Ana sayfa Mobil Türk Telekom internet Ayarları

Türk Telekom internet Ayarları

1210
0
avea internet ayarları

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Türk telekom internet ayarları nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Ayrıca türk telekom mobil internet ayarlarına değineceğiz.

Mobil İnternet Ayarları

Avea internet ayarları alma konusunda çeşitli yöntemler bulunur. İnternet, ev telefonu, mobil ve birçok kurumsal servis alanlarında hizmet veren TTNET, Avea ve Türk Telekom markaları birleşerek ‘Türk Telekom’ markası adı altında toplandı.

Avea internet ayarları şu şekilde yapılır:

  • Türk Telekom mobil internet ayarları için büyük harfler ile internet ayar yazılacak ve ardından 5555 numarası yazılarak gönderilmelidir.
  • Diğer bir yöntem olarak, internet Ayarları Avea olarak telefondan yıldız 999 kare tuşlandığı zaman kısa mesaj gelecektir.
  • Ücretsiz olarak yapılacak bir diğer yöntem, kısa mesaj bölümüne büyük harfler ile ayar yazılıp 9999’a gönderildiği zaman tekrar kısa mesaj gelecektir.

Android telefonların internet ayarlarını yapmak da bu yöntemler gibi kolaydır. Sadece android telefonlarda internet ayarları yapılır iken sırası ise, ayarlara giriş yapılır. Ardından mobil ağlar, erişim noktası adları ve son olarak yeni apn ekle adımları izlenmelidir. Çıkan bölüm üzerindeki değerler doğru şekilde girildiği zaman kaydedilmeli ve telefon kapatılıp açılmalıdır.

Türk Telekom internet açılmıyor

Türk Telekom internetin açılmama sorunu gibi herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalındığı zaman, ilk olarak yapılacak hücresel verinin açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Telefonun interneti üzerinden bağlanılmadığı zaman wifi özelliği üzerinden de denenerek asıl sorunun sebebi görülmelidir.

iPhone internet Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone da internet ayarları yapmak diğer telefon modellerinden farklılıklar gösterir. İnternet ayarı için öncelikle ayarlara girilir. Ardından hücresel, hücresel veri yolu ile devam edilir. Daha sonra hücresel veri aktif hale getirilmelidir. Hücresel veri ağı bölümünde karşımıza çıkan APN kısmına internet yazılarak iPhone internet ayarları yapılır.

Türk Telekom internet Ayarları Nasıl Yapılır?

Türk Telekom internet ayarları alma için servislerden ücret alınmamaktadır. Yapılacak ayarlar tuşlandığı zaman eğer telefonun marka ve modeli kayıtlı ise ekranda bu görüntülenir. Fakat tanımlı değil ise, manuel olarak ayar kodları kısa mesaj şeklinde telefona gönderilir. İnternet ayarları için ayarlar, mobil ağlar, erişim noktası adları ve ekle seçenekleri sırası ile takip edilir. User, server, password seçenekleri boş bırakılmalıdır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here