Ana sayfa Mobil Telefonu Televizyona Bağlamak Çözüm

Telefonu Televizyona Bağlamak Çözüm

1315
0
telefonu-wifi-ile-televizyona-bağlamak

Telefonu televizyona bağlamak nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Ayrıca kablolu ve kablosuz televizyona bağlanmanın nasıl yapılacağını anlatacağız.

Telefonu Televizyona Bağlama

Cep telefonunuzda bulunan görselleri televizyona aktararak izlemek oldukça keyifli bir işlemdir. Eğer bir akıllı TV sahibiyseniz cep telefonunuzda izlediğiniz bir videoyu televizyondan izleme işlem için çok fazla çaba sarf etmenize gerek yok. Zira televizyonunuz, akıllı televizyon olmanın getirdiği kolaylık ile Android telefonlar için Wi-Fi üzerinden Miracast, IOS kullanıcıları için ise AirPlay 2 özelliği ile IPhone marka telefonlara bağlanmakta ve bu özelliği sağlamaktadır.

Android Telefonu Televizyona Bağlamak

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınız, Smart TV özellikli televizyonlara bir iki dakikalık bir kurulum sayesinde görüntü aktarma özelliğini edinebiliyor.

Android telefon ile Smart TV’ye görüntü yansıtmak için;

  1. Cep telefonunuzdan üst meniyi aşağı doğru kaydırın.
  2. Açılan Menüden Yayınla, Miracast, ScreenMirror gibi seçenekleri bulun.
  3. Bu seçeneği tıkladığınızda aynı özelliği Smart TV’den açın.
  4. Karşılıklı olarak bağlantı kurabilecek iki cihazı eşleştirin.

Bu sayede telefondan televizyona bağlanma işleminiz gerçekleşmiş olacak.

IOS Telefonu Televizyona Bağlamak

IOS işletim sistemine sahip olan Apple marka akıllı telefonlarınız, Smart TV’ye bağlanmak için aplikasyona ihtiyaç duyarlar. Bu aplikasyon, AppStore’da AirPlay 2 olarak bulunabiliyor.

AirPlay 2 uygulaması ile telefonu televizyona bağlamak iPhone marka telefonlar tarafından şu şekilde gerçekleştirilir;

  1. Uygulamayı edinin.
  2. Uygulamayı açın.
  3. Televizyonun ekran yansıtma özelliğini açık tutun.
  4. iPhone ile AirPlay 2 aracılığı ile cihazları eşleştirin.

Bu adımları takip ederek telefonu TV ye yansıtma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kablosuz TV Bağlantısı

Smart TV sahibiyseniz, telefonu televizyona bağlamak kolay bir işlemdir. Ancak, telefondan TV ye kablolu görüntü aktarma işlemi, Smart TV sahibi olmayanların da istediği bir özellik. Bu durumu telafi etmenin belirli çözümleri var. İnternetten satın alacağınız özel bir aparat ile kablosuz TV bağlantısı gerçekleştirebilir ve kablosuz olarak telefonu TV ye bağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kablolu TV Bağlantısı

Telefonu TV ye bağlamak kablolu olarak da gerçekleştirilebilen bir özellik. Bir tarafı mikro usb, diğer ucu ise HDMI çıkışlı, özel kablolar ile ister IOS ister Android işletim sistemli olsun, telefonu TV ye bağlamak mümkün kılınabilecek bir özellik.

Wi-Fi TV Bağlantı Aparatı

Akıllı televizyon özelliğine sahip olmayan ancak HDMI destek sağlayan her televizyon, bir şekilde telefonu TV ye bağla özelliği kazanabiliyor. Telefonu wifi ile televizyona bağlamak için webte satılan ve ortalama 65-90 TL bandında satın alabileceğiniz wifi özellikli görüntü aktarım üniteleri, sizlere bu konuda yardımcı olabilir.

Cep telefonlarınız ile izlediğiniz video, film ve dizileri televizyon ekranına yansıtmak ve büyük ekranda keyif almak için, bu yöntemlerin her biri sizlere yardımcı olacaktır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here