Ana sayfa Keşfet Sevdiğin Kızla Konuşulacak Konular Nelerdir?

Sevdiğin Kızla Konuşulacak Konular Nelerdir?

2077
0
kızla-konuşulacak-konular

Kızla konuşulacak konular makalemizde sizlere kızla mesajlaşırken konuşulacak konular ve kızla konuşulacak komik konular neler olduğunu bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca kızlarla konuşulacak konular listeleyeceğiz.

Kızla Konuşulacak Konular

Yeni tanıştığınız veya sevdiğiniz bir kızla konuşulacak konu bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu herkesin başına gelen bir durumdur. Bunun nedeni karşı tarafa duyduğunuz ilgi ve nasıl davranacağınızı bilememenizden kaynaklanabilir. Kesinlikle telaşa kapılmanıza gerek yok. Öncelikle sakin olup hangi konular hakkında konuşma başlatabilirsiniz onlara bakalım.

Kızla Konuşulacak Konu Seçimi Hangi Özellikleri Taşımalı

Kendinizi strese sokmaktan başlangıçta bir vazgeçin. Çünkü stres altındayken hem kendinizi iyi anlatamaz hem de karşı tarafı dinleyemez duruma gelirsiniz. Öncelikle sakin olup neler konuşulabilecek onlara bakmakta yarar var.

 • Yeni tanımaya başladığınız bir kız ile öncelikle gündelik konulardan bahsedin.
 • Onun beğendiği veya yapmaktan zevk aldığı aktiviteler hakkında sorular sorun.
 • Hobi ve fobileri hakkında konular açın.
 • Onun zaaflarını ve hayallerini öğrenmeye çalışın.
 • Birlikte yapabileceğiniz planlar hakkında öneriler oluşturun.

 

Bunları daha genişleterek iletişiminizi birbirinizi daha iyi tanıma şansına erişmiş olursunuz. Eğer yeni tanımıyor ve çıktığın kızla konuşulacak konular hakkında bilgi arıyorsan yine yukarıda belirttiğimiz konulara özen göstermelisiniz. Onun zevk aldığı ve değer verdiği her konu sizi ilişkinize ve sevdiğiniz kişiye bağlayacak noktalardır. Herkes kendine değer verilmesinden hoşlanır. Değer verildiğini hareketler ve sözler ile anlama imkanı vardır. Sizde çıktığınız kıza bu duyguyu sözlerinizle en iyi şekilde aktarmalısınız.

Yeni Tanıştığın Kızla Konuşulacak Konulara Örnekler

Öncelikle konulara örnek oluşturmadan şunu kesin olarak belirtmekte yarar var. Konuşma esnasında karşınızdaki kişi ister yeni tanıdığınız isterse çıkmaya başladığınız kişi olsun mutlaka kendiniz olmayı sürdürmelisiniz. Olmadığınız biri gibi veya sevmediğiniz konuları seviyormuş gibi bir tavır takınmamalısınız.

Bu sizin karşınızdaki ile olan ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Kendiniz gibi olmaya başladığınız andan itibaren zaten diyalog içinde konuşulacak konularda ikinizin yönlendirmeleriyle şekillenecektir.

Kızla konuşulacak konular örnek olarak şu şekilde belirtilebilir:

 • Sevdiğin yemekler hangileri?
 • Burçlara ilgin var mı? Burcun ne?
 • Hayvanlarla aran nasıl?
 • Hangi tarz film ve müziklerden hoşlanırsın?
 • Ne tarz kitaplardan hoşlanırsın?
 • Şansa veya kadere inanır mısın?
 • Gece hayatını mı yoksa sakin bir ortamı mı seversin?
 • Teknoloji ile aran nasıl?
 • Senin için mutluluk ve huzur ne ifade ediyor?
 • Nereleri gezdin ve bundan sonra gezmek istediğin yerler nereleri?
 • Hayatında en çok önem verdiğin değerler neler?
 • Ne yapılırsa en mutlu insan sen olursun?
 • Hangi konular ve davranışlar seni rahatsız eder?

