Ana sayfa Android Whatsapp msgstore.db.crypt12 Dosyası Nasıl Açılır?

Whatsapp msgstore.db.crypt12 Dosyası Nasıl Açılır?

3241
0
crypt12;crypt12-acma;crypt12-nasil-acilir;msgstore-db-crypt12-acma;db-crypt12-nasil-acilir;whatsapp-msgstore-db-crypt12-dosyasi-nasil-acilir

Msgstore nedir ve whatsapp database yani yedekleme dosyası olan crypt12 dosyasını inceleyeceğiz. Öncelikli olarak crypt12 dosyası nedir ve msgstore.db.crypt12 nasıl açılır soruların yanıtını bulmaya çalışacağız.

Yedeklenen Whatsapp Dosyasını Açma 

Günümüzde birçok Whatsapp kullanıcısı herhangi bir nedenden dolayı veya ileride kullanmak için Whatsapp yazışmalarını, videoları ve gönderilen medyayı yedekler. Bu yedeklemeler çoğu kişi bilmese de crypt12 denilen çok bilinmeyen bir uzantı ile cep telefonlarına kaydedilir.

Yedeklemeler yüzde 90 oranında Google Drive’a yedeklenmektedir. Bununla birlikte Whatsapp uygulaması, birçok kez uygulamaya giriş yapıldığında veya yeni indirilmiş ise aylık, günlük, haftalık veya hiçbiri gibi yedekleme seçenekleri sunar. Kullanıcı da mesajlarının gönderilme sıklığı veya Whatsapp uygulamasını giriş sıklığına göre yedeklemeleri kendine göre seçer.

Bunun dışında ayrıca yedeklenen dosyalar msgstore db crypt12 şeklinde bir dosya türü ile Google Drive hesabına kayıt edilmektedir. Bunun yanında birçok kullanıcı bu dosyaları nasıl açabileceklerini öğrenmek istemektedirler. Bu işlem oldukça kolay ama bilgisayar ile yağılan bir yöntem. Yani mobil cihaz ile bunları yapmak mümkün değil.

Msgstore db Cryp12 Dosya Nasıl Açılır

Crypt12 uzantısı olan bir Whatsapp yedekleme dosyasını okuyup verilere erişmek istiyorsanız öncelikle elinizde herhangi bir bilgisayar bulundurmak zorundasınız. Bunun yanında bu işlem oldukça kolay olmasının yanında ortalama olarak 5 dakika sürebilmektedir.

Öncelikle olarak crypt12 dosyalarını okumak için internet üzerinden indirilecek harici bir okuma yazılımına ihtiyaç vardır. Bu yazılım, kolayca crypt12 uzantılı dosya biçimlerini açabiliyor ve kolayca okuyabiliyor. Bunun yanında uygulamayı indirmek ve kullanmak da oldukça kolay. Bu yazılım adı ise ‘Whatsapp Viewer’ yani Whatsapp görüntüleme aracı anlamına geliyor.

Bu yazılımı bilgisayarınıza indirmek için ise https://yadi.sk/d/bL31ITo93QwZe2 linkine girip orada bulunan zip dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Bunun yanında Whatsapp Viewer, herhangi bir kurulum gerektirmez.

crypt12;crypt12-acma;crypt12-nasil-acilir;msgstore-db-crypt12-acma;db-crypt12-nasil-acilir;whatsapp-msgstore-db-crypt12-dosyasi-nasil-acilir

Whatsapp Viewer Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu uygulamayı kullanmak için yukarıda verilen dosyayı indirip açmanız gerekmektedir. Ardından da uygulamaya giriş yaptıktan sonra görüntülemek istediğiniz Whatsapp yedek dosyası yani crypt12 dosyası nın bulunduğu cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekmekte. Ardından da bilgisayarınızda telefon klasörüne girip ‘Databases’ adlı klasörde bulunan crypt12 uzantılı dosyayı bilgisayarınıza kopyalamanız gerek. Sonrasında ise crypt12 uzantılı dosyayı indirilen program olan Whatsapp Wiever uygulaması ile açın. Ardından da yedekleri bulunan dosyanızın mesajları ve diğer özellikleri gözükecektir.

Whatsapp Viewer Güvenilir Mi?

Whatsapp Viewer uygulaması yıllardan beridir Whatsapp uygulamasının yedek dosyalarını açmak için kullanılan bir yazılım olma özelliğini sürdürüyor. Bunun yanında milyonlarca kullanıcısı ile kolay bir kullanım sunuyor. Ayrıca crypt12 uzantılı yedek dosyaları, sizin özel bilgilerinizi ve profil özellikleri gibi bilgileri içermez. Yalnızca yedeklenen mesajları görebilirsiniz. Yani bu anlamda hiçbir kişi yalnızca crypt12 dosyası ile kötü niyetli bir işlem yapamaz.

Whatsapp Viewer Dışında Başka Uygulama Var Mı?

Whatsapp Viewer dışında bu işlemi gerçekleştiren birçok yazılım daha mevcut. Ancak bu uygulamanın birçok kullanıcısı olduğu için ve kullanışlı olduğu için en çok tercih edilen program.

Bu yazımızda crypt12 dosyasını incelemeye çalıştık. Msgstore.db.crypt12 dosyası nedir ve msgstore.db.crypt12 nasıl açılır soruların cevabını bulmaya çalıştık.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here