Ana sayfa Android DM Ne Demek?, DM Nedir?

DM Ne Demek?, DM Nedir?

2899
0
DM-nedir

DM konulu makalemizde sizlere dm ne demek veya dm nedir sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca instagramda dm ne demek ve dm atmak nedir sorularını cevaplayacağız.

DM Ne Demek ?

Sosyal medya hesaplarında kullanıcıların özel mesajlaşma imkanı bulunmakta olup, dm nedir sorusunun cevabı da kısaca kullanıcıların özel mesajlaşması olmaktadır. Dm ne deyince özel mesajlara direct message adı verilmekte kısaltma olarak dm ile ifade edilmektedir. Dm atmak nedir sorusunun açıklaması ise özelden mesaj göndermek anlamında kullanılmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarında DM Nasıl Gönderilmektedir

Sosyal medya hesaplarında kullanıcılar takip ettikleri ya da takip edildikleri kişiler ile birbirlerine dm den mesaj göndermektedir.

  • İnstagram’dan DM gönderilmesi
  • Facebook’tan DM gönderilmesi
  • Twitter’dan DM gönderilmesi

Sosyal medya hesaplarında dm atmak konusu bu 3 ana başlık altında incelenmektedir.

İnstagram’dan DM Gönderilmesi

Özellikle İnstagram’da dm ne demek, GT, UNF gibi terimler kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Dm nedir İnstagram kullanıcıları için önemli olmakla beraber bazı kullanıcılar profillerine NO DM, xDM, DM atmayın gibi terimleri çoğunlukla kullanmaktadır.

İnstagram da dm ne demek deyince akla, mesaj gönderilecek kişinin kullanıcıyı takip etmesine gerek var mı sorusu gelmektedir. İnstagram da dm nedir deyince kullanıcıların özelden mesajlaşmasıdır denilebilir.

Dm ne demek İnstagram için çok ta zor olmayan bir işlemdir. İnstagram’da dm göndermek mesajlanılacak kişi takip edilsin ya da edilmesin fark etmez şu şekilde yapılmaktadır. Kişinin sayfasına girilmekte, sağ üstteki 3 nokta tıklanmakta ve açılan pencerede mesaj gönder seçilmektedir. Kişi kullanıcıyı takip etmiyor ise, mesaj ona ulaştığı zaman mesajı açma ya da geri çevirme seçeneği ile karşılaşmaktadır. İnstagram dm nedir nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar basittir.

Facebook’tan DM Gönderilmesi

Facebook arkadaşları içinde bulunan kişilere klasik mesajlaşma yöntemleri uygulanmaktadır. Kullanıcı ister arkadaşının sayfasına girerek mesaj yaz seçeneğini tıklamakta, ya da kendi sayfasından mesajlar veya Messenger’dan arkadaşına dm gönderebilmektedir.

Arkadaş olunmayan birine dm atılacaksa, kişinin profil sayfası açılmakta isminin alt tarafında bulunan mesaj gönder seçeneği seçilmektedir. Ancak kişi tanımadığı bir kişiden mesaj aldığında bu mesaj diğer kutusuna düşmektedir. Kişi mesajları açtığında diğer mesajlar seçeneğini dikkate alırsa mesajı görebilmektedir. Tam tersi durumda kullanıcı tanımadığı birinden mesaj aldığını öğrendiğinde mesaj atan kişinin profil sayfasına girilerek dm bulunabilmektedir.

Twitter’dan DM Gönderilmesi

Twitter mesajları herkese açıktır ve özel mesajlaşma durumu da söz konusudur. Dm gönderebilmek için mesaj atılacak kişinin takip ediliyor olması gerekmektedir. Kullanıcını takip ettiği fakat kullanıcıyı takip etmeyen kişi de dm gönderebilmektedir. Twitter’da dm ne demektir açıklamak gerekirse, dm atmak için iki yöntem bulunmaktadır.

Birincisi, takip edilen kişinin kartındaki dişli iconuna tıklanmakta, Direkt Mesaj Gönder linkine tıklnarak mesaj gönder butonu seçilip dm gönderilir. İkincisi ise Twitter ana sayfasının üstündeki Mesajlar iconu tıklanmakta mesaj butonu seçilmektedir. Kullanıcı karşısına çıkan ekranda dm göndereceği kişinin ismini girerek dm gönderilmektedir.

Sonuç olarak, günümüzde hızla gelişen teknolojinin insanlara verdiği nimetlerden olan sosyal medya hesapları insanların hayatında çok büyük yer kaplamaktadır. Birçok ihtiyacın bu hesaplardan karşılandığı düşünüldüğünde mesajlaşmanın önemi de ortaya çıkmaktadır.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here