Ana sayfa İlginç Sayko Ne Demek, Sayko Sözleri ve Sayko Oyunu

Sayko Ne Demek, Sayko Sözleri ve Sayko Oyunu

1932
0
sayko-ne-demek;sayko-sozleri;sayko-oyunu;sayko-nedir;sayko-nasil-oynanir

Sayko ne demek ve sayko kime denir soruların cevabının bulmaya çalışacağız. Ayrıca sayko sözler ve sayko oyunu nasıl oynandığı hakkında paylaşımlarda bulunacağız.

Sayko günlük hayatımızda kullandığımız özellikle de günümüz gençleri arasında geçen muhabbetlerde sık sık duyduğumuz bir sözcüktür. Peki sayko nedir, sayko kelimesi ne manaya geliyor? bu sorunun cevabı için aşağıya bir göz atalım.

Günümüz gençleri arasında sık kullanılan bir kelime sayko. Belki bir filmi bir şarkıyı veya bir kişiyi sayko kelimesi ile isimlendiriliyor, bahsettiğimiz şeyin ne kadar da ilginç ve çılgın olduğunu kelimeyle anlatmaya çalışıyoruz.
Pekala manasını bildiğimiz veya manasını bilmeyerek kullandığınız sayko kelimesinin anlamı nedir?

Sayko Ne Demek?

Sayko ne demek sorusunun en güzel cevabı aslında İngilizce psychopath kelimesinin kısaltılmış versiyonunun Türkçe’mize dahil olmuş halidir. Yani psikopat veya ruh hastası gibi manalara gelir. Fakat sayko kelimesi bu mananın daha da dışına çıkmış farklı anlamlarda kullanılan bir sözcüktür. Örnek olarak; batıda ki Trakya Türkleri kendi aralarında sayko kelimesini işe yaramaz haylaz uçuk kaçık kişileri anlatmak için kullanmaktadırlar. Aynı zamanda sayko kelimesi son zamanlarda günümüz gençleri arasında epeyce yaygın ve popüler olmuş bir oyuna da verilmiş bir isimdir.

sayko-ne-demek;sayko-sozleri;sayko-oyunu;sayko-nedir;sayko-nasil-oynanir

Kime Sayko Denir?

Sayko kime denir? sorusunu düşünürsek psikopat kişilere verilir gibi düşünebilirsiniz. Fakat bu söz şimdilerde daha çok sıra dışı, uçuk kaçık çılgın sınırların dışına çıkmayı seven gibi manalar da kullanılmaktadır. Ancak sosyopat olan Ted bundy kişi içinde sayko kelimesi kullanılır.

Aslında biz daha masumane kişilere sayko ismi verildiğini düşünmek istiyoruz. Dünyaya olan bakış açısının diğer insanlardan farklı olanlara ilginç kişilere macera peşinde koşan kişilere sayko ismiyle bakmayı yeğliyoruz. Sayko kime denir? sorusunun da cevabını verdiğimize göre bir de sayko oyunu hakkında bilgi verelim.

Sayko Sözler

Yazımızın bu bölümünde aşağıda vereceğimiz en komik sayko sözler ve en ilginç sayko sözleri facebook, instagram ve diğer paylaşım platformlarda paylaşa bilirsiniz. Şimdi Maddeler hainde sayko sözleri sizlere sunalım.

– Ben kendim için istemiyorum Allah’ım annem için bana çok zengin ve çok güzel bir gelin ver.
– Bizim annemler dört kardeş, hayret değil mi dayımlar da dört kardeş.
– Canım seni gördüğü zaman gözlerim dolar kulaklarım avro.
– Hey sevgilin yanına gelmiş gözün Aydın kulakların Muğla.
– Daha çok var son kullanma tarihine yavaş iç limonatayı.
– İnsanoğlunun bir şeye hevesi kalmayınca ne tat bede keyif alıyor. Ne kadar pis bir durum çözümü de yok bunun.
– Var olan kadınlar güzeldir sözü erkeklerin uydurmasıdır. Maksat sürümden kazanmaktır.

– Ben dengesiz ve deli olduğumdan, hayatımda var olan bayan dengeli ve akıllı olmak zorunda.

– Akıl hastahanesinde deliler mi yatmalı? Yoksa onları bu hale getiren, deli edenler mi? yatmalı. Böylelikle Bazı komik sayko sözler ve iğrenç sayko sözleri sizlerle paylaşmış olduk.

sayko-ne-demek;sayko-sozleri;sayko-oyunu;sayko-nedir;sayko-nasil-oynanir

Sayko Oyunu Nedir?, Sayko Nasıl Oynanır?

Sayko oyunu nedir ve sayko oyunu nasıl oynandığından bahsedecek olursak. Günümüz gençleri arasında epeyce yaygın ve popüler olan bir oyunda öncelik olarak bir adet kurban belirlenir. Diğer bir ismi ebe olan bu kurbanın oyunun kurallarını bilmemesi gerekir. Çünkü oyunun kurallarını bilirse oyunun herhangi bir esprisi kalmayacaktır. Bu oyunun kişi sayısı en iyi 8-10 kişi ile oynanır. Öncelik olarak kurban olarak seçilen kişinin haricinde diğer oyunculara oyunun kuralları anlatılır.

Sayko oyun oynanması; kişiler daire şeklini oluştururlar ve otururlar kurbanın sorduğu sorulara sağ tarafındaki arkadaşının yerine cevap verir. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, kurban olarak seçilen kişi daire şeklindeki oturan arkadaşlarına soru sorar fakat onlar kendi cevaplarını vermezler onun yerine sağa tarafında oturan arkadaşının cevabını verirler.

Buradaki sayko oyunun amacı doğru cevap verilmesidir. Eğer ki doğru cevap verilmediği zaman oyuncu sayko diyerek yan tarafındaki kişi ile yer değiştirir. Kurban olarak seçilen kişinin oyunun kurallarının bu şekilde olduğunu anlayana kadar oyun sona ermez.

Örnek olarak; ebe olarak seçilen kişi bir kişiye, yüzme biliyor musun diye sorar oda biliyorum der fakat yan tarafındaki kişi yüzme bilmediği için sayko der ve ikisi yer değiştirir. Kurban olarak seçilen kişi oyunun bu şekilde olduğunu çözerse kurallarını anlarsa sayko denilen kısımda sona ermiş olur.

Bu oyunu sevip sevmemek size kalmış ama canınızın sıkıntısını gidermek isterseniz popüler olan bu oyunu bir kez de olsa denemenizi tavsiye ederiz. Sayko oyunu oynarken belki sizde kahkaha atarak daha önce bu oyunu oynamış Kişiler kadar eğlenebilirsiniz. Böylelikle sayko nasıl oynanır? sorusuna cevap vermiş olduk.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here