Ana sayfa Keşfet Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

1741
0
Sevgiliyle-Konuşulacak-Konular

Sevgiliyle konuşulacak konular konulu yazımızda sizlere sevgiliyle konuşulacak romantik konular ve erkek sevgiliyle konuşulacak konular neler oluğunu anlatmaya çalışacağız.

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle konuşulacak konu seçimi çok önemlidir. Bu anlamda dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Hayatınızda değer verdiğiniz kişilerden biri olan sevgilinizi üzecek veya kıracak konulardan oldukça fazla uzak durmanız ilişkinizin sağlıklı yürüyebilmesi için büyük bir öneme sahiptir.

Eğer kafanızda sevgiliyle konuşulacak şeyler hakkında belirsizlik varsa mutlaka bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktalar üzerinden sevgilinizle iletişime geçerek ilişkinizi daha ileri seviyelere taşım fırsatı yakalamış olursunuz. Kesinlikle konuşmaktan çekinmeyin. Fakat özensiz veya baştan savma bir tavırla konuşma gerçekleştirmeyin. Bu sevgilinizde sizin ona değer vermediğiniz izlenimi yaratabilir. Bu durumda da işler çıkmaza girer. Büyük problemler nedeniyle ilişkiniz yara alır.

Sevgiliyle Konuşulacak Konular Nelerdir?

Sevgiliyle konuşulabilecek konular oldukça fazladır. Çünkü hayatınızda yer alan bu kişi sizin her anınıza tanıklık eden ve sizi en iyi tanıyanlardan biridir. Ancak iletişime geçeceğiniz konularda sadece sizinle ilgili olmamalıdır. Aynı zamanda karşı tarafında kendini mutlu ve değerli hissedeceği konular hakkında da konuşmak önemlidir. Sevgiliyle konuşulabilecek konu başlıklarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Sevgilinize sizin önem verdiğiniz kişilerden bahsedin.
 • Onun hayatında değerli gördüğü konuları öğrenmeye çalışın.
 • Gelecek planlarına onu dahil ederek konular açın.
 • Gün içinde onun neler yaşadığını öğrenmeye çalışın.
 • Yakın tarihte birlikte yapabileceğiniz aktivitelerden seçenekler sunun.
 • Onun sevdiği yerler, gitmek istediği mekanlar hakkında bilgiler verin.
 • Sizin ona karşı olan duygularınız hakkında ayrıntılar verin.
 • Onun ne kadar değerli olduğunu hissedeceği konuşmalar yapın.
 • Birlikte geçirdiğiniz keyifli anılardan bahsedin.
 • Bir arada olduğunuzda ne kadar mutlu olduğunuzun altını çizin.

Kısacası sevgiliyle konuşulacak romantik konular hakkında mutlaka bilginiz olsun. Sonuçta sevgiliniz sizin hayatınızdaki en önemli ve özel kişi. Romantik olmak size ve ilişkinize büyük katkı sağlayacaktır.

Sevgiliyle konuşulacak konular kızla ayrı erkekle ayrıdır. Bunun ayrımını mutlaka yapmak gerekir. Kızların hoşlanacağı romantik konular mutlaka geleceğe yönelik kendisinin de içinde yer aldığı romantik günlerin hayalini kurmakla başlar.

Kendilerini değerli ve özel hissetmelerine yardımcı olacak konular evlilik, çocuk, gelinlik, aile kurmak gibi sizinle gelecekte mutlu bir yuva hayali mutlaka sevgilinizle olan konuşmalarınızda konu olarak seçebileceğiniz şeylerdir.

Erkek sevgiliyle konuşulacak konular ise onun kendini güçlü ve güvenilir hissedeceği konulardan oluşur. Onun yanında kendinizi iyi ve güvende hissettiğinizden bahsedebilirsiniz. Onun sevdiği futbol takımından veya çalışma ortamındaki başarılarından gurur duyduğunuzun altını mutlaka çizmelisiniz. İlkel toplumlardan beri erkekler kendilerini güçleriyle ortaya koymaktan zevk almaktadırlar. Bu zevkten onları mahrum bırakmamalısınız.

