Ana sayfa Son İçerikler Derece işareti Nasıl Yapılır?

Derece işareti Nasıl Yapılır?

1376
0
derece-sembolü

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza klavyede derece işareti nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Ayrıca word ve excel derece işareti nasıl yapılacağını anlatacağız.

Derece Sembolü

Kişiler için sembol ve işaretlerin kullanılması son zamanların en yaygın işlerinden birisi haline geldi. Farklı farklı yüzlerce sembol bulunuyor ve bundan dolayı her biri için farklı araçlar gerekebiliyor. Değişik uygulamalarla kullanılabilen çeşitli sembollerin sayısı yüzbinleri buluyor. Sıklıkla kullanılan sembollerin arasında derece sembolü de bulunuyor.

Bu da diğer işaretlerin arasında yer alıyor ve bir tuş sayesinde hemen yapılabiliyor. Gönderilmesi gereken her mesaj ve bildirim için sadece bir tuşun kullanılmasına ihtiyaç oluyor. Yapılacak olan derece simgesi için de bir tuşa basılması ve o tuşla işaretin oluşması sağlanıyor.

Microsoft’ta Derece İşareti

İsteyen herkes klavyede derece işareti yapabilir ve bunu paylaşabilir ya da gönderebilir. Ayrıca ifadenin kullanıldığı birkaç yazılım ve uygulama programı bulunuyor. Bunlardan da işaretlerin oluşturulması gayet kolay olduğu için kişiler bu uygulamaları da tercih ederek işlemler yapabilir. Örneğin excel derece işareti bu işaret seçeneklerinin arasında yer alır. Bir uygulama olan bu program ile derece gibi işaretler kolayca yapılır. Bunun yanında bir uygulama daha var ve bu uygulamayı derece işareti Word yazarak kullanabilmek mümkün oluyor. Yaygın şekilde kullanılan kaliteli uygulama Word’de derece işareti yapmanın kolay birkaç tane yolu bulunuyor.

Derece işareti Yapma Yöntemleri

Bu kolay işareti kısa yoldan yapmak isteyen kişi ve kullanıcıların ihtiyacı olan tek şey klavyedir. Klavyeye sahip olan herkes sembolü yapmak için ekstra bir işleme ihtiyaç duymayacaktır.

Bir işlemle derece yapmak isteyen kişiler şunları uygulamalıdır;

  • İlk önce klavyeden yapılmak istenen işaretin seçilmesi gereklidir.
  • Derece yapmak isteniliyorsa klavyeden kısa yol tuşuna basmak gerekir.
  • Kısa yol tuşunun üzerine basarak üst kısımdan beş rakamına tıklanır.
  • Beş rakamının üzerinde bu sembol bulunduğundan direkt olarak işaret oluşacaktır.
  • Bilgisayarlarda yer alan uygulamalarda bu işaretler ve semboller her zaman için yer alır bu uygulamalardan seçilmesi yeterlidir.

Yukarıda belirtilen adımlar sayesinde işaretin oluşması saniyeler alacaktır. Uygulamalardan yararlanan kişiler için bu işlem daha kısa bir süre zarfı içerisinde gerçekleşecektir.

Kısa Yoldan Derece İşareti

En kısa yoldan işareti yapmak isteyenlere özel olarak tasarlanmış web programları bulunuyor. Kişiler bu web programlarını da tercih edebilir ve istedikleri her sembole buralardan ulaşabilir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here