Ana sayfa Android Tik işareti (✓) Nasıl Yapılır?

Tik işareti (✓) Nasıl Yapılır?

1547
0
tik-işareti;tik-işareti-nasıl-yapılır;excel-tik-işareti;tik-işareti-klavye;tik-işareti-kelimesi;excel-de-tik-işareti;klavyede-tik-işareti

Tik işareti konulu yazımızda sizlere tik işareti nasıl yapılır ve klavyede tik işareti yapmayı anlatacağız. Ardımdan tik işareti word ve tik işareti excel nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız.

Tik işareti Nasıl Yapılır ?

Bilgisayar üzerinde en sık tercih edilen programlardan biri olan Microsoft Office programlarında, kimi zaman kişisel güncel yazılarımızı ya da grafiklerimizi hazırlamakta, kimi zaman ise sunum tarzı mühim hazırlıklar yapmaktayız.

Fakat bu programlar üzerinde yapacağımız işlemlerde, kimi özel kodlamalardan haberdar olunması son derece faydalı olacaktır. Bunlardan biri olan ve onaylama anlamında tercih etmekte olduğumuz tik işareti, bilhassa Word ve Excel uygulamalarında oldukça sık bir biçimde kullanılmaktadır.

Bireyler, daha evvel Word ve Excel üzerinde yer almakta olan kodlamalar ile bu tik simgesini yapmamışsa, direkt olarak Google üzerinde araştırma yaparak bu simgeye erişmekte, akabinde ise kopyala yapıştır metodu ile kullanmaktadırlar. Ancak, bu sürekli olarak uygulandığı zaman çok fazla zaman kaybına neden olacaktır. Bundan ötürü tik işareti yapmak için lazım olan kodlamaları ve aşamaları bilmekte yarar vardır.

Tik işareti (Onay) Nasıl Yapılır ?

Bilgisayar klavyesi aracılığıyla tik işareti kelimesi yapmak istiyorsanız, bunu için öncelikli olarak;

  • Alt tuşunu basılı tutar vaziyetteyken 0252  tuşlarına sırasıyla basmanız kâfi olacaktır.
  • Bu metot, bilhassa Excel de tik işareti yapma hususunda herhangi bir problem olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Klavye Aracılığıyla Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Excel tik işareti için, program üzerinden Alt tuşu ve 0252 kodlamasını yaptığınız anda yine tik işareti gelmiyorsa bu hususta, sembol eklemek istediğiniz yeri tıklayın, akabinde de Excel menüsünde yer alan Home ve Fonts isimli seçeneğe tıklayın. Fonts kısmı açıldığı zaman Win yazısını girin ve ardından da Windings yazı tipine geçiş yapın. Bu yazı tipinin akabinde klavyede tik işaret sembolünün ortaya çıkabilmesi için Ü tuşuna basmamız yeterli olacaktır. Tik işareti klavye üzerinden, bahsettiğimiz bu metotlarla yapılabilmektedir.

Tik işareti Kopyala

Eğer tik işaretini yapamıyorsanız sizlere için ayarladığımız aşağıdaki tik işaretlerini kopyalayabilirsiniz.

 

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here