Gibi daha çok onu tanımaya yönelik konular yöneltmek doğru olacaktır. Çünkü daha yeni tanıştığın birinin neleri seviyor, nelerden hoşlanıyor ve nelere karşı olumsuz tepki verir bunları bilerek iletişim sürecini devam ettirmek gerekir. Onun zevklerini, karakter yapısını ve değer yargılarını öğrenerek ilişki sürecini başlatmak iletişimin devam etmesini sağlayacaktır.

Çıktığın Kızla Konuşulacak Konulara Örnekler

Her şey yolunda gitti ve artık yeni tanışma evresinden çıkılıp duygular harekete geçti. Karşı taraf ayrıntılı olarak tanındı ve bir ilişki kararı alındı. Sevdiğin kızla konuşulacak konular bulma vakti. Bu konular yeni tanıdığınız kişiyle konuştuğunuz konulardan farklı olmalıdır. Çünkü artık bir ilişkiye başladı ve uzun ömürlü olması gerekiyor. Belki de daha ciddi boyutlara gelebilecek bir ilişkinin ilk adımları atılıyor. Bu nedenle daha ayrıntı ve daha ileriye dönük tanımayı sağlayacak sorular yöneltilmeli.

Bu konulara örnekler ise şu şekilde olabilir;

 • İlerde nerede yaşamak seni daha mutlu eder?
 • Ev hanımı olmak mı yoksa iş hayatında yer almak mı tercihin olur?
 • Ev yaşantısı içinde sorumluluklardan sıkılır mısın?
 • Bir ömür boyu sevdiğin kişiyle yaşama fikri sana ne hissettiriyor?
 • Zorluklarla karşılaşınca hayatını birleştirdiğin kişiye nasıl bir tavır takınırsın?
 • Evlilik iki kişiyi mi yoksa aileleri de mi kapsıyor?
 • Değer verdiğin ve evlendiğin kişinin eksiklerini fark edersen soğur musun?
 • Evlilik seni korkutur mu?
 • Aynı evin içinde biriyle yaşama fikri nasıl şeyler düşündürüyor?
 • Bu ve bunun gibi ileriye dönük fikirlerini öğrenmek size her zaman bir yol çizmenize katkı sağlayacaktır.

 

Sevgiliyle konuşulacak konular kızla yaşamınızın ileriye dönük sinyallerinin alınacağı mevzulardır. Çünkü ilişkinin ileriki dönemde neler getireceğini ve onun neler düşündüğünü bilmeniz gerekecektir. Onun vereceği cevaplar çerçevesinde sizde duygularınıza ve mantığınıza yön verme şansını yakalamış olacaksınız.

Kızlarla Konuşulacak Konu Çeşitleri Nelerdir?

Öncelikle kesin olarak sınırı aşmayacak konulardan bahsetmeniz gerek. Konu ne kadar eğlenceli olursa olsun karşınızdaki bir kız ve onu üzecek, kıracak, rahatsız edecek konulardan uzak durmalısınız. Bunun yanında kızla konuşulacak komik konular her zaman durumu ve sohbeti kurtaracaktır. Ona yaşadığınız komik olaylardan bahsedin.

Kendinizi o durumda nasıl hissettiğinizden ve nasıl göründüğünüz konusunda bilgi verin. Onun böyle komik olaylar yaşayıp yaşamadığını öğrenin. Komik film sahnelerinden konu açın. Belki o filmi izlememiş olabilir ve bir sinema günü düzenleyebilirsiniz. Konik konular he zaman için karşı tarafı mutlu edecek noktalar taşır. İletişimin sıkıcılık ve sıradanlıktan kurtulmasına yardımcı olur. Özellikle gülümseme yaratıldığı anda her şey daha yolunda ve keyfinde gidiyor olacaktır.

Karşınızdakini Sıkmayacak Konuların Konuşulması

Sıkılmadan konuşulacak konular karşılıklı olarak iki tarafında ilgisini çekecek noktalar barındırmalıdır. Ortak ilgi alanları bulunmalı ve bu konular hakkında ayrıntılı bilgiler verilmelidir. Ayrıca hobiler içinde ortak olarak beğenilerek yapılan aktiviteler ile ilgili olarak planlar yapılmalıdır.

Gezilip görülecek yerler hakkında veya yeni filmler ile ilgili konulara değinilmelidir. Daha çok birlikte zaman geçirmeye yönelik konular açılmalıdır. Karşı tarafın başta öğrendiğiniz mutlu olacağı konulara yönelik konuşmalar yapılmalıdır. Böylece diyalog esnasında sıkılmadan zamanın nasıl geçtiği anlaşılamayacaktır.

Kızla Karşılıklı Konuşulması Gereken Konular

Eğer mutsuz olduğunuz veya yanlış anlaşılan bir konu olduğunu düşündüğünüz mevzular her zaman için yüz yüzeyken konuşulmalıdır. Çünkü karşılıklı yapılan konuşmalar esnasında jest ve mimiklerin de devreye girmesi ile daha ılıman bir ortam oluşturulur. Yanlış anlaşılmalar ses tonunuz ve mimikleriniz ile en azami seviyeye çekilir. Böylece konular içinde sorun yaratan detaylar karşılıklı olarak konuşulduğu takdirde olumlu şekilde sonuçlandırılır.

Kızla Mesajlaşırken Konuşulması Gereken Konular

Karşılıklı konuşmanın yanında en çok tercih edilen diğer bir iletişim yöntemi mesajlaşmaktır. Bu iletişim yolunda ses ve mimikler devrede olmayacağı için dikkatli davranmak gerekir. Özellikle ciddi ve olumsuz konular hakkında mesajlaşmak tercih edilmemelidir. Çünkü karşı tarafa söylemek istediğiniz esas içerik yanlış bir şekilde geçebilir.

Daha sakin ve yumuşak bir şekilde belirttiğiniz bir mevzu mesaj iletisi olarak aktarıldığında bu sert ve kırıcı olarak algılanabilir. Bu nedenle mesajlaşırken çok zorda kalmadıkça olumsuz konulara değinmemek yerinde bir tavır olacaktır. Kızla mesajlaşırken konuşulacak konular gelecek planları, yapmak istedikleri aktiviteler, gezi planları gibi konular olmalıdır.

Kızlarla Konuşulacak Konular Neden Önemli?

Kızlarla konuşulacak konular hakkında dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Karşı tarafı rahatsız edici veya onu kırıcı konulardan uzak durulmalıdır. İlk tanıdığınız anda edindiğiniz bilgiler çerçevesinde ilişkinizin ileri seviyelerinde de mutlaka bu konuları göz önünde bulundurmalısınız. Değer verip zaman harcadığınız bir kişinin mutlu olması için konuşma konularına verdiğiniz önemde etkili olacaktır.

İletişimin sürmesi için bu konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa karşı taraf sizinle konuşmaktan sıkılıp ileriki zamanlarda tamamen iletişimini kesebilir.

Kızlarla Konuşulacak Konu Bulmak İçin Neler Yapılmalı?

Kendi kişisel gelişiminize katkı yapmalısınız. Çok kitap okuyarak veya sevdiğiniz aktiviteler hakkında ayrıntılı bilgiler edinerek bunu diyalogda olduğunuz kişiye aktarma şansı yakalarsınız. Ayrıca karşı tarafı mutlaka iyi dinlemelisiniz. Konuşmalar arasında kendisi ile ilgili konular için detay verecektir. Bu detayları yakalayarak konuşmanızı o yönde şekillendirmeniz konu bulamama sorunundan sizi kurtaracaktır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here