Sevgiliyle Konuşurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Değer ve özen göstermeniz konuşma sırasında önemlidir. Onun mutlu olduğunu hissetmeniz ve kendisiyle konuşmaktan mutlu olduğunuzu hissettirmeniz için birçok ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Onu dinlemeyi unutmayın.
 • Sadece siz değil onunda konuşmasına fırsat tanıyın.
 • Kendinizi açık bir şekilde anlatın.
 • Sadece kendi zevklerinize değil onun zevk aldığı konulara özen gösterin.
 • bir şey anlatırken mutlaka dinleyin ve karşılık verin.
 • Kısa ve konuyla bağlantılı olmayan kelimeler kullanmayın.
 • Özensiz konuşmalardan kaçının.

Sevgiliniz sizinle konuşmaktan sıkıntı duymamalı. Sizinle paylaşacağı her konu ilişkiniz için değer katacaktır. Sıkılıp onu geçiştirici cümleler ile iletişime devam etmeyin. Bu büyük sorunlara yol açacaktır. Dengeli ve kibar davranmaya her şartta devam edin. İlişkinizi bu şekilde koruyabilecek ve güzel günlere adım atabileceksiniz.

Sevgiliyle Konuşurken Hangi Konulardan Uzak Durulmalı?

Bazı konular kesinlikle sevgiliniz ile konuşmamanız gereken konulardır. Bu konulara yer verdiğiniz anda iletişiminiz ve ilişkiniz zarar görecektir. Bu anlamda konuşulmaması gereken konulara dikkat edilmelidir.

Nedir bu konular?

 • Kavgalarınızın sebep olduğu konulardan uzak durun.
 • Onu üzecek ve yıpratacak konuları asla açmayın.
 • Eskiden kalma mevzulara asla giriş yapmayın.
 • Kötü günlerden bahsetmeden güzel günlere yol alın.
 • Onu değersiz kılacak umursamazlıklardan kaçının.
 • Sevgilinizin değer verdiği kişiler hakkında asla kötü konuşmayın.
 • Onun ve sizin mutluluğunuza zarar verecek konular hakkında önlem almayı unutmayın.

Bu ve bunun gibi birçok olumsuz konuşma sevgilinizle olan diyaloğunuza zarar verir. Bunun önüne geçmek sizin elinizde. Konuların nereye varabileceğini önceden tahmin ederek o konulara yer vermeden konuşmanıza devam edin. Asla hınç almak amacıyla kötü konulara yer vermeyin. Karşınızdaki kişi sizin değer verdiğiniz ve üzülmesini istemeyeceğiniz bir kişi. Sinirinize yenik düşme gafletinde bulunduğunuz anda sevdiğiniz kişiyi kaybetme yoluna girmiş olacaksınız.

Sevgiliyle Telefonda Konuşulacak Konular Nelerdir?

Sevgiliyle telefonda konuşulacak konular genellikle birlikte geçirilmeyen zamanlarda iki tarafında yaşadığı konuları içerir. Daha fazla romantiklik ve huzur içeren konuşmalara yer verilmelidir. Mümkün olduğunca sinirden ve stresten uzak durulacak konuşmalar yapılmalıdır. Planlar ve programlar ile ilgili konulara yer verilmelidir.

Sevgiliyle Yüz Yüze Konuşulacak Konular Nelerdir?

Sevgiliyle bir araya gelindiği zaman konuşulacak konular daha farklıdır. Sevgilimle konuşulacak konular bulamıyorum diyenler için bu kısım önemlidir. Yan yana gelindiğinde o gün yapmak istenilen planlar, yakın tarihte hayata geçirilecek olan aktiviteler, aile veya arkadaşlarla ilgili konular, iş veya okul hayatıyla ilgili mevzular, karşılıklı olarak birbirlerinin üzülmelerine neden olan konular, bu konuların açığa kavuşturulması ve sonuçlandırılması ile ilgili konulara yer verilebilir.

Sevgilinizle Yapacağınız Konuşma İlişkinize Neler Kazandırır?

