi daha geniş seçeneklerin yakalanmasını sağlamaktadır. Çünkü bilgisayarınızda seçeneğiniz sadece yüklü olan parçalardır.

İnternetsiz Müzik Cep Telefonunu Nasıl Etkiler?

Cep telefonuna indirmiş olduğunuz müziklerin güvenilir bir kaynaktan sağlanması riskleri azaltacaktır. Müzik indirme program ve uygulamaları yazılım olarak cep telefonunuzun hafızasında belirli bir alan kaplayacaktır. Cep telefonuna yüklenmek istenilen uygulamalar yükleme tamamlandıktan sonra bazı programlara erişim izni isteyecektir. Erişim izni vermek istediğiniz programları kendinizin belirlemesinde fayda vardır.

Zira kötü amaçlı bir müzik dinleme programı indirerek cihazınızda bulunan tüm dosya ve programlara erişim izni vermek cep telefonunuzun arızalanmasına ve kişisel verilerinizin çalınmasına sebep olabilir. Bu sebeple cep telefonuna indirmek istediğiniz müzik dinleme programlarının kaynağının güvenilir olmasına dikkat etmekte fayda var.

İnternetsiz Müzik Dinleme Programı Hafızayı Etkiler Mi?

Android veya İOS işletim sistemine sahip cihazınızda istediğiniz müzik parçalarını dinlemek için indirmiş olduğunuz programa her indirdiğiniz müzik telefon hafızasına yüklenmektedir. Ancak bazı programlarda hazır çalma listeleri bulunmaktadır ve bu programlar diğerlerine nazaran cihazın hafızasında daha az yer tutmaktadır.

Cep telefonu veya android diğer cihazlarda internetsiz müzik dinlemek isteyenler cihazlarında harici hafıza kartı kullanarak kendilerine müzik için hafıza alanı oluşturabilir. Özellikle müzik indirme programlarında videolu indirim yapanlar cihazlarda daha geniş hafıza alanlarına ihtiyaç duymaktadır. Onun için parça indirirken istemediğiniz videolu parçaların mp3 versiyonlarını kullanmak daha az yer işgal edecektir.

İnternetsiz Hazır Listeli Şarkı Programları

İnternetsiz müzik dinlemek için geliştirilen bazı programlarda karışık çalma listeleri bulunuyor. Sürekli güncellenen bu müzik dinleme programlarında listeler yenilenerek popüler şarkılara yer veriliyor. Bu programları bir kez indirdiğiniz takdirde çevrimdışı müzik dinleme olanağı bulunuyor.

İndirmiş olduğunuz programda yer alan şarkılara ait listelerin yenilenmesi için programın internet bağlantısına ihtiyacı oluyor. Bu programın güncellenmesi ve yeni parçaların eklenmesi için mobil veri veya kablosuz bağlantı kullanmak gerekmektedir. Fakat programın güncellenmesi kısa sürede tamamlanmaktadır. Android veya İOS cihazınıza indirmiş olduğunuz çalma listelerini internetsiz dinleyebilir ve beğenmediğiniz şarkılarda atlama yaparak listelerde gezinebilirsiniz.

İnternetsiz Müzik Dinleme Programları Kullanımı

Cep telefonu veya diğer cihazlarınıza indirmiş olduğunuz müzikleri her yerde dinleyebilirsiniz. Beğenmediğiniz parçaları silme şansınız vardır. Cep telefonu veya diğer cihazınızda bulunan müzik indirme programlarını cihazınızdan tamamen kaldırabilirsiniz. Fakat uygulama üzerinden telefon zil sesi belirlenmiş ise kaybolacaktır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here