Ana sayfa Son İçerikler CS GO Kan Silme Kodu

CS GO Kan Silme Kodu

2098
0
CS GO kan temizleme kodu

CS GO kan silme kodu isimli bu makalemizde siz değerli okurlarımıza cs go kan izi silme veya temizleme kodu paylaşmaya çalışıyor olacağız.

Counter Strike Global Offensive Kan Silme Kodu

CS GO oyunu da görsel düzey ve efektler çok önemlidir. Özellikle turnuva ve büyük organizasyonlarda CS GO oynayan oyuncular için, her bir grafik, maçın gidişatını etkileyecek unsurlar olarak görülür. Kimi oyuncular bu grafiklerin oyun deneyimini yükselttiğine inanırken, kimi oyuncular bu grafiklerden hoşnut olmamakta CS GO kanları silme dahil kimi taleplerde bulunmaktadırlar. Hal böyle olunca da oyunun geliştiricileri, her iki tarafı da memnun edecek bir çözüm geliştirdi. Grafiklerin açılıp kapanmasını sağlayacak komutlar ile buna çözüm sağlamaktadırlar.

Bu komut ile oyun içinde ki panele erişerek, grafik eklentilerini aktifleştirip, ya da kapatabilirsiniz. Ama bu ayarlar küçük grafik değişikliğine yer vermediği için, bu küçük değişiklikleri komut paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. CS GO kan silme kodu da bu komut panelinde uygulanmaktadır.

Neden CS GO Kan Silme Kodu Kullanılır?

Oyun içindeki fps değerini yükseltmek için oyuncular, CS GO kan silme kodunu confing dosyasına eklerler. Çünkü oyunda ekrana sıçrayan kan, raund boyunca ekranda kalır ve oyunun gidişatında etkili olur. Kan silme kodu sayesinde çatışma esnasında etrafa sıçrayan kanları engelleyip fsp arttırabilirsiniz.

Bu CS GO kanları silme kodu sadece kan silmez, aynı zamanda C4 patlaması ile ortaya çıkan yapı bozukluğunu da giderir.

Bilgisayar özellikleri düşük olan oyuncular için bu kodu kullanmak, oyun keyfini arttıracak bir etken olacaktır.

CS GO Kan Silme Kodu

Oyun içinde kodları değiştirmek yasak değildir, çünkü bu kod değişikliği oyunun kalitesine direk etki etmez. Yapılan bu CS GO kan izi silme kodu işlemi oyunun kuralları içinde geçerli, yasal bir işlemdir.

Kan grafiklerini silmek için girmez gereken kod: bind shift “+speed;r_cleardecals” bu kodu konsola girdikten sonra kan izlerini silebilirsiniz. CS GO da kan silme kodu aslında bu kadar basittir.

CS GO Kan Silmeye Tuş Atamak

CS GO oyuncuları, oyun içindeyken CS GO kan temizleme kodu için komut açıp kodu yazmakla zaman harcamak istememektedirler. Bunun için çeşitli kodlar için tuş atamaktadırlar. Bu sayede her oyuna girdiğinde baştan ayarlama yapmaya gerek bırakmazlar.

Tuş atamak için uygulanması gereken kod; bind TUŞ “+speed;r_cleardecals

Kodda ’TUŞ’ yazan yere atamak istediğiniz tuşu yazmalısınız. Mesela; capslock tuşunu atarsanız, capslock tuşuna bastığınız anda ekrandaki tüm kanlar temizlenir.

Ama pratik olduğu için çoğu oyuncu shift tuşunu atamaktadır. Oyunda da en çok kullanılan bu tuşa her bastığınızda oyunun her aşamasında ki kanları temizlemiş olursunuz. Bu sayede her defasında aynı işlemi yapıp zaman harcamanıza gerek kalmaz ve CS GO kan izi silme tuşunu elinin altında tutar.

Fsp Arttırma İpuçları

İnternetten CS kan izi silme kodu konusu kadar, fsp arttırma konusuda ilgi görmektedir. Çünkü bilgisayar özelliklerinden dolayı kimi oyuncular dilediği oyun performansını elde edememektedir. Bu sorunu çözmek için kimi oyuncular bilgisayar donanımını değiştirebiliyor. Ama herkesin bütçesi böyle bir değişikliği kaldırmıyor. Bundan dolayı CS GO kan silme konusundan sonra, CS GO’da fsp arttırma ipuçlarına kısaca değinmek istiyoruz.

FSP Arttırmak İçin Ekran Kartı Optimizasyonu

Fsp değerlerini yükseltmek için Nvidia ekran kartı üzerinde çeşitli ayarlar yapabilirsiniz. Grafikleri daha basit hale getirip, oyun performansını bir seviyede yükseltebilirsiniz.

Bunun için;

  • Nvidia Denetim Masasına giriş yapın.
  • Sol tarafta bulunan ‘3D Ayar Yönetimi’ sekmesine girin.
  • Bu sekmede birden çok Gpu hızlandırma seçeneğini tek ekran performans moduna alın.
  • Kalite ve Doku Süzme’yi yüksek performans olarak belirleyin.
  • ‘Güç Yönetimi’ni ‘Uyarmamalı’ olarak seçin.
  • Bu seçimlerin ardından sol kısımda ki ‘Görüntü Ayarları’ndan, ‘Benim Tercihlerimi Kullan’ı işaretleyin.
  • Bu optimizasyon fsp arttırma yöntemlerinde en sık kullanılan yöntemlerden biridir.

FSP Arttırmak İçin Görüntü Ayarlarını Düşürün

Görüntü ayarlarını düşürmek oyunu daha hızlı ve donmadan oynamanıza neden olacaktır. Bunun için ‘Görüntü Ayarları’nda bazı değerleri değiştirmeniz gerekmektedir.

Bunlar kısaca şunlardır;

  • ‘Görüntü Ayarları’nda ‘DÜŞÜK’ olarak seçmeniz gerekenler; Evrensel Bölge Kalitesi, Model-Doku Detayı, Efekt Detayı, Shader Detayı.
  • Çoklu CPU Kullanımı: ‘Etkin’ olarak seçilmelidir.
  • Doku Filtreleme Modu: İki Doğrusal Süzme’ olarak seçilmeli.

İntroyu Kaldırın

Oyunun introsu sizin için önemsizse, onu da kaldırın. Kaldırmak için Steam’de sağ tık yapıp ‘Özellikler’i seçin. ‘Başlatma Seçeneklerini Ayarla’ bölümüne şu komutu girin : -novid -nojoy -noborder -dxlevel 90 -no3d9ex1 -no3d9ex -64bit -high -console +mat_queue_mode -2

Bunlar fsp arttırma ipuçlarından bazılarıdır.

CS kan silme kodu ve fsp arttırma çözümleri ile oyunda can sıkan donmaları engelleyebilir, bilgisayarınızda iyileştirmeler yapıp oyun zevkinizi yükseltebilirsiniz.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here