Aranızda çözüme kavuşmamış bazı konular olabilir. Bu her ilişkide mevcut olan sorunlardır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta konuşmak ile bu problemlerin önüne geçilebileceğidir. Sorunlarınızı veya dertlerinizi sevgiliniz ile paylaşma şekliniz tüm konuların olumlu yönde ilerlemesine katkı sağlayacaktır.

Sevgilinizle yapacağınız konuşma ilişkinize şunları kazandıracaktır;

 • Dürüst olmayı sağlayarak ilişkinizi şeffaf bir zeminde sürdüreceksiniz.
 • Samimi konuşma esaslarıyla aranızdaki olumsuzluklar ortadan kalkacak.
 • Güven duygusunun oluşturulduğu diyalog ortamı ile karşılıklı problemler çözüme kavuşturulacak.
 • Saygılı konuşma ile karşınızdakini kırmadan mutsuz olduğunuz konunun altı çizilmiş ve sonuca en iyi şekilde bağlanmış olacak.
 • Olumsuz olarak gördüğünüz konuları açık bir şekilde sevgilinize aktardığınızda aynı payda da buluşma imkanı bulacaksınız.

Bunlar sayesinde ilişkinizi etkileyecek olumsuzluklardan konuşarak kurtulmuş olacaksınız. Konuşmadan ve sağlıklı diyaloglar kurmadan birbirinizi tanımanız mümkün değildir. Tüm konuşmalar sonucunda ortak hareket planı oluşturarak ilişkinize katkı sağlamış olacaksınız.

Sevgilinizi Daha İyi Tanımanızı Sağlayacak Konuşmalar Nelerdir?

Merak ve ilgi uyandıran konuşmalar her zaman sürükleyici niteliklere sahiptir. Sürükleyici konuşmalar yapan çiftler her zaman iletişimleri esnasında heyecan ve merak duyarlar. Bu sayede ilişkilerini hep hareketli ve yeni tutma fırsatı yakalarlar. Bu tarz konuşmaların içinde sevgilinizi daha iyi tanıyabilmek için sormanız gereken bazı konular vardır. Onun korkuları olup olmadığını sorabilirsiniz. Böylelikle onun hayatında önemli olan korkuları hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz. Bunun yanında onun sahip olduğu güçlü ve zayıf yönlerini öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca heyecanları ve arzuları hakkında sorular yönelterek onun kişiliğine ilişkin bilgiler toplayabilirsiniz.

Sevgiliyle Konuşulacak Konular Nasıl Çeşitlendirilebilir?

Kafanızda yer alan sevgilimle konuşacak konular nasıl çeşitli hale gelir? sorusunu silmek gerekir. Öncelikle kendi kişisel gelişiminize katkı yapmanız gerekmektedir. Sadece konu bulmak için değil hayatınızda yer alan tüm alanlarda iletişiminizi sağlıklı kurabilmek adına bu büyük önem taşır.

Bol bol kitap okuyarak kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ilgilendiğiniz sanat dallarına yönelik kurslara katılabilirsiniz. Değişik ortamlarda farklı kişilerle kuracağınız diyaloglar sevgilinizle konuşacağınız konuları da çeşitlendirecektir. Ayrıca gündemi takip ederek mevcut olan güncel konular hakkında konular ortaya koyabilirsiniz.

Sevgilinizle İlişkinizi Daha İleri Seviyelere Taşıyacak Konular Nelerdir?

İlişkinizi daha olgun bir hale getirerek daha ciddi adımlar atmanızı sağlayacak konular hayatınızın şekillenmesi için oldukça önemlidir. Daha kaliteli bir paylaşım yapmalısınız. Özellikle hayatınızı birleştirme kararı almış olduğunuz kişiyi daha yakından tanımalısınız. Onun evlilik ile ilgili görüşlerine ara ara bakmalısınız.

Bu konuya yakın mı duruyor yoksa uzak mı bunu iyi tespit etmelisiniz. Ayrıca birlikte aynı evin içinde bir ömür boyu geçireceğiniz yıllara ilişkin ipuçları sunmalısınız. Sizin veya onun gelecekten beklentileriniz aynı yönde mi bunu ölçecek konulara değinmelisiniz.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here