Ana sayfa İos iphone Hafıza Arttırma ve Hızlandırma (Resimli Anlatım)

iphone Hafıza Arttırma ve Hızlandırma (Resimli Anlatım)

2056
0
iphone-hafiza-arttirma

Yazımızda sizlere iphone hafıza arttırma, iphone hafıza temizleme ve iphone hafıza boşaltma işlemlerini ios uygulaması ile nasıl yapacağımızı aşama aşama sizlere anlatacağız.

Özellikle iphone hafıza sorunu ile yani hemen dolmasından şikayetçi oluruz. Uygulamaları, resimleri, videoları ve diğer dokümanları silmeden nasıl iphone hafıza arttırılabileceğimizi ve hızlandırabileceği bu yazımızda sizler için ele aldık.

iphone Hafıza Arttırma/Hızlandırma 

Battery Doctor uygulaması ile iphone hafıza açma, telefonunuzu gereksiz dosyalardan arındırma ve iphone telefonu hızlandırma işlemini sizlerle detaylı bir şekilde anlatacağız. Öncelikli olarak Battery Doctor uygulamasını Apple store’dan telefonumuza yükledikten sonra açıyoruz.

iphone-hafiza-arttirma

İphone telefonumuzu hızlandırmak için Memory yazan yere tıklıyoruz. Aşağıda bulunan birinci resimdeki ekran gelecektir. Bu ekranda Boost yazısına tıkladığımızda ios uygulamalarını tarayarak gereksiz ön bellek kullanımlarını iptal ederek ram kullanım oranını %… oranında temizleyecektir.Böylelikle iphone hafıza arttırma sağlanacaktır.

iphone-hafiza-arttirma

Junk yazan yere tıkladığımızda ise karşımıza mevcut hafıza alanımız gelecektir. Clean Up Cache yazısına tıkladığımızda, karşımıza gelen uyarı ekranına clean dediğimizde uygulamalarınızı tek tek inceleyerek, gereksiz çerez dosyalarını süzerek … mb’lık bir alan bulur ve beraberinde anında müdahale ederek temizler. Bu şekilde iphone hafıza temizlemiş, iphone hafıza açmış ve dosyalardan arındırılarak hızlandırmış oluyoruz.

Battery Doctor uygulaması bu özelliklerinin yanında başkada işlevlerde bulunmaktadır. Sizlere iphone gereksiz dosya silme ve iphone hafıza arttırma işleminde nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verdik. Ayrıca telefonunuz bataryası ile sorun için telefonun pil ömrü nasıl uzatılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bununla birlikte;
*Pil durumunu ve kalan süreyi gösterme.
*Tek dokunuşla akıllı pil tüketimi optimizasyonu.
*CPU, RAM, pil ve donanım özellikleri ve kullanım durumu.
*Depolama alanı ve işlemci pil sıcaklı durumunu gibi işlevleri de bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here