Whatsapp Durum İndirme Nasıl Yapılır?

2014
0
whatsapp-durum-indirme-nasıl-yapılır-1

Whatsapp durum indirme yada whatsapp durum video indirme ile durum özelliğinde beğendiğiniz hikayeleri kaydetmenin yolunu açıklıyor olacağız.

Popüler uygulama whatsapp her gün yeni bir özelliği ile kullanıcıları mest etmeye devam ediyor. Whatsapp durum özelliği yazımızda anlatıldığı gibi kullanıcıların keyifli paylaşımları, bir albüm kalabalığı yapmadan 24 saat içerisinde kayıtlı kalmak şartı ile paylaşımlar yapılabiliyor.

Whatsapp durum özelliği sayesinde anlık görüntüleri ve video paylaşabiliyorsunuz. Wp durum ile eklenen ikon, yazı ve efektler sayesinde şimdilerde vazgeçilmezler arasında yer almaya başladı.

Whatsapp Durum İndir

Whatsapp durum özelliğinde paylaşılan ve ah keşke bu videoyu indirebilseydim diye iç çektiğiniz fotoğraf ve videoları indirmenin yolunu açıklıyor olacağız. Sizlere adım adım anlatacağımız whatsapp durum indirme nasıl yapılır? Yazımızda ihtiyaç duyulduğu an itibari ile oldukça katkı sağlayacaktır.

Rehberinizde kayıtlı bulunan arkadaşınızın resim veya GIF formatında paylaşmış olduğu bir videoyu wp durum indirmek için öncelikle olarak durumdaki görüntüyü bütün akıllı telefonlarda var olan screenshot yani ekran görüntüsünü alma yöntemi ile yapıyoruz.

Whatsapp durum indir özelliği olmadığından dolayı bizler yardımcı uygulamalar ile yayınlanan videoyu telefonumuza indirebiliriz. Evet sizlere wp durum indirme yöntemlerinden bahsedelim.

1.YÖNTEM (Whatsapp Durum indirme)

Birinci yöntem Story Saver For Whatsapp isimli bir uygulama ile telefonlarımıza Wp durum indirebileceğimiz.

wp-durum-indirme-
Wp durum indirme için Story Saver For Whatsapp uygulamasını Google Play storeden indirmeniz gerekmektedir. İndirmiş olduğumuz uygulamayı çalıştırıyoruz. Açılan ekrandan Recent Stories yazan yere tıkladığınızda karşınıza arkadaşlarınıza ait durumlar gelecektir. İstediğiniz wp durumu videoyu, gif veya fotoğrafı dokunarak indirebilirsiniz.

wp-durum-indirme-

Ayrıca durumumuzda müzik paylaşmayı merak ediyorsanız whatsapp durumda müzik paylaşma nasıl yapılır? yazımıza bakabilirsiniz.

2.YÖNTEM (Whatsapp Durum indirme)

Whatsapp durum indir ikinci yöntem ise. Hepimizin bildiği yöntemlerden biri olan ekran kaydedici uygulamalarından yardım almak olacaktır. Bu uygulamalardan bazıları ile nasıl ekranı kaydedeceğimizi anlatacağım.(Wp durum indir)

REC HD Screen Recorder

Öncelikli olarak REC HD Screen Recorder uygulaması ile öncelikli olarak Google Store’dan indiriyoruz.

wp-durum-indirme-

Telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamayı açıyoruz. Ekran kaydını başlatmak için uygulama içerisindeki sağ alt kısımda bulunan yuvarlak butonuna basıyoruz.

Ardından karşıma çıkan ekranda “Şimdi Başla” seçeneğini seçiyoruz.Kayıt beşten geriye saymaya işlemi bittikten sonra ekran görüntüsünü alamaya başlayacaktır.

wp-durum-indirme-

Kayıdın devam ettiğini ekranın sol üst köşesinden veya bildirim ekranından görebileceksiniz.

Şimdi whatsapp uygulamasının içerisine girdimizde karşımıza çıkan ekranda durum yazan yere tıkladığımızda istediğimiz durumun görüntüsünü bu şekilde kaydetmiş bulunuyoruz. Böylece whatsapp durumu indirmiş oluyoruz.

Bundan sonraki aşamada Whatsapp uygulamasından çıktıktan sonra REC Screen Recorder uygulamasına girdimizde kaydı sonlandırıp yapmış olduğumuz kaydı izleyebiliriz.

wp-durum-indirme-

Böylelikle whatsapp durum indir işlemi tamamlamış oluyoruz.

Ekran kaydetme özelliğine sahip olan REC HD Screen Recorder uygulaması benzer birçok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise; AZ Screen Recorder, Mobizen, İlos vb uygulamalardan da istediğini ekran kaydının yapabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere whatsap durum indirme, whatsapp durum video kaydetme ve whatsapp durumu nasıl indirilir? gibi soruların cevabını anlatmaya çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here