Ana Sayfa MOBİL ANDROİD Whatsapp Durum Özelliği Hakkında

Whatsapp Durum Özelliği Hakkında

739
0
whatsapp-durum-ozelligi

WhatsApp en son 2.17.79 güncellemesi ile “Durum” özelliği ile karşımıza çıktı.

Dünyada çok yaygın olarak kullanılan Whatsapp durum özelliği ve kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz…

Uzun zamandan beri kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen whatsapp durum özelliği artık yazılıyla birlikte 24 saat geçerli olacak şekilde video, fotoğraf, ve GIF paylaşımı özelliğini getirmiş oldu.

Aynı zamanda whatsapp da paylaşılan durumları indirme yazımızdan öğrenebilirsiniz.

whatsapp-durum-ozelligi

Whatsapp Durum Özelliği

Birçok ülkenin en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp birçok kullanıcı tarafından beklenen özellik son güncellemeyle geldi. WhatsApp ‘İşte, Okulda, Müsait, Meşgul’ vb. klasik durumları elden geçirdiği ve 24 saat boyunca istediğinin kişilerin bakabilecekleri fotoğraf, video ve GIF paylaşma özelliği getirdi. Kullanıcılara kolaylık olsun diye ilk durum paylaşımı Whatsapp tarafından yapılarak kullanıcılara bilgiler verdi.

Whatsapp son güncellemeyle birlikte müzik paylaşma olanağı vermiyor. Bu yüzden sizler için hazırladığımız whatsapp durumda müzik paylaşma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu özellik Instagram’daki hikaye (stories) özelliği gibi whatsapp durum özelliğinde de 24 saat içinde silinebilen fotoğraf, video ve GIF’ler paylaşılabiliyor olması. Böylece mevcut durumunuz hem yazıyla hemde takipçilerinize görsel bir şekilde anlatılmış oluyorsunuz. Paylaşmayı düşündüğünüz videoları, fotoğrafları düzenlemek ve emoji, yazı vs. eklemek de artık sizin elinizde.

Yeni özelliğin en güzel yanı diğer uygulamalarda olduğu gibi gizlilik kontrolüdür. Paylaştığınız durumları kimin görmesini, kimin görmemesini istiyorsanız düzenleyebiliyorsunuz.

Whatsapp Durum Özelliğinin Kullanımı

Whatsapp yeni durum paylaşımı yapmak için durum bölümün girip, ekranın üstündeki yuvarlak butona basmanız gerekiyor. Sonra ister anlık görüntüyü, ister arşivinizdeki yani galerideki görüntüyü paylaşabiliyorsunuz.

whatsapp-durum-ozelligi

Facebook, bünyesinde olan tüm sosyal medya platformlarına Snapchat uygulamasının özellikleri getiriyor. Mesala Instagram’daki hikayeler özelliği ve Whatsap yeni durum özelliği birebir Snapchat uygulaması mantığında yapılan yeniliklerdir. Facebook’un benzer özelliği Messenger uygulamasını da kullanacağı tahminler arasında yerini aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz