Ana sayfa Android instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

3031
0
instagram-dondurma;instagram- hesap-dondurma;instagram-hesabı-dondurma;instagram-dondurma-linki;instagramda-hesap-dondurma;instagram-dondurmak;hesap-dondurma-instagram;instagram-gecici-hesap dondurma;instagram-dondurma-mobil;instagram-hesap-dondurma-linki;instagram-hesabi-dondurma-linki;telefondan-instagram-dondurma;instagram-dondurma-acma;instagram-gecici-dondurma;instagram-hesap-dondurma-link

Bu günkü makalemizde sizlere instagram hesap dondurma nasıl yapılır ve telefondan instagram dondurma nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca instagram dondurma linki ve instagram geçici hesap dondurma nasıl iptal edeceğimizden bahsedeceğiz.

instagram Hesap Dondurma

instagram hesap dondurma konusuna girmeden önce sosyal medya ve uygulamalardan bahsedecek olursak. Günümüzde sosyal medya ve benzeri mecraların aşırı kullanımı son günlerde de artarak devam ediyor. Bu işlemin nedenlerinden birisi ise herkesin kendini sosyal platformlarda güvende hissetmesi ve kişinin arkadaş çevresi başta olmak üzere tüm çevresinin bu sosyal medya platformlarını kullanıyor oluşu. Bunun dışında sosyal medyalar, sürekli kullanıcılarından herhangi bir bilgi isteyerek kendi kullandığı sunucularında depolamaktadır. Bu işlem gelecek günlerde sosyal medya kullanan kişilerin aleyhinde ve bunun dışında olarak daha birçok yerde kullanılabilir.

Sosyal medya platformlarının en başında olan instagram’da oldukça fazla hatta milyonlarca kullanıcıya sahip. Bunun başlıca nedenleri ise İnstagram’ın her geçen gün milyonlarca kullanıcısına sunmuş olduğu yenilikler ve uygulamaya gelen büyük güncellemeler. İnstagram, son yıllarda getirdiği hikayeler özelliği ile kullanıcılarını neredeyse ikiye katlayabilmiş durumda. Üstelik bunu sadece hikayeler özelliği ile başarmış. Bunun dışında filtreler ve son aylarda çıkarılan IG TV ile de yine kullanıcılarını arttırmayı başarabilmiştir.

instagram hesabı kullanan çoğu kişi herhangi bir nedenden dolayı veya işleri olduğu için bu sosyal platformu kullanmayı belli bir süre bırakmak isteyebilir. Bu işleme de İnstagram’da instagram hesabı dondurma denir. İnstagram, bu kullanışlı özelliği ile bu sosyal platformu kullanmak istemeyen veya herhangi bir nedenden ötürü bu uygulamaya giriş yapamayan kullanıcılarına sunuyor. Bu özellik ile kullanmak istemeyen kullanıcılar kısa süreliğine instagram geçici hesap dondurma yı isteyebiliyorlar.

instagram Hesabı Neden Dondurulur?

İnstagram hesabı, bu platformdan sıkılmış olduğunuz için, çok acil bir süreliğine önemli işiniz çıktığı için, platforma gerçekten ara vermek istiyorsanız diye dondurulabilir. Bu işlem sonucunda instagram dondurma işleminin ardından İnstagram’da bulunan kişisel hesabınız geçici olarak silinir. Ancak İnstagram’ın sunucularında kalıcı olarak yer alır. Yani sunuculardan silinmez.

instagramda hesap dondurma yı düşündüğünüzde takip ettiğiniz kullanıcılar veya sizi takip eden kullanıcılar sizin hesabınızı göremez ve bulamaz. Arama barına yazsa bile hesabınız gözükmeyecektir. İnstagram’da paylaşmış olduğunuz gönderiler ve mesajlar da gözükmeyecektir. Fakat onlar da silinmeyecektir. Yani sunucularda kalıcı olarak siz tekrar hesabınızı aktif edene dek sunucularda tutulacaktır. Neden instagram dondurma istediğimizi öğrenmiş olduk.

instagram Dondurma Nasıl Yapılır?

instagram dondurma işlemi çoğu kişinin sandığının aksine oldukça kolay ve hızlı bir işlem. Peki, instagram dondurma nasıl oluyor? sorusunu düşünüyorsanız oldukça basittir.

Hesap dondurma işlemi ile instagram geçici dondurma yapabilir ve siz tekrar giriş yapana kadar veya kullanmış olduğunuz hesabı tekrar aktif edene kadar donmuş olarak kalacaktır.

Bu işlem ile birlikte İnstagram’da kullandığınız hesapta bulunan tüm kişisel bilgiler İnstagram’ın sunucularında depolanarak kalır. Yani siz instagram hesabı geçici dondurma yaptığınızda kişisel verileriniz ve paylaştığınız fotoğraf ve videolar sunucularda kalır. Ancak siz hesabınızı kalıcı bir şekilde sonsuza kadar silmek isterseniz, o zaman da İnstagram’ın sunucularından kalıcı olarak silinme işlemi başarılı olur. Bunun yanında İnstagram’da takip ettiğiniz kullanıcıların takipçisi azalır yani siz kişileri engellemiş olarak gözüküyorsunuz da denebilir.

instagram Dondurma Linki

instagram hesap dondurma linki nden bahsedecek olursak. instagram dondurmak herhangi bir kullanıcıyı takip etmek kadar basit değil. Evet, kolay lakin bu işlemi gerçekleştirebilmek için İnstagram’ın kullanıcılara sunmuş olduğu link ile hareket etmemiz gerekiyor. Kolay bir şekilde olan bu linke sadece tıklayarak İnstagram’ın göndermiş olduğu ‘Hesabınızı dondurma nedeniniz’ adlı formu kendinize ve hesabınızı neden dondurduğunuza göre doldurduktan sonra instagram hesap dondurma işlemi kolaylıkla halledilmiş oluyor. Ayrıca aşağıda vereceğiz link yardımı ile telefondan instagram dondurma işlemi de yapabileceksiniz.

Peki, instagram hesabı dondurma linki nereden bulunur? İşte İnstagram hesabınızı kolayca dondurabilmeniz için gerekli olan sayfanın bağlantısı https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ Bu işlem ile birlikte instagram geçici hesap dondurma yapmanız mümkün.

Instagram dondurma linki olmadan kendi kullanıcıların üzerinden instagram dondurmak oldukça zordur.

instagram-dondurma;instagram- hesap-dondurma;instagram-hesabı-dondurma;instagram-dondurma-linki;instagramda-hesap-dondurma;instagram-dondurmak;hesap-dondurma-instagram;instagram-gecici-hesap dondurma;instagram-dondurma-mobil;instagram-hesap-dondurma-linki;instagram-hesabi-dondurma-linki;telefondan-instagram-dondurma;instagram-dondurma-acma;instagram-gecici-dondurma;instagram-hesap-dondurma-link

instagram Hesabı Dondurma Adımları

instagramda hesap dondurma işlemi için yukarıda yer alan instagram dondurma linki ne tıkladıktan sonra, İnstagram’ın ‘Geçici Olarak Hesap Kapatma’ adlı sayfasına yöneliyorsunuz. Bu işlemden sonra ise İnstagram, kullanıcılarına bu işlemin geçici olarak hesap kapattığına ve bu işlemi yapmak yerine hesap kapatma işlemlerini kullanabileceğini söylüyor.

Ardından İnstagram, sizden kullanmış olduğunuz sosyal medya hesabınızı neden kapattığınızı sizlere soruyor. Gerekli kutucuğa bu sorunun sizlere göre cevabını belirttikten sonra ise bu kutucukların hemen aşağısında yer alan ‘Hesabımı Geçici Olarak Kapat’ veya ‘instagram Hesabımı Dondur’ adlı butona yöneliyoruz. Lakin bu butonu tıklamadan önce İnstagram’ın kullanıcılarına bir uyarısı da mevcut. Bu işlemi sadece haftada bir kez kullanılabileceğini İnstagram, bize ilgili sayfada belirtiyor. Yani İnstagram hesabınızı haftada sadece bir kez geçici olarak kapatabilirsiniz.

Ayrıca instagram dondurma mobil telefonlardan da yapılabilmektedir. bunu yapmak için yukarı da göstermiş olduğumuz instagram hesap dondurma link tıklamanız yeterli olacaktır.

instagram Dondurulan Hesap Açılır?

İnstagram’da kullanmış olduğunuz hesabı dondurduysanız veya instagram dondurma nasıl açılır diyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu işlem için hesap dondurma işleminde olduğu gibi instagram dondurma link gibi bir bağlantıya gerek yok. Bu işlemi uygulamak için yapmanız gereken kullanmış olduğunuz aynı kullanıcı adı ve şifreniz izle tekrar İnstagram’a giriş yapmak. Bu işlemin sonucunda ise İnstagram’da paylaştığınız her fotoğraf ve video, kaydetmiş olduğunuz tüm gönderiler dondurulmadan önceki gibi kalır ve silinmeden aynı şekilde yer alır. Yani instagram dondurma açma oldukça basittir.

instagram Hesap Dondurulduktan Sonra Kullanılabilir Mi?

Eğer kullanmış olduğunuz İnstagram hesabınızı dondurma kararı alıp ve daha sonra bu uygulamaya tekrar giriş yapmama kararı aldıysanız, İnstagram’da dondurulan hesaba tekrar geri giriş yapmak oldukça basit bir işlemdir. Ancak dondurmuş olduğunuz İnstagram hesabınıza tekrar giriş yaptığınız anda İnstagram hesabınız tekrar açılır ve bununla birlikte bir hafta içerisinde İnstagram hesabınızı tekrar donduramazsınız.

Ayrıca, İnstagram’ın getirmiş olduğu yeni bir özellik ile de sadece fotoğraf ve video değil, paylaşılan yorum, beğenme ve hatta gönderilen mesajlar bile hesap tekrar etkinleştirilene kadar gizli tutulacaktır.

İnstagram Dondurulan Hesabı Kimler Görebilir?

instagram hesabı dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde eskiden paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolar, gönderdiğiniz mesajlar, yapmış olduğunuz yorumlar ve kaydetmiş olduğunuz tüm içerikler diğer kullanıcılara gizlenir ve tekrar hesap aktif olana kadar hiç kimseye gözükmez. Bununla birlikte İnstagram’da takip ettiğiniz ve sizi takip eden kullanıcılarda da sizin kullanıcı adınız gözükmez veya arandığı takdirde bulunamaz. Takip ettiğiniz kişilerin takipçilerinden çıktığınız için o kişinin takipçileri bir kişi eksilir. Ve gözükmez ta ki siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar.

Hesap dondurma instagram uygulamasın da dondurulmuş süre zarfında sadece instagram firması görebilir. Bu da bilgilerinizi kendi sunucularında sakladığı içindir.

instagram Hesap Dondurulduktan Sonra Ne Olur?

Eğer herhangi bir nedenden dolayı instagram hesabı geçici dondurma kararı aldıysanız, bu işlemden sonrasını da merak etmeniz oldukça doğal. instagram da hesap dondurma dan sonra, bir takım işlemler olur. Bunlardan birisi de sanki İnstagram’ı daha önce hiç kullanmamış ve hiçbir zaman hesap oluşturmamış gibi İnstagram’dan geçici bir süreliğine silinir. Bu silinen hesabı İnstagram’da yöneticiler dışında hiçbir İnstagram kullanıcısı göremez.

instagram hesabını geçici olarak dondurma işlemin de fotoğraflar ve paylaştığınız gönderiler silinmez. Onlar da siz hesabınızı tekrar aktif edene kadar sadece görünmez olarak kalır. Fotoğraf ve gönderilerin yanında yapmış olduğunuz yorumlar, takip ettiğiniz kullanıcılar ve beğenmiş olduğunuz gönderiler de daha önce hiç yapamamışsınız gibi silinir. Hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde de bunlar eskide kullandığınız gibi tekrar geri gelir.

Ayrıca instagram nasıl dondurulur yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz instagram hesap kapatma yazımıza da bakabilirsiniz.

instagram Hesap Kapatılmazsa Ne Olur?

İnstagram’da hesabınızı kapatmayı istiyorsunuz fakat bu işlemi bazı nedenlerden dolayı gerçekleştiremiyor iseniz sizler için çok uygun bir çözüm yolu daha mevcut. Bu işlem de instagram hesabımı dondurmak. Bu işlem ile birlikte İnstagram hesabınız kalıcı olarak silinmeyecek ve istediğiniz zaman içerisinde İnstagram hesabınızı tekrar aktif hale getirebileceksiniz. Bu işlemi uygulamak için yukarıda sunulan linke tıklamalı ve ardından dondurmak istediğiniz hesaba giriş yaparak o hesap ile gerekli formları doldurduktan sonra geçici olarak instagram dondurma olarak kapatabilirsiniz.

İnstagram Hesap Kapatmak Mı Hesap Dondurmak Mı?

instagram hesap dondurma işlemi İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatma işleminden daha iyidir. Çünkü eğer İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapattınız ve sonrasında çok pişman olarak geri dönmek istediğinizde hiçbir zaman o hesabı tekrar geri getiremeyeceksiniz. Ancak İnstagram hesabınızı geçici bir süreliğine kapattıysanız yani dondurma işlemini gerçekleştirdiyseniz, eski hesabınıza istediğiniz bir zamanda tekrar giriş yaptığınız anda hesabınız eskisi gibi tekrar kullanıma açılır ve hiçbir şey değişmeden eskiden kullandığınız hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medya ve İnstagram Güvenli Mi?

Sosyal platformların kötüye kullanımı her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun başlıca nedenleri arasında daha fazla kitleye ulaşma, daha fazla popülarite ve beraberinde getirdiği takipçi artışı yer alıyor. Bununla birlikte sosyal medya platformlarında büyük kitlelere ulaşmak çok daha kolay olduğu için de dolandırıcı ve kötü niyetli kişiler bu platformlarda da kendilerini gösteriyorlar. Bunun dışında son zamanlarda artan butik tarzı alışveriş temalı sayfaların bazıları da bu dolandırıcılık işlemlerini sosyal platformlar sayesinde yürütüyor.

Ayrıca, sosyal platformlarda herhangi bir gelişmiş güvenlik önlemi alınmadığı için canlı yayınlar aracılığı ile kötü ve kanlı içerikler sosyal platformlarda sansürsüz bir şekilde yayınlanabiliyor. Bu durumda en çok güvenlik önlemi Facebook’ta. Facebook, en son güncellemeler ile getirdiği canlı yayında intihar, kanlı içerik, kendini yaralama gibi olayları yapay zeka sayesinde algılayarak bunun önlenmesini sağlıyor.

Bu makalemizde instagram dondurma konusunu ele aldık. Öncelikli olarak instagram dondurma telefon dan veya instagram hesabı dondurma mobil cihazlar bunun içerisine tabletlerde giriyor nasıl yapılacağından bahsetmeye çalıştık. Ayrıca instagram dondurma süresi, instagram dondurma nasıl açılır ve instagram hesabını dondurma linki anlatmaya çalıştık. Bunun yanında ınstagram dondurmak istiyorum, instagram profil dondurma açıklık getirdik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here