Ana sayfa Sosyal Medya En Güzel Lakaplar

En Güzel Lakaplar

291
0
en-güzel-lakaplar

Lakap, bir kimseye bir özelliğinden dolayı sahip olduğu isimden farklı sonradan takılan addır. İnsanlar sevdikleri kişilere en güzel lakaplar ile seslenmeyi tercih ederler. Sevgiliye, kankaya ve aile üyelerine verilen takma isimler farklıdır farklı anlam taşır.

Sevgiliye Takma İsimler

İnsanlar aşık oldukları kişiye en güzel lakaplar koymayı tercih eder. En iyi lakaplar sevgiliye koyulan lakaplardır. Kızlar karşı cins sevgililerine; hayatım, nefesim, ömrüm, erkeğim, prensim gibi sevgilerini karşı tarafa ileten lakaplar takarlar. Erkeklerin karşı cins sevgililerine karşı hitap ettiği kız lakapları vardır. Bunlar hatun, papatyam, prensesim, güzelim, meleğim tarzı takma adlar kızların daha çok hoşuna gittiği lakaplardır.

İsme Yakın Lakaplar

İnsanların sahip olduğu isimlere göre yani isme göre lakaplar da oldukça fazla kullanılır. Özellikle uzun isme sahip olan insanların isimlerini kısaltmak amacıyla ya da çok sevilen arkadaşın ismine göre lakap takmak seslenince oldukça hoş durabilir. Hasan ismine Haso, Gökhan ismine Gogo lakapları ile seslenilebilir.

Havalı Takma Adlar

Alfa, Lord, Zeus gibi havalı takma isimleri ile seslenmek insanları etkilemektedir. Havalı takma adlar Türkçe kısmı daha iyi durabilir. Kara adam ve karanlık adam bu kategoriye girebilir.

Kullanılan Farklı Lakaplar

Ağır lakaplar farklı lakaplarda kullanılan bir çeşittir. Bu takma adlar herkese kullanılmaz. Çok insanın bilmediği efsane lakaplar da vardır. Özellikle sevgiliye hitap edilen Romeo lakabı efsane aşklar için kullanılması güzel lakaptır.

Kankaya Takma Adlar

Oldukça fazla kullanılanların başında kankaya lakaplar yer alır. Takma lakaplar da kızlar birbirine sister takma adını oldukça fazla kullanılır. Bunun dışında kankalara kullanılan lakaplara panda, psikopat, inek gibi takma adlarda takarlar. İnek çok çalışkan kankalarına verilen takma addır. Komik lakaplar kankalara daha rahatlıkla verilir.

Hem eğlenilir hem gülünür. Bunların başında şapşal gelir. Devamında çakal, Prens Charles, azman, ejder, kobra, keste gibi birçok takma ad kullanılır. Takma adlar komik olduğunda kankaya koyulsa da sevgiliye de konulabilir. Tabiki de sevgiliniz kırılmayacaksa konulur. İnsanlara verilen takma isimler genel anlamda bu şekildedir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here