Ana sayfa Android En iyi Makyaj Yapma Programları

En iyi Makyaj Yapma Programları

564
0
makyaj-yapma;makyaj-yapma-programi;en-iyi-makyaj-yapma-programi;makyaj-yapimi;en-iyi-makyaj-yapma-programlari

Bu makalemizde sizlere makyaj yapma programı diğer bir ifade ile makyaj yapma uygulaması konusunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak makyaj yapımı ve en iyi makyaj yapma programı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca bilgisayarda makyaj yapma programı hangisi olduğunu anlatacağız.

Makyaj Yapma Programı

Makya yapma programından önce neden buna ihtiyaç duyduğumuz hakkında  kısaca bahsedelim. Sosyal medyanın kullanımının her geçen gün giderek daha fazla artması ile insanların kendi fotoğraflarını bu sosyal mecralarda paylaşma uygulaması da bu oranla artmaya devam etmektedir. Bunun temel nedenlerinden sadece biri ise insanların kendilerinin güzel olduklarının düşünmeleri onların psikolojik ve ruhsal olarak iyi hissetmelerini sağlıyor.

Günümüzde çoğu insan kendi doğal dış görünüşünden memnun değildir. Bu sebepten dolayı da insanları güzel olarak gösteren uygulama aplikasyonlar da her geçen gün popülerliklerine popülerlik katıyorlar. Bu uygulamalar, insanlara sanal olarak makyaj yapımı işleminde oldukça büyük yardımcı oluyor.

Bu tür uygulamalar, yüzünüzü dijital olarak sanal ortama aktararak kendi uygulamasında yer alan özellikleri insanların yüzlerine ekleyerek insanlara makyaj yapıyorlar. Bunun dışında bu programlar yalnızca makyaj yapma işlemi değil, aynı zamanda yüzünüzde beğenmediğiniz yerleri öreğin: burun gibi organları da düzeltme imkanını kullanıcılarına sunuyorlar. İşte güzel ve kullanışlı olan makyaj yapma ve yüz düzenleme programları.

Öncelikle makyaj yapma işlemini yapmak isteyen kullanıcı, bu işlemi hangi platformda yapacağını bilmelidir. Eğer bu makyaj yapma ve düzenleme uygulaması mobil platformda kullanılacak ise bu anlamda oldukça başarılı uygulamalar olduğunu söylemek mümkün.

        1. Facetune

Makyaj yapma uygulamaların başında gelen, son zamanlarda oldukça popüler olmayı başaran Facetune uygulaması. Kullanıcılarına makyaj yapma işlemi başta olmak üzere bunun yanında birçok farklı özellikleri bulunuyor. Bu özellikler başlıca, yüzdeki lekeleri giderme, burun vb. organları düzenleyebilme, eğer kilonuzda şikayetçi iseniz zayıflatabilme gibi birçok oldukça kullanışlı özelliği kullanıcılarına sunuyor. Yani makyaj yapma teknikleri oldukça fazla.

Bu uygulama Android işletim sistemini kullanan kullanıcılar için ücretsiz, iOS kullanıcılarına ise birinci sürümü 27 lira, ikinci sürümü için de ücret talep edilmemekte.

        2. Snapchat

Makyaj yapma programı nın ikincisi olan snapchat uygulaması. Çoğu kişi tarafından bilinen ve kullanılan ünlü bir uygulama olan Snapchat’in de kullanıcılarına sunmuş olduğu birçok kullanışlı özellik mevcut. Bu özelliklerin başında ‘filtre’ uygulaması ile kullanıcılarına makyaj yapma ve yüzlerine daha farklı birçok özellik getiriyor. Ayrıca bu uygulama, her hafta güncellenerek kullanıcılarına farklı birçok filtre özellikleri ile kullanımlarına sunuyor.

Bu uygulamanın da maalesef bilgisayar sürümü bulunmuyor. Eğer Snapchat uygulamasını kullanmak istiyor iseniz elinizde mobil bir telefon bulunmak zorunda. Snapchat’in Android ve iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulduğunu da belirtelim. Ayrıca uygulama içerisinde sinir bozucu reklamlar da yer almıyor.

Ayrıca en iyi makyaj yapma programları yazımızın yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz en güzel yüz güzelleştirme programları yazımıza da bakabilirsiniz.

       3. Adobe Photoshop

Makyaj yapma programının üçüncüsü olan Adobe Photoshop, bilgisayarda makyaj yapma programı olarak en kapsamlı ve farklı daha birçok kullanışlı özelliği kullanıcılarına sunuyor. Photoshop, ünlü yazılım üreticisi olan Adobe’nin en başarılı projelerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Bunun dışında uygulamada bulunan birçok araç sayesinde sadece makyaj yapma işlemine değil, ayrıca fotoğraf birleştirme, kaliteli bir şekilde fotoğrafın arka planını değiştirebilme gibi birçok farklı özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Bu uygulamanın birebir aynı sürümü olmasa da mobil işletim sistemleri Andorid ve iOS için de kullanılabilirliği mevcut. Photoshop’a mobil platformlardan ücretiz olarak ulaşılabileceği gibi bilgisayar kullanıcılarına 10 dolar gibi bir kullanım ücreti talep ediyor. Ayrıca uygulamanın YouTube gibi video sitelerinde birçok eğitim videosu mevcut.

       4. Picsart

Mobil platformda güzel makyaj yapma teknikleri, ile biraz ilgili olan kişilerin hemen tanıyacağı bir program olan Picsart, kullanıcılarına başta fotoğraf düzenleme, kolaj oluşturma fotoğraf birleştirme gibi birçok kullanışlı özellikleri oldukça kolay kullanımıyla kullanıcılarına sunuyor. Bu uygulamayı da mobil platformlardan ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Android ve iOS kullanıcılarına da aynı özellikleri ücretsiz olarak sunan Picsart’ı isteyenler belli bir miktar para ödeyerek reklamlı sürümden reklam içermeyen sürüme yükseltebilirler.

       5. LightX

Makyaj yapma işleminin dışında mobil ortamda profesyonel bir şekilde fotoğraf düzenleme işlemleri için oldukça uygun olan LightX, kullanıcılarına iki farklı fotoğrafı birleştirip kolaj desteği ve çekilen fotoğraflara çeşitli efektler uygulayarak fotoğraflara makyaj yapma işlemini oldukça başarılı bir şekilde uyguluyor.

Bu uygulama Android platformu kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunulmasının yanında iOS platformunu kullanan kişilere 27 lira gibi bir ücret ile sunuluyor. Bununla birlikte uygulamada mağaza ve gerçekçi renk değişimi özelliklerini sunduğunu da belirtmekte fayda var.

       6. YouCam Makeup

Makyaj yapma uygulaması bir diğeri olan YouCam Makeup. Fotoğraflarına sadece makyaj yapma işlemini uygulamak isteyen kullanıcıların gözdesi olan YouCam Makeup, diğer uygulamaların üstünde birçok makyaj özelliğine sahip. Bunun dışında uygulama, ruj, oje, manikür tarzı işlemleri de fotoğraflarınıza gerçekten farksız bir şekilde uygulamanıza olanak sağlıyor. Bunun dışında fotoğraftaki yüzünüzde bulunan lekeleri, fotoğrafınızda istenmeyen bölümleri silme özelliğini de taşıyor.

Mobil platformu kullananlar için ücretsiz bir şekilde sunulan YouCam Makeup, birçok kullanışlı özelliğine rağmen ücretsiz fiyatı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu uygulamanın Android’de en başarılı makyaj yapma uygulaması olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca makyaj yapma programları yazımızın yanın da merak edeceğinizi düşündüğümüz instagram hikayede müzik paylaşma yazımıza da bakabilirsiniz.

        7. YouCam Perfect

Yine YouCam Makeup üreticisinden aynı alanda oldukça başarılı bir örnek olan YouCam Perfect, en az Makeup versiyonu kadar kullanışlı özelliklere sahip. Diğer uygulamanın dışında bu uygulamada kendi fotoğraflarınıza sticker tarzı etiket ve çıkartmalar ekleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte fotoğrafınızda görmek istemediğiniz arka planı da oldukça başarılı bir şekilde silebiliyor. Bu anlamda kullanıcılarını yormadan basit bir şekilde işlemini tamamlıyor. YouCam Perfect, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak sunuluyor.

En iyi Makyaj Yapma Programı

En iyi makyaj yapma programı na gelecek olursak. Bu listedeki programlardan en kullanışlı olanları makyaj yapma ve düzenleme anlamında YouCam Makeup. Çünkü bu uygulama bu alanda uzmanlaşmış ve milyonlarca indirme sayışına ulaşmayı başarmış durumda. Bunun yanında makyaj yapma ve bununla birlikte fotoğraf düzenlemesi yapmak isteyen kişiler için de Facetune programı oldukça başarılı bir örnek olacaktır. Uygulamanın kolay kullanımı sayesinde milyonlarca kullanıcıya sahip.

Bu yazımız da sizlere makyaj yapımı ve makyaj yapma programı hakkında bilgiler verdik. Ayrıca en iyi makyaj yapma programı ve bilgisayarda makyaj yapma programı hangileri olduğunu anlatmaya çalıştık. 

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here