Ana Sayfa Güncel Dünyanın En ilginç Yerleri

Dünyanın En ilginç Yerleri

574
0
dunyanin-en-ilginc-yerleri

Bu makalemizde sizlere dünyanın en ilginç yerleri neler oluğundan bahsedeceğiz.

Dünyayı geze geze görmeye kalksak ömrümüz yetmez ama dünyadaki ilginç yerlerini sizlerle paylaşacağız.

Dünyamız görülmeye değer eşsiz güzelliklerle dolu. Kimileri doğal kimileri insan eli ile yapılmışcasına pek çok ilgi çekici yeri bulunmakta. Bu ilgi çekici yerlerden bazıları da oldukça tuhaf.

Dünyadaki en ilginç yerleri nereleriymiş isterseniz bir bakalım.

ABD-Arizona Uçak Mezarlığı 

Dünyanın en ilginç yerlerinin birincisi uçak mezarlığı. Arizona’da bir çölün ortasında Amerika birleşik devletleri hava kuvvetlerinde görevini tamamlamış uçaklar yatıyor. Yaklaşık 5000 adet B52 bombardıman uçağı çöl sıcağında sonsuz uykusunda yatıyor ilginç yerlerden birsi değil mi?

dunyanin-en-ilginc-yerleri

Belize – Büyük Mavi Çukur

Diğer dünyadaki ilginç yer ise Büyük Mavi Çukur dünyanın en önemli dalış mekanlarından biri olarak gösterilmektedir. Denizin 70 kilo metre açığında yer alan mavi çukurun çapı 0,4 km ve kusursuz bir daire biçimindedir. Derinliği ise 145 metreyi bularak güzelliğiyle görenleri büyülüyor.

dunyanin-en-ilginc-yerleri

Ayrıca dünyanın en ilginç yerlerinin yanı sıra merak edeceğinizi düşündüğümüz insan kemiğinden yapılan yapılar makalemize de bakabilirsiniz.

Rusya – Sibirya Yedi Devler Kayalıkları

Sibirya’nın ortasında kuzey Urallarda yer alan yedi devler kayalıkları görenleri hayrete düşürüyor. Efsaneye göre bu kayalıklar kaçarken donan dev askerlerden oluşmuş. Kayaların yüksekliği 30 ila 40 metre arasında değişmekte olup, görebilmek için oldukça zorlu bir tırmanış gerçekleştirmeniz gerekiyor. Dünyadaki en ilginç yerlerinde sıralamasında yerini alıyor.

dunyanin-en-ilginc-yerleri

 

Yeni Zelanda – Tasman Ayrık Elma Kayası

Dünyanın ilginç yerlerinin sonuncusu. Yeni Zelanda’nın Tasman körfezinde yer alan yarık elma kayası bir doğa harikasıdır. Bu yapı ortadan bölünmüş bir elmayı andırmasından dolayı bu ismi almıştır. Bu doğa harikasının görmeye gelen turistler için önemli bir uğrak noktası. Eğer yolunuz düşerse mutlaka bir uğramalısınız.

dunyanin-en-ilginc-yerleri

Ayrıca dünyanın en ilginç yerlerinin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz dünyanın 7 harikası yazımıza da bakabilirsiniz.

Bu makalemizde dünyanın en ilginç yerlerinden bahsettik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz