Ana sayfa Buluşlar Bumerang Nedir? Nasıl Yapılır?

Bumerang Nedir? Nasıl Yapılır?

874
0
bumerang-nedir;bumerang-ne-demek;bumerang-nasil-yapilir;bumerang-nasil-atilir

Bu makalemiz de siz değerli okurlarımıza bumerang nedir? ve bumerang nasıl yapılır? gibi soruların cevabının arıyor olacağız. Ayrıca bumerang nasıl atılır? hakkında da bilgiler vereceğiz.

Bumerang Nedir?

Bumerang nedir? sorusu ile başlayacak olursak. Bumerang kıvrık bir sopaya benzeyen ve uzağa atıldığı zaman geri gelen bir tür avlanma aracıdır. 10 bin yıl öncesinden beri insanlar hayat yaşamlarının sürdürebilmek için bumerangı kuş ve küçük memeleri avlamak için kullanılmışlardır.

Avustralya’nın yerli sert ağacı munga ve mangro ağacından ilkel araçlarını kullanılarak yapılmıştır. Fakat gövdelerin değil. En iyi bumerang ağacın köklerinden yapılır. Yani ağaç kökünü bumeranga çevirmeyi nasıl başarıyorlar?. Böylelikle bumerang ne demek sorusunun cevabını bulmuş olduk.

Bumerang Nasıl Yapılır?

Avusturalya taşrası yaklaşık 50 bin yıl önce insanlar hızlı hareket eden avlarını yakalayabilmeleri için bir silaha ihtiyaç duydular. Çözüm avlanma sopası, ağaç köklerinden yontularak yapılan Avusturalya ikonu bumerang.

Önceleri avcılar attıkları dalların geri dönmediklerini anladılar. Bükülmüş ağaç kökleri onlara zekice bir çözüm sundu, geri dönen bumerang.

bumerang-nedir;bumerang-ne-demek;bumerang-nasil-yapilir;bumerang-nasil-atilir

Bumerang yapımı için bir ağaçtan sadece bir kök kesmek o ağacın yaşaması için bir sorun teşkil etmez. Kesilen kök şekil verilmek üzere yontuluyor.

Bir teoriye göre geri dönebilen bumerangın icat sebebi attıkları bumerangın avlarının vuramamaları sonucu ikinci bir şans yakalayabilmek içindir. Eğer ilk sefer ıskalarsa bumerang geri dönecek ve onlara başka bir şans verecektir. Bir bumerang yapacaksanız önemli açıları düzgünce oymanız gerekmekte. Böylelikle bumerang nasıl yapılır? sorusuna cevap bulduk.

Bumerang Nasıl Kullanılır?

Bumerang nasıl atılır? sorusunu düşünüyorsanız. Geri dönen bir bumerang istiyorsanız onu fırlatmada usta olmanız gerekmektedir. Mükemmel bir atış için bumerangı atarken kavisli kısmın size doğru dönük olması gerekmektedir.

Bumerang atışı beysboldaki gibi 45 derecelik açı ile yapılmalı. Bumerang elinizden çıkarken dikey konumda olmalıdır. Bumerang kavisli kısım sayesinde ileri doğru itiliyor ve daha hızlı gitmesini sağlıyor. Bumerang açılı tarafı ile havada dönerek gider ve eninde sonunda kavis çizerek atıldığı yere geri döner.

Ayrıca bumerang ne demek yazımızın yanında sedir ağacı nedir? özellikleri nelerdir?yazımıza da bakabilirsiniz.

bumerang-nedir;bumerang-ne-demek;bumerang-nasil-yapilir;bumerang-nasil-atilir

Bumerangın Dayanıklılığı

Bumerangın yere çarptığında yada avını vurduğunda kırılmamasından emin olmak. Çözüm ise odunu ıslatarak sıcak köz üzerinde güçlendirmede gizlidir. Bu şekilde odun oldukça sert bir hal alıyor.

Bu yazımızda bumerang ne demek, bumerang nasıl atılır? ve bumerang nasıl yapılır? gibi soruların cevabını yanıtlamaya çalıştık.