Ana sayfa Keşfet Wtf Ne Demek?, Wtf Anlamı Nedir?

Wtf Ne Demek?, Wtf Anlamı Nedir?

1530
0
Wtf-Anlamı-Nedir

Günümüzde artık son zamanlarda konuşma, gülüşme ve üsluplar değişmektedir. Peki, wtf nedir ve wtf açılımı nasıl olmaktadır? Şimdi sizlerle tüm bunların detaylarını paylaşalım. Daha çok sosyal medyada gençler tarafından kullanılma olan wtf nin açılımı şeklini aşağıda bulabilirsiniz.

Wtf Nedir?

Öncelikle wtf ne demektir soruna bir açıklık getirelim. Teknolojinin ilerlemesiyle sosyal medyada da sürekli bir şeyler değişmektedir. Bunlardan biride özellikle gençler arasında kullanılan Wtf ifadesidir. Wtf anlamı kesinlikle Türkçe bir kelime değildir. Hatta kelime dahi demek yanlış bir tabir olacaktır. Wtf ne anlama gelir diye baktığımızda İngilizcede 3 farklı kelimenin meydana gelmesiyle bir anlam ifade etmektedir. Özellikle genç kitle oldukça bu kelimeyi kullanarak birbirleriyle anlaşmaktadır. Ancak bazı insanla bu ifadeyle karşılaştığında maalesef ki bunun anlamını bilmemektedir.

Wtf Nerede Kullanılır?

wtf ne anlamama geldiğini öğrendiğimize göre öncelikle şunu da belirtmeliyiz. Wtf kesinlikle her konumda kullanılabilecek bir ifade değildir. Kullanırken öncelikle dikkatli olunmalı ayrıca samimiyetine güvendiğiniz kişiler arasında kullanılmalıdır. Çünkü ifadenin anlamı yanlış anlaşılmaya oldukça müsait bir kelimedir. Aynı zamanda karşı taraf için kırıcı da olabilirsiniz. Wtf açılımı, What, The, Fuck kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Türkçe bir anlam olarak kelime halinde bir mantığı yoktur.

Ancak insanlar bunu;

  • Yok artık
  • da ney
  • Lanet olsun
  • Bu da ney böyle

Tarzında ifadeleri belirtmek için kısaca genç kitle WTF ifadesini kullanmaktadır. Hatta bunun önünde ünlüm işaretini kullanmanın gerektiği yanlış bir söylem olmayacaktır.

Wtf Ne Gibi Anlamlar Taşır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Wtf her konumda rahatlıkla kullanılabilecek bir ifade değildir. Hatta kullanmanızı gerektirecek de bir ifade değil desek yanlış sayılmaz. Ancak bazen sıra dışı durumlarda veya anlık şaşırma, hatta anlaşılmayan durumlarda da kullanmak için gayet yerinde bir ifadedir. Günümüzde Wtf ifadesi o kadar çok yaygın bir hale geldi ki, insanlar bu ifadenin kabalığının farkında olmayarak artık daha çok şaka anlamında kullanmaktadırlar. Bu yüzden insanlar konuma artık dikkat etmeksizin rahatlıkla bu ifadeyi kullanmaktadırlar. Umarız yardımcı olabilmişizdir

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here