Ana sayfa Keşfet Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur ?

Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur ?

7760
0
kahverengi-olusumu;kahverengi-hangi-renklerden-olusur;kahverengi-nasil-elde-edilir;kahverengi-hangi-renklerin-karisimi;hangi-renkleri-karistirirsak-kahverengi-olur;kahverengi-nasil-olusur;kahverengi-nasil-yapilir

Kahverengi hangi renklerden oluşur veya kahverengi nasıl elde edilir soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca kahverengi hangi renklerle olur veya kahverengi hangi renklerin karışımı ile meydana geldiğinden bahsedeceğiz.

Kahverengi Hangi Renklerle Olur

Kahverengine ulaşmanın birçok yolu vardır. Şimdi kahverengi nasıl elde edilir ve kahverengi hangi renklerin karışımı ile oluşur sorularına cevap arayalım.

Mavi, kırmızı ve sarı ana renkleri oluşturan üç renktir. Bu ana renklerin belli oranlarda karışımıyla da ara renkler elde edilir, yeşil, mor ve turuncu ara renklerdir.

Renklere ilişkin bu kısa açıklamadan sonra hangi renkleri karıştırırsak kahverengi olur sorumuza dönelim.

Turuncu ve Maviden Kahverengi

Önce turuncu renk elde etmek amacıyla sarı ve kırmızı ana renkler karıştırılır. Bu karışımda sarı miktarı az olmalıdır. Bu şekilde elde edilecek turuncu renk ile diğer ana renk olan mavi karıştırılır, unutulmamalıdır ki bu karışımda turuncuya oranla mavi renk daha az kullanılmalıdır. Bu şekilde kahverengi elde edilir, bu kahverenginin daha da koyu olması için mavi, açmak için ise turuncu eklenebilir. Bu şekilde kahverengi nasıl oluşur sorumuza vereceğimiz ilk cevap budur.

Yeşil ve Kırmızıdan Kahverengi

Bir diğer yöntem ise budur. Burada önce yeşil renk için mavi ve sarı ana renkler kullanılır. Bu karışımla yeşil elde edildikten sonra diğer ana renk kırmızı ile yeşil karıştırılarak kahverengi elde edilebilir. Elde edilen kahverenginin tonu yumuşatılmak istenirse biraz daha kırmızı eklenebilir. Bu yöntem de kahverengi nasıl yapılır konusunda rahatlıkla kullanılabilir.

Mor ve Sarıdan Kahverengi

Yine önce mor renk için ana renkler kırmızı ve mavi karıştırılır. Elde edilen mor renk ile diğer ana renk sarı karıştırılmak sureti ile de kahverengi elde edilir. Bu karışım ile kahverengi hangi renklerle olur sorusu da cevaplanmış olur

Yukarıda gördüğümüz şekilde önce iki ana rengi karıştırıp (sarı ile kırmızı, mavi ile sarı veya kırmızı ile mavi) elde edeceğimiz ara renge (turuncu, yeşil ya da mor) kalan diğer ana rengi eklediğimizde (mavi, kırmızı ya da sarı) kahverengi elde edebileceğimiz gibi üç ana rengi birden karıştırarak da yani mavi, sarı ve kırmızı birlikte karıştırılmak sureti ile de kahverengi elde etmek mümkün olacaktır.

Bu karışımda ne kadar çok sarı renk kullanılırsa kahverenginin tonu o kadar açılacaktır. Mavi ya da kırmızı renk çoğaltıldığında ise kahverenginin tonu koyulaşacaktır. Bu şekilde kahverengi hangi renklerin karışımı ile olur sorusu da cevap bulmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here