Ana sayfa İlginç 3 Kalbi Olan Hayvan Hangisidir?

3 Kalbi Olan Hayvan Hangisidir?

3947
0
3-kalbi-olan-hayvan-hangisidir

3 adet kalbi olan hayvan konulu makalemizde siz okurlarımıza üç adet kalbi olan hayvan hangisidir sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

Vücudumuzda en çok yorulan organ elbette ki kalp, siz uyuyorsunuz o uyumuyor. Peki üç kalbiniz olsa daha mı çok yorulurdunuz? Ama çoğumuzun bilmediği üç kalbi olan hayvan var peki bu hayvan hangileridir?

3 Kalbi Olan Hayvan Hangisidir?

Göğüs boşluğunda kanı pompalamaya yarayan en hayatı organımızdır. Her gün bir kamyonu otuz kilometre hareket ettirecek kadar enerji üreten kalplerimiz duygularımızın da sembolü niteliğindedir.

Aşık mı oldunuz? Bunu sizden önce keşfeden organdır kalp. Öyle bir çarpmaya başlar ki heyecanınız sizi ele verir, eliniz ayağınız dolaşır.

İlk insanlarda bunu fark etmiş olacak ki kalbin duyguların merkezi olduğuna inanmış ve kalbi aşkın ve ruhun kaynağı olarak görmüşlerdi.

Mısır hiyerogliflerinden bugüne değin kalp aşkın sembolü olarak duvarlara kağıtlara ve hatta ağaçlara çizilmiştir.

3 Kalpli Hayvan Ahtapot

Bugüne değin hayvanlara bakarak, onları inceleyerek kendimiz ve yaşadıklarımız dünyayı keşfettik. Şimdi sizlere üç kalpli hayvan olan Ahtapottan bahsetmek istiyorum.

üç-kalbi-olan-hayvan-hangisidir

Üç kalbi olan canlı ahtapot kabuksuz bir kafa, 2 bacağı ve 6 kolu vardır. Ama belki de çok bilmediğiniz bir özelliği daha var 3 adet kalbi olan hayvan olmaları. Yani üç adet kalbi olan hayvan hangisidir? sorusuna cevap vermiş olduk.

Omurgasız hayvanlardan olan ahtapotlar genellikle ılık solar da yaşayan emdiği suyu hunisinden püskürterek hızla ilerleyen ahtapotlar, kayalarda kolları yardımı ile sürünürler. Yengeç, ıstakoz, midye ve istiridye ile beslenirler.

Avlarını yakalamak için vücut potansiyellerini sonuna kadar kullanırlar. İşte bu gücü kullanabilmesi için ahtapotların üç adet kalbi olan hayvanlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here