Ana sayfa Android Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

1179
0
spotify-Kullanıcı-Adı-Değiştirme

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza spotify kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca birden fazla yöntemlerle spotify da kullanıcı adı değiştirme yapmayı anlatacağız.

Spotify da Kullanıcı Adı Değiştirme

Spotify akıllı telefonlara ve bilgisayarlara uyumlu müzik dinleme ve paylaşma uygulamasıdır. Uygulamaya kayıt yapıldıktan sonra, üyelik işlemi tamamlanmakta ve çevrim dışı müzik listesi yapma, reklam dinlemem, müzik atlamam gibi imkanları kullanıcılarına sunmaktadır. Hesap bilgilerinde fotoğraf ve müzik listelerinde ise kullanıcı adı bulunmaktadır.

Spotify Hesabı Nasıl Oluşturulmaktadır?

Spotify hesabı oluşturulurken iki yöntem kullanılmaktadır.

Bunlar;

  • E-posta ile kayıt olmak
  • Facebook ile bağlanmak olarak açıklanmaktadır.

Eğer e-posta adresi ile hesap oluşturulursa, uygulama kullanıcı adını rastgele harf ve rakamlardan oluşturmaktadır. Facebook ile uygulamaya bağlanıldığında ise, oturum aç seçeneği seçilerek Facebook profil ismi Spotify’da görünen isim olmaktadır.

Spotify’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilmektedir?

Spotify diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi kullanıcı adının değiştirilmesi imkanını kullanıcılarına hizmet olarak sunmamaktadır. Normal şartlarda Spotify da kullanıcı adı değiştirme olasılığı bulunmamaktadır. Kullanıcı adı değiştirme Spotify uygulamasında Facebook üzerinden yapılabilmektedir.

Yeni bir hesap oluşturulacaksa Facebook ile bağlanıp Facebook kullanıcı adının kullanılması mümkündür. Spotify hesabı olanlar ise kullanıcı adlarını hesaplarını Facebook’a bağlayarak değiştirebilmektedirler.

Telefonlarda Spotify’ı Facebook’a Bağlamak

Android ya da iPhone cihazlardan Spotify uygulaması açılıp, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar menüsüne girilmektedir. iPhone’da sosyal seçeneği altında Facebook’a bağlan seçeneği seçilmektedir. Android telefonlarda ise sosyal sekmesinin altında bulunan Facebook’a bağlan seçeneği seçilmektedir.

Açılan ekranda Facebook bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra Facebook adı ve profil resmi Spotify kullanılmaya başlanacaktır.

Bilgisayarlarda Spotify’i Facebook Bağlanmak

Uygulama bilgisayarda açılmakta, ekranın sağ üstünde bulunan profil seçeneği seçilmektedir. Buradan ayarlar menüsü tıklanır ve Facebook’a Bağlan seçeneği seçilmektedir. Bu durumdan sonra kullanıcı adı değişmez ise, uygulamadan çıkıp Facebook ile bağlan seçeneği ile tekrar oturum açılmaktadır.

Yine de kullanıcı adı değişmemişse Spotify hesabının kapatılarak yeni bir hesap açılması gerekmektedir. Kullanıcı 7 gün içinde Spotify destek hattı ile iletişime geçip eski çalma listelerini yeni hesabına aktarabilmektedir. Hesap kapatma işlemlerini yaparken ücretli üyeliğinde iptal edilmesi önemlidir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here