Ana sayfa İlginç Yunus Balığı Hakkında Bilinmeyenler

Yunus Balığı Hakkında Bilinmeyenler

2278
0
yunus-baligi-hakkinda-bilgi

Makalemizde sizlere yunus balığı özellikleri, ve yunus balığı ne yer? gibi konuları anlatmaya çalışacağız.

Yunus balığı, denizlerin en sevimli ve en cana yakın yaratıklarıdır. Hollywood sinemasının da başrol kahramanları. İnsan hayatında belli bir öneme sahip olan yunuslar hakkında bilgi, acaba ne kadar şey biliyoruz.

Yunus Balığının Özellikleri

Yunuslar, uykuya ihtiyaç duymayan canlılardır. Yunus balığı, beyinlerinin yarısını kapatarak uykusuzluklarını yenmişlerdir.

Yunusların kendilerine ait sonar sistemleri vardır. Bu sayede uzaklarında ne olduklarını rahatça anlayabilirler. Ayrıca yunus balığının gözleri birbirinden bağımsız hareket eder ve retinalarında olan bir katman nedeni ile geceleri de aynı gündüz gibi görürler. Evet yunus balığı özellikleri saymakla bitiremiyoruz.

yunus-baligi-hakkinda-bilgi

Denizin bu sevimli canlıları doğal şifa sahibidirler. Yunus balığı derileri 2 saatte bir kendilerini yenilerken, aldıkları yaralar da kısa sürede iyileşebilir ve kopan parçalar yeniden oluşabilir.

Ayrıca en çok insan öldüren hayvan yazımızı da inceleye bilirsiniz.

Yunuslar, memeli canlılar içinde en fazla dişe sahip olan türdür. 260 adet dişleri bulunmasına rağmen avlarını dişleriyle yemezler, bir bütün halinde yutarlar. Ayrıca denizin en zeki yaratıkları olan yunuslar 60 kelimeye kadar anlama kapasitesine sahiptir.

Yunus balığı ne yer? sorusunu cevabına gelecek olursak yunus balığı bitkisel ve hayvansal gıdaların hepsini tüketebilirler.

Yunuslar gülümserler ve insanlar yunuslarla geçirdikleri vakitler de çok rahatlarlar.

yunus-baligi-hakkinda-bilgi

Son olarakta, yunusların askeri ölçü de etkili olduklarıdır. Amerikan donanmasında yunus balığı bulunmaktadır.

Ayrıca yunus balığı hakkında vermiş olduğumuz bilgilerin yanında merak edeceğiniz düşündüğümüz ilginç savunma taktiği olan hayvanlar makalemize de bakabilirsiniz.

Okyanusların sevimli ve bilgin yaratıklar olan yunusları, havuzlarda özel şovlarda değil de, özgür oldukları yerde, yani denizlerde görmek isteriz. Çünkü her canlı kendi evinde mutludur. Böylelike yunus balığı hikayesinin sonuna geldik.

Bu yazımızda sizlere yunus balığı hakkında bilgiler ve yunus balığının özelliklerinden bahsettik. Diğer yazılarımıza bakmayı unutmayınız….

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here