Ana sayfa Mobil Klavyede Alt Tire ( _ ) Nasıl Yapılır?

Klavyede Alt Tire ( _ ) Nasıl Yapılır?

1425
0
Alt-Tire

Bu makaklemizde sizlere klavyede alt tire nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca telefonda alt tire nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Alt Tire ( _ ) 

İnternet üzerinde en sık karşılaştığımız işaretlerden biri de, alt tire işareti. Alt tire veya alt çizgi nasıl yapılır merak eden internet kullanıcıları, tarayıcılarına “bilgisayarda alt tire nasıl yazılır” diye sorarak yanıt almayı umuyor. Aslında oldukça basit olan bu işaret, klavyenin herhangi bir tuşuna basıyormuş gibi saniyeler içerisinde oluşturulabiliyor.

Alt Tire Nedir?

Alt tire, internetin büyük bir kısmında kullanılan, kimi zaman kullanılmak durumunda kalınan bir işarettir. Programlama dilinde ve internet camiasında da sıklıkla kullanılan alt tire nasıl yapılır bilinmesi gerekiyor. Zira zaman zaman karşımıza çıkan bu işareti yazmaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Bilgisayarda alt çizgi nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise oldukça basit.

Alt Tire Nasıl Yapılır?

Masaüstü bilgisayar veya laptop kullanıcıları klavyede alt tire nasıl yapılır merak ediyor. Eğer klavyeniz Türkçeye ayarlı ise alt tire işaretini yazmak çok kolay. Alt tire çizmek için; klavyenizin üzerinde bulunan ‘Shift’ tuşuna basılı tutarken alt tirenin bulunduğu sembole tıklamanız yeterli. İhtiyacınız olmasa bile, birkaç defa bu işlemi tıklayarak alt tirenin nasıl yapıldığını kısa süreler içerisinde kavrayabilirsiniz. Böylelikle bilgisayarda alt tire nasıl yapılır öğrenmiş olursunuz.

Telefonda Alt Tire Nasıl Yapılır?

Telefonda alt tire nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise çok daha basit. Çünkü artık yeni nesil telefonların büyük bir kısmı alt tireyi tek tık ile yazmanızı sağlıyor. Telefonunuzun klavyesini açtığınızda alt tire işaretini görüyorsanız ona tıklayarak; görmüyorsanız telefonunuzun katlı klavyeleri arasında geçiş yaparak alt tire işaretine ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun klavyesinin diğer bölümlerinde alt tire işareti mutlaka yer almalıdır. Sembolü bulduğunuzda, üzerine tıklayarak telefonlarınızda da alt tire işareti yapabilirsiniz.

Alt Tire Nerelerde Kullanılır?

Alt tire internet camiasında epeyce büyük bir kullanım alanına sahiptir.

Alt tirenin genel olarak kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Sosyal medya hesaplarının isimlerinde
  • E-posta adreslerinde
  • Web sitelerinin yan sitelerine geçişlerde
  • Programlama dillerinde
  • Web site şifrelemelerinde

Görüldüğü üzere birçok yerde kullanılan alt tire, internet üzerinde pek çok kullanım alanına sahip olması nedeniyle de, klavye ve telefon klavyesi üzerinde saniyeler içerisinde yapılabilmekte.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here