Ana sayfa Keşfet TL Simgesi Nasıl Yapılır?

TL Simgesi Nasıl Yapılır?

1312
0
tl-simgesi-kopyala

Tl simgesi klavyede olmadığından dolayı sanal alemde nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Ayrıca microsoft programlarından olan excel ve word de tl simgesi nasıl yapılacağını anlatacağız.

Klavyede TL Simgesi Yapma

PC klavyesinde TL simgesi yapabilmek mümkündür. Peki, PC klavyesinden TL simgesini yapabilmek için kısayolları bilmeniz gerekir. Çeşitli platformlarda farklı çeşitlerde yapılabilen bu simge PC klavyesinde yapabilmek son derece kolay ve pratiktir. Windows işletim sisteminde ₺ simgesi farklı bir şekilde yapılırken, mac sisteminde daha farklıdır.

Windows işletim sistemini kullanarak bu simgeyi kullanmak isteyenler Alt Gr ve T tuşlarına aynı anda basmalıdır. Böylece bu simgeyi oluşturabilirler. Mac sisteminde ₺ simgesini yapmak isteyenler ise Alt ve T tuşlarına aynı anda basmalıdır. Bu şekilde yapamayanlar TL simgesi kopyala işlemini uygulayarak da bu imgeyi oluşturabilirler

İlk Olarak Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

İlk olarak 2012 yılında marketlerde insan hayatına giren ₺ simgesi, daha sonra teknolojik ortamlara da girmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. İlk zamanlarda çok fazla kullanılmayan bu simge için bir yarışma düzenlenmiş ve yeni TL simgesi nasıl bir şekilde olsun hakkında fikirler ortaya atılmıştı. Daha sonra en beğenilen simgenin ₺ olduğuna karar verilmişti. Bugünden itibaren de bu simge kullanıma sunulmuştur. Kendine özgün tasarımıyla insan hayatına giren bu simge, alışılmış bir hal almıştır.

Klavyede Tl Simgesini Yapabilmek İçin Neler Gerekir?

Klavyede ₺ simgesini yapmak isteyen kişilerin bazı kurallar doğrultusunda ilerlenmesi gerekir.

Bu kurallar sırasıyla şu şekilde sıralanabilir;

  • Simgenin net ve düzgün bir şekilde görünebilmesi için bilgisayarın işletim sistemine göre ilerlenmesi gerekir.
  • İşletim sistemine uygun olan yazı tipinin bilgisayara indirilmesi gerekir.
  • TL simgesi klavye üzerinden yapılacaksa kısayollara göre hareket edilmesi gerekir.
  • Yazı stili bilgisayara yüklendikten sonra TL simgesi word üzerinde de yazılmaya çalışılmalı ve gözlemlenmelidir.
  • Yazı stilinin AbakuTLSymsSans olmasına dikkat edilmelidir. Yoksa bu simge yazılamaz.
  • Bilgisayara yüklendikten sonra bu yazı stili otomatik olarak gelir. Böylece bilgisayar üzerinde bu simgesi çok kolay bir şekilde yapabilir ve kullanacağınız yerlere de ekleyebilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Tl Simgesi Nasıl Yapılabilir?

₺ simgesi bilgisayarda yapılabileceği gibi, mobil cihazlarda, Excel TL simgesi olarak da karşınıza çıkabilir. Mobil cihazınızda bulunan bu programlarda da bu simgeyi uygulayabilirsiniz. Fakat cihazınızda bu yazı stilini uygulamak için, merkez bankasının resmi sitesinde yer alan yazı stilini mobil cihazınıza indirmeniz gerekir. İndirdikten sonra world ya da excel programlarınızı telefonunuza indirerek buralarda kullanacağınız bölümlere, çalışma ortamlarınıza, word TL simgesi olarak eklemelere gerçekleştirilebilir. Özellikle işlerinin bir çoğunu telefon üzerinden halleden kişiler için, android ya da iPhone gibi cihazlarda bu simge rahatlıkla kullanılabilir ve tüm işler telefon üzerinden kolayca yürütülebilir.

Bilgiall yazarı olarak nice makaleler yazdım da bir tek öz geçmişimi yazamadım...